Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2017’nin ikinci 500 büyük firması açıklandı; Listede 12 Alüminyum Firması var
 
İHRACAT ŞAMPİYONU ERDOĞANLAR İKİNCİ 500’DE
 
İKİNCİ 500’DE YER ALAN FABAL ALÜMİNYUM BAŞARIYA DOYMUYOR
 
SİSTEM METAL SEKTÖRÜN VE EKONOMİNİN GURURU OLMAYI SÜRDÜRÜYOR
 
Burak Alüminyum Sanayi ve Tic. A.Ş. ‘A’dan Z’ye Hayatın Her Yerinde’
 
ALFA METAL’İN ZİRVELERE DOĞRU YÜRÜYÜŞÜ SÜRÜYOR
 
Türk Alüminyum Sektörüne
 
ASAŞ’ta DigitALL Dönüşüm
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

https://www.insulbar.de/tr/

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

Toplam Ziyaret : 11275688
   Haberler ET: 14-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
ALUMINANCE; KOMPOZİT PANELDE A2 NORMUNDA ÜRETİME GEÇİYOR

ZAHİT ALÜMİNYUM’UN YENİ YATIRIMI YENİ YILDA ÜRETİME BAŞLAYACAK 


ADANA / Zahit Alüminyum’un, bir yapı sistem markası olan Aluminance, kompozit panelde B1 ve B2  normlarında yaptığı üretimin yanı sıra, dünya standartlarında A2 yanmazlık sınıfı alüminyum kompozit panel üretimine de başlıyor. Teknolojiye sürekli yatırım yapan firma,  dünya standartlarında üretim yapacağı yeni yatırımını 2018’in ilk aylarında hizmete açacak.


Sektöründeki 35 yıllık tecrübesiyle Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde, Aluminance, Vetrina ve Zahit markaları ile alüminyum profil, Aluminance ve Vetrina markaları ile kompozit panel, Solarfield markası ile de gün ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik güneş paneli üretimi gerçekleştiren Zahit Alüminyum, teknolojiye yatırım yapmayı sürdürüyor. 


Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Balbay,  alüminyum profil ve kompozit panelde prestij markaları olan Aluminance için yaptıkları yeni bir teknolojik yatırımla, dünya standartlarında A2 yanmazlık sınıfı alüminyum kompozit panel üretimine başlayarak, müşteri beklentilerine maksimum seviyede yanıt vereceklerini bildirdi.


HEM DIŞ HEM İÇ MEKANLARDA KULLANILIYOR


Balbay, kompozit panelin, daha çok yapı sektöründe kullanılan bir ürün olmasına karşın,  kolay uygulama özelliği, modern görünümü, ekonomik fiyatları, modern tasarımları ve ucuz işçiliği  gibi çeşitli avantajları nedeniyle dekorasyon ve reklam başta olmak üzere birçok alanda tercih edildiğini belirtti.


Balbay, iki alüminyum levha arasına polietilen dolgu yerleştirmek sureti ile elde edilen kompozit panellerin hafif yapısı ile taşıyıcı sistem ve kolonlara ekstra yük bindirmeden yüksek standartlı binaların yapılmasına zemin hazırladığını vurguladı.


YAPILARA TARZ KATIYOR


Kompozit panel kullanımının geniş yelpazedeki renk seçenekleriyle de mekanlara tarz kattığını ifade eden Zahit Balbay, yeni yılın ilk aylarında üretime başlayacak yeni tesislerinde B1 ve B2 normlarındaki üretimlerine ek olarak A2 normlarında da dünya standartlarında üretim yapacaklarını ifade etti.


YANGINLARA KARŞI YÜKSEK PERFORMANS


Balbay, A2 sınıfı alüminyum kompozit panellerin en büyük özelliğinin yangına karşı en üstün performans sağlayan yanmaz malzeme özelliği taşıması olduğunu belirterek, “Günümüzde artık yanmaz sınıfı malzemelerin kullanılması olası bir yangında binayı korumaktadır. Ayrıca, binaların yangından korunması yönetmeliğine göre de bina yüksekliği 21.5 metreden fazla olan yapılarda A2 sınıfı yanmaz malzeme kullanılması yasal bir zorunluluktur” hatırlatmasında bulundu.


YENİ TREND YAPI MALZEMESİ


Balbay, yeni trend bir yapı malzemesi olan kompozit panellerin, yapıların dış yüzeyleri için taş, tuğla, ytong gibi ağır ve mali külfetli malzemelerin yerine kullanılarak hem daha modern, hem dayanıklı, hem de düşük maliyetli projelerin ortaya çıkarılmasının sağlandığını belirterek, “Dış cephenin yanı sıra iç mimaride de yine aynı kullanım avantajları nedeniyle tercih edilen kompozit paneller, geniş renk kartelasıyla da kullanıcıları cezbediyor” dedi. 


GENİŞ KULLANIM ALANI VAR


Kompozit paneller, yapıların iç ve dış cephe uygulamalarında, ticaret, iş ve alışveriş merkezlerinde, dükkânlarda, banka ve otel cephe uygulamalarında, havaalanları, tren garları,  otobüs terminallerinde, tünel - metro istasyonları iç yüzey kaplamalarında, stadyum ve spor kompleksi uygulamalarında, eski binaların yenileme uygulamalarında, her türlü balkon dekorasyon uygulamalarında, kolon ve kiriş kaplamalarında, saçak, tavan kaplama uygulamalarında, ofis uygulamalarında, reklam, ilan pano tasarım ve uygulamalarında, akaryakıt istasyonlarında, metro duraklarında, sergi ve fuar merkezlerinde, her türlü işaret yönlendirme levhalarında, yürüyen merdiven ve asansör gibi çok geniş bir yelpazede rahatlıkla kullanılıyor.


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .