Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12312674
   Haberler ET: 15-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Yeni İstanbul Swissotel Doka Otomatik Tırmanır Kalıp Sistemi ile yükseliyor

İstanbul Esenyurt’ta içinde AVM ve rezidans da bulunan Kozapark Projesi’nin en dikkat çekici yapısı Swissotel. İstanbul’un en yüksek binaları arasına girecek olan otel projesi, Doka otomatik tırmanır kalıp sistemi SCP ile yükseliyor. Swissotel, yeni oteli ile 213 metreye kadar yükselerek dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor.


Yüksek yapılarda en güvenli ve en hızlı çözümler sunan Doka, değişik geometrisi ve yüksekliği ile fark yaratacak olan yeni Swissotel için de tercih sebebi oldu. 2018’in sonlarında tamamlanması planlanan yapının bu kadar hızlı ve maksimum güvenlikle ilerlemesi ise 150 yıllık tecrübeye sahip Doka kalıp iskele sistemleri mümkün olacak.


Otomatik Tırmanır Kalıp sistemi ile 6 günde 1 kat


Yatırımcı firma Garanti Koza, bu özel yapının inşası için Doka SCP Otomatik Tırmanır Kalıp Sistemini tercih ediyor. Yüksek binaların çekirdeği için kullanılan bu modüler kalıp sistemi ile perde kalıbı ve çalışma platformu az sayıda güçlü hidrolik silindir sayesinde bir defada kaldırılarak bir sonraki döküm katına taşınıyor. SCP Otomatik Tırmanır Kalıp Sistemi ile binanın çekirdek kısmı katlardan önde gider ve bu sistem sayesinde döşeme ve perdeler tek seferde dökülebilir. Etrafı muhafaza edilmiş büyük çalışma alanı sayesinde güvenli ve hava koşullarından korunmuş bir çalışma ortamı sağlar. Platform tırmanırken malzeme konteyneri ve beton dağıtıcının da dahil olduğu ağır yükler kaldırabildiği için vinç kapasitesinden tasarruf elde edilir.


SCP Otomatik Tırmanır Kalıp Sistemi’nin yanı sıra projede tercih edilen bir diğer sistem de Xclimb 60 Koruma Perdesi. Yüksek binalarda tercih edilen Xclimb 60 Koruma Perdesi, bu projede de binanın eğimli geometrisine uyum sağlayan ve proje lokasyonundaki şiddetli rüzgâra meydan okuyan yapısı sayesinde her koşulda güvenliği sağlamaya devam ediyor.


Dokadek 30 ile 1 günde 1000 m2


Projenin hızına hız katan bir diğer sistem ise Dokadek 30’dur. 2 farklı boyuta sahip olan döşeme kalıbı Dokadek 30 sayesinde 1000 m2’lik döşeme normal uygulamalara göre 2 kat daha hızlı gerçekleşerek yalnızca 1 günde tamamlanabiliyor. Swissotel projesi için tedarik edilen 2.350 m2 Dokadek 30 ile döşeme dökümleri rakipsiz bir hızla gerçekleşiyor. Ayrıca sistemin bir parçası olan 10 yıllık ömre sahip ve taşıma kapasitesi 3 ton olan Eurex 30 dikmeler sayesinde hızlı ve güvenli kurulum sağlanabiliyor.


Hafif ve ekonomik Frami Xlife


Kolon ve perde kalıpları içinse hafif ve elle taşınabilen Kolon ve Perde Kalıp Sistemi Frami Xlife tercih edilen projede rüzgâr ve benzeri sebepler ile vincin çalışmadığı durumlarda kolay montajlı kalıplar büyük bir avantaj sağlıyor. Sistem ön montaj gerektirmeden şantiyeye indirildiği gibi kullanılabiliyor ve aynı şekilde söküm işlemi de çok hızlı ve kolayca gerçekleştirilebiliyor. Bir yandan zamandan tasarruf sağlarken aynı zamanda diğer yöntemlere kıyasla Frami Xlife Perde ve Kolon Kalıp Sistemi işçilik masraflarını da %50 oranında azaltıyor.


Veriler ve Rakamlar


Proje adı: Swissotel


Bulunduğu yer: İstanbul


Yatırımcı firma: Garanti Koza


İnşaat Başlangıcı: Mart 2017


Tamamlanma tarihi: 2018


Bina yüksekliği: 213 m / 47 kat


Kullanılan sistemler: Otomatik Tırmanır Kalıp SCP


       Xclimb 60 Koruma Perdesi
       Geniş yüzeyli kalıp sistemi Top 50


       Dokadek 30 Döşeme Kalıbı


       Perde ve Kolon Kalıbı Frami Xlife

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .