Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12312670
   Haberler ET: 15-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
ASAŞ, Mat4Rail Projesi ile HORIZON 2020 Shift to Rail Programına Kabul Edilen İlk Türk Firması Oldu

Geçtiğimiz aylarda ASAŞ’ın da dahil olduğu HORIZON 2020 (AB Projeleri Çerçeve Programı) Shift to Rail programı kapsamında yer alan Mat4Rail projesi kick off toplantısı 4-5 Ekim tarihlerinde San Sebastian/İspanya’da yapıldı. Projede İspanyol Ar-Ge kuruluşu CITEDEC koordinatörlüğünde, 7 ayrı ülkeden (İspanya / İsviçre / İsveç / Türkiye / Almanya / Avusturya / Belçika) 16 farklı firma yer alıyor.


AB tarafından odaklı çağrılarla desteklenen uluslararası konsorsiyum projeleri kapsamında, 4-5 yıllık dilimler halinde çerçeve programlar açıklanarak güncelleme yapılıyor. 2014-2020 yılları arasında uygulanan çerçeve program HORIZON 2020 (Ufuk 2020) adıyla anılıyor. AB Üyesi ülkeler ve henüz üye olmayan ülkelerin yıllık olarak verdikleri mali destek, bu projeler ile özel veya kamu şirketlerine projeler vasıtasıyla dağıtılıyor.


Türkiye şimdiye kadar Avrupa Birliği Projelerine sağladığı maddi katkıyı geri döndüremediği için HORIZON programı kapsamında, AB katkı payını ülkeye geri kazandırmayı ve yeni projeler yaparak gelişimini arttırmayı amaçlıyor. Shift to Rail başlığı altındaki “2R-CFM-IP1-01-2017: Development of new technological concepts towards the next generation of rolling stock, applied to major subsystems such as Carbody, Running Gear, Brakes, Doors and Modular interiors” çağrısına ASAŞ, Mart 2017’de Mat4Rail “Designing the railway of the future: Fire resistant composite materials and smart modular design” projesi ile başvuruda bulundu ve Haziran ayında projenin kabul edildiği açıklandı. Avrupa Birliği tarafından desteklenen Shift to Rail programı kapsamında Türkiye’de ilk defa bir firma Mat4Rail projesi ile AB’den hibe almaya hak kazandı.


Mat4Rail projesi; geleceğin demiryolu taşıtlarında yangın dayanımı yüksek yenilikçi malzemeler kullanılması ile ağırlık hafifletme, ısı yalıtımını geliştirme, ses izolasyonunu artırma ve inovatif, akıllı, modüler dizaynlar ile kullanıcının konfor seviyesini artıran iç mekan tasarımlarının yapılması başlıklarından oluşuyor. Söz konusu proje kapsamında ASAŞ, inovatif çıkış kapısı tasarımında rol alacak. ARGE projeleriyle nitelikli ürünlerin, yenilikçi proseslerin geliştirilmesi çalışmaları için her geçen yıl daha çok kaynak ayıran ASAŞ, ülke ekonomisine katkıda bulunmanın yanı sıra uluslararası proje yapma deneyimi ve işbirliği kültürünü de geliştirmeyi hedefliyor.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .