Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

https://yapifuari.com.tr/Online-Davetiye?utm_source=banner&utm_medium=yap%C4%B1_banner&utm_campaign=

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12048888
   Haberler ET: 29-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
İnşaat Sektörü Şubat Konut Satış İstatistiklerini Değerlendirdi


Şirket: Hasanoğlu İnşaat


Sözcü: Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu


2018 yılı yabancıya satış yılı olacak


Türkiye genelinde konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azaldı. Ufak bazı düşüşler olsa da sektör güvenli liman olma özelliğini koruyor. Önümüzdeki aylarda da düşüş olmaması için özellikle tapu harçlarında iyileştirme yapılması gerekiyor. Ayrıca banka kredileri konusunda da gerekli iyileştirmelerin yapılması konut satışlarına olumlu yansıyacaktır. Hasanoğlu İnşaat olarak ev sahibi olmak isteyen müşterilerimize özel ödeme seçenekleri sunarak, banka kredisi kullanmadan konut sahibi olmaları için alternatif ödeme seçenekleri sunuyoruz.Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak bin 729 olması ise beklediğimiz bir sonuçtu. Önümüzdeki aylarda bu sayılarda daha da artış olacağını öngörüyoruz. 2018 yılı konutta yabancıya satış yılı olacak, sayısal veriler de bunu destekler şekilde ilerliyor. Türkiye’de yabancıya konut satışının ekonomiye doğrudan fayda sağladığı ve cari açığı kapatacak önemli bir unsur olduğu için bu sonuçlar bizim açımızdan oldukça önemlidir. 


 


  


Şirket: TESA Yapı


Sözcü: TESA Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam


Yabancıya konut satışında rekora koşuyoruz!


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in açıkladığı rakamlara göre, Türkiye genelinde konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azalarak 95 bin 953 oldu. Konut satışlarında İstanbul’un 16 bin 247’lik rakamla yine zirvede yer aldığını görüyoruz. Geçen ay yaşanan yüzde 5’lik düşüşün sektör için önemli bir kayıp olmayacağını söyleyebiliriz. Zira gayrimenkul her daim yatırımcısına kazandıran, en doğru yatırım aracıdır.


Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak bin 729 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarındailk sırayı yine İstanbul aldı. Bu oranda bir artışın sektörümüz açısından büyük umut vaat ettiğini söyleyebiliriz. Zira Türkiye yabancıya konut satışında rekora koşuyor. Bu artışla birlikte döviz girdisinde yaşanan olumlu yükseliş de ekonomimiz açısından oldukça faydalı olacaktır.


 Şirket: Güçlü İnşaat


Sözcü: Güçlü İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Utkucan Çelik


Doğru lokasyonda doğru projeler hayata geçirilmeli


Türkiye genelinde konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azalış gösterdi. Konut satışları 2018 Şubat ayında, İstanbul 16 bin 247 konut satışı ve yüzde 16,9 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 bin 686 konut satışı ve yüzde 10,1 pay ile Ankara, 5 bin 965 konut satışı ve yüzde 6,2 pay ile İzmir izledi. Sektörümüz açısından özellikle doğru projeleri doğru lokasyonlarda hayata geçiren şirketlerin, konut satışlarında bir sıkıntı yaşamayacağını söyleyebiliriz.


Şubat ayı rakamlarına baktığımızda yabancıya konut satışlarında önemli bir artış gerçekleştiğini görüyoruz. Yabancılara yapılan konut satışları ile bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak bin 729 oldu. Ülkemize yönelik oluşturulmaya çalışılan tüm olumsuz algı çalışmalarına rağmen yabancı yatırımcının ülkemizi uzun süredir tercih etmesi ve satışlarda büyük bir ivme kazanılması bizi bu anlamda memnun ediyor.


 


Şirket: Keleş İnşaat


Sözcü: Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş


Konut kredilerindeki faiz oranları düşürülmeli!


 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in açıkladığı 2018 Şubat ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, “Şubat ayında Türkiye genelinde konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında düştü. Bu düşüşte konut kredilerindeki yükselişin büyük bir etkisi var. Konuta yatırım yapmak isteyenler konut kredilerindeki yüksek faizi gördüklerinde ev almaktan vazgeçiyor, parasını elinde tutmaya devam ediyor. Bu da konut satışlarını olumsuz etkiliyor. Sektör olarak bizim beklentimiz konut kredilerindeki faiz oranlarının düşmesiyle 2018 Ocak ayında yakalanan konut satışlarındaki artış ivmesinin önümüzdeki dönemde devam etmesidir.


Yabancılara satılan konut satışlarına baktığımızda ise; bu ay geçen yılın şubat ayına göre yüzde 32,4 oranında bir artış gerçekleştiğini görüyoruz. Bu da yabancı yatırımcının ülkemize olan güveninin artarak devam etmesinin bir göstergesidir. Yabancılara konut satışında İstanbul yine ilk sırada yer aldı. İstanbul’u sırasıyla Antalya, Bursa, Yalova ve Trabzon izledi. Ülkemize yönelik yurt dışından yapılan bütün olumsuz algı çalışmalarına rağmen yabancı yatırımcının Türkiye’yi konut yatırımı için uzun süredir tercih etmesi ve konut satışlarına artışa doğru ivme kazandırması bizlere önümüzdeki dönem için de umut veriyor.


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .