Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2017’nin ikinci 500 büyük firması açıklandı; Listede 12 Alüminyum Firması var
 
İHRACAT ŞAMPİYONU ERDOĞANLAR İKİNCİ 500’DE
 
İKİNCİ 500’DE YER ALAN FABAL ALÜMİNYUM BAŞARIYA DOYMUYOR
 
SİSTEM METAL SEKTÖRÜN VE EKONOMİNİN GURURU OLMAYI SÜRDÜRÜYOR
 
Burak Alüminyum Sanayi ve Tic. A.Ş. ‘A’dan Z’ye Hayatın Her Yerinde’
 
ALFA METAL’İN ZİRVELERE DOĞRU YÜRÜYÜŞÜ SÜRÜYOR
 
Türk Alüminyum Sektörüne
 
ASAŞ’ta DigitALL Dönüşüm
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

https://www.insulbar.de/tr/

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

Toplam Ziyaret : 11237294
   Haberler ET: 29-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
İnşaat Sektörü Şubat Konut Satış İstatistiklerini Değerlendirdi


Şirket: Hasanoğlu İnşaat


Sözcü: Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu


2018 yılı yabancıya satış yılı olacak


Türkiye genelinde konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azaldı. Ufak bazı düşüşler olsa da sektör güvenli liman olma özelliğini koruyor. Önümüzdeki aylarda da düşüş olmaması için özellikle tapu harçlarında iyileştirme yapılması gerekiyor. Ayrıca banka kredileri konusunda da gerekli iyileştirmelerin yapılması konut satışlarına olumlu yansıyacaktır. Hasanoğlu İnşaat olarak ev sahibi olmak isteyen müşterilerimize özel ödeme seçenekleri sunarak, banka kredisi kullanmadan konut sahibi olmaları için alternatif ödeme seçenekleri sunuyoruz.Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak bin 729 olması ise beklediğimiz bir sonuçtu. Önümüzdeki aylarda bu sayılarda daha da artış olacağını öngörüyoruz. 2018 yılı konutta yabancıya satış yılı olacak, sayısal veriler de bunu destekler şekilde ilerliyor. Türkiye’de yabancıya konut satışının ekonomiye doğrudan fayda sağladığı ve cari açığı kapatacak önemli bir unsur olduğu için bu sonuçlar bizim açımızdan oldukça önemlidir. 


 


  


Şirket: TESA Yapı


Sözcü: TESA Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam


Yabancıya konut satışında rekora koşuyoruz!


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in açıkladığı rakamlara göre, Türkiye genelinde konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azalarak 95 bin 953 oldu. Konut satışlarında İstanbul’un 16 bin 247’lik rakamla yine zirvede yer aldığını görüyoruz. Geçen ay yaşanan yüzde 5’lik düşüşün sektör için önemli bir kayıp olmayacağını söyleyebiliriz. Zira gayrimenkul her daim yatırımcısına kazandıran, en doğru yatırım aracıdır.


Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak bin 729 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarındailk sırayı yine İstanbul aldı. Bu oranda bir artışın sektörümüz açısından büyük umut vaat ettiğini söyleyebiliriz. Zira Türkiye yabancıya konut satışında rekora koşuyor. Bu artışla birlikte döviz girdisinde yaşanan olumlu yükseliş de ekonomimiz açısından oldukça faydalı olacaktır.


 Şirket: Güçlü İnşaat


Sözcü: Güçlü İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Utkucan Çelik


Doğru lokasyonda doğru projeler hayata geçirilmeli


Türkiye genelinde konut satışları 2018 Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında azalış gösterdi. Konut satışları 2018 Şubat ayında, İstanbul 16 bin 247 konut satışı ve yüzde 16,9 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 bin 686 konut satışı ve yüzde 10,1 pay ile Ankara, 5 bin 965 konut satışı ve yüzde 6,2 pay ile İzmir izledi. Sektörümüz açısından özellikle doğru projeleri doğru lokasyonlarda hayata geçiren şirketlerin, konut satışlarında bir sıkıntı yaşamayacağını söyleyebiliriz.


Şubat ayı rakamlarına baktığımızda yabancıya konut satışlarında önemli bir artış gerçekleştiğini görüyoruz. Yabancılara yapılan konut satışları ile bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32,4 artarak bin 729 oldu. Ülkemize yönelik oluşturulmaya çalışılan tüm olumsuz algı çalışmalarına rağmen yabancı yatırımcının ülkemizi uzun süredir tercih etmesi ve satışlarda büyük bir ivme kazanılması bizi bu anlamda memnun ediyor.


 


Şirket: Keleş İnşaat


Sözcü: Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş


Konut kredilerindeki faiz oranları düşürülmeli!


 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’in açıkladığı 2018 Şubat ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, “Şubat ayında Türkiye genelinde konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,4 oranında düştü. Bu düşüşte konut kredilerindeki yükselişin büyük bir etkisi var. Konuta yatırım yapmak isteyenler konut kredilerindeki yüksek faizi gördüklerinde ev almaktan vazgeçiyor, parasını elinde tutmaya devam ediyor. Bu da konut satışlarını olumsuz etkiliyor. Sektör olarak bizim beklentimiz konut kredilerindeki faiz oranlarının düşmesiyle 2018 Ocak ayında yakalanan konut satışlarındaki artış ivmesinin önümüzdeki dönemde devam etmesidir.


Yabancılara satılan konut satışlarına baktığımızda ise; bu ay geçen yılın şubat ayına göre yüzde 32,4 oranında bir artış gerçekleştiğini görüyoruz. Bu da yabancı yatırımcının ülkemize olan güveninin artarak devam etmesinin bir göstergesidir. Yabancılara konut satışında İstanbul yine ilk sırada yer aldı. İstanbul’u sırasıyla Antalya, Bursa, Yalova ve Trabzon izledi. Ülkemize yönelik yurt dışından yapılan bütün olumsuz algı çalışmalarına rağmen yabancı yatırımcının Türkiye’yi konut yatırımı için uzun süredir tercih etmesi ve konut satışlarına artışa doğru ivme kazandırması bizlere önümüzdeki dönem için de umut veriyor.


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .