Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12312600
   Haberler ET: 29-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
İnşaat Sektörü Ocak Konut Satış İstatistiklerini Değerlendirdi


Şirket: Hasanoğlu İnşaat


Sözcü: Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu


Yabancıya konut satışı cari açığı kapatacak önemli bir unsur


Türkiye genelinde konut satışları 2018 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 oranında artarak 97 bin 19 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 16 bin 336 konut satışı ve yüzde 16,8 ile en yüksek paya sahip oldu.  2018 yılının ilk ayı bize önümüzdeki dönemlerde de konut satışlarının artacağı sinyalini veriyor. Türkiye’nin ekonomik büyümesine ve istihdamına olumlu katkıda bulunan gayrimenkul sektörü, yatırımcının en güvenilir yatırım aracı olmaya devam ediyor. Yatırımcılara tavsiyem;  özellikle Kanal İstanbul güzergahında bulunan konut projelerini tercih etmeleridir. Zira uzun vadede bu güzergah ürerinde bulunan projelerdeki daire fiyatları tavan yapacaktır.


Ayrıca yabancılara konut satışlarında diğer aylarda olduğu gibi yine bir yükselme mevcut. Yabancılara yapılan konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,7 artması ülkemizin yabancılar nezdinde tercih edildiğinin kanıtıdır. Türkiye’de yabancıya konut satışının ekonomiye doğrudan fayda sağladığını ve cari açığı kapatacak önemli bir unsur olduğunu unutmamak gerekiyor. Özellikle Kanal İstanbul güzergahı açıklandıktan sonra Ispartakulelokasyonuna yabancı yatırımcılar yoğun olarak ilgi göstermeye başladı.10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan BANU EVLERİ Ispartakule 2 projemiz Suudi Arabistan ve Kuveytli yatırımcıların yoğun ilgisini çekmeye başladı.


  


Şirket: TESA Yapı


Sözcü: TESA Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam


Gayrimenkul sektörü hiçbir zaman durağanlığa girmez


Ocak 2018 TÜİK Konut Satış İstatistikleri’nden (TÜİK)  bir önceki yılın aynı ayına göre konut satışlarının arttığını görüyoruz. Bu artış bizlere 2018 yılında da sektörün canlılığını koruyacağını ve sektöre olan ilginin her geçen gün artacağını gösteriyor. Zaten gayrimenkul sektörü hiçbir zaman durmaz, sıkıntılı dönemlerde bile en doğru yatırımaracıdır. Herhangi bir kriz anında bile alan-satan sayısı normal günlerden fazla olur. Çünkü kiminin nakde ihtiyacı vardır, kiminin de var olan nakdini uygun fiyat ile mala dönüştürmeye.


TÜİK verilerinegöre; yabancıya konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,7 arttığını görüyoruz.  Bu satışlarda her zaman olduğu gibi İstanbul liderliği elden bırakmadı. Özellikle son bir yıldır yabancılar Türkiye’yi yakın markaja aldı. Önümüzdeki günlerde bu satışların artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Sektörün canlılığını koruması ve dışarıdan ülkemize döviz girdisinin artması ekonomik anlamda olumlu gelişmelerin olacağının göstergesidir.Şirket: Güçlü İnşaat


Sözcü: Güçlü İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çelik


 


İnşaat sektörü 2018 yılında da ekonominin amiral gemisi olmaya devam edecek


Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı konut satış istatistiklerini değerlendiren Güçlü İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çelik, “2018 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 oranında  artış gerçekleşti. Hükümetimizin konut yatırımların artması yönünde verdiği desteklerle sektör olarak ekonomiye sağladığımız katma değeri sürekli artırıyoruz. Bu ay içinde açıklanan evi olmayanlara yönelik 10 yeni desteği içeren paketin de etkisiyle konut satışlarındaki artışın önümüzdeki dönem de devam edeceğini söyleyebiliriz. Özellikle konut hesabı açtırıp tasarruf yapan kişilere 20 bin TL devlet desteğinin verilmesinin konut alımına olumlu bir etkisi olacağını söyleyebiliriz.


2018 yılının Ocak ayında yaşanan artış, emlak sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki lokomotif sektörler arasında yer aldığının ve büyümesine devam ettiğinin göstergesidir. Bu yılın Ocak ayında 97 bin 19 konut satıldı, bu satışta İstanbul 16 bin 336 konut satışı ve yüzde 16,8 pay ile ilk sırayı aldı. Yabancılara yapılan konut satışları ise 2018 yılının Ocak ayında bir önceki yıla göre yüzde 25,7 oranında arttı. Yabancılara yapılan konut satışlarında Ocak ayında ilk sırayı 545 konut ile İstanbul, ikinci sırayı 427 konut ile Antalya aldı.  Bu sonuçlar yabancı yatırımcının ülkemize olan güveninin bir göstergesi diye düşünüyorum. Yabancı yatırımcı için yatırım yapılacak güvenli bir liman olarak görülen sektörümüzün 2018’de de büyümesini sürdürmesini bekliyoruz.Şirket: Okkalar İnşaat


Sözcü: Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka


Türkiye genelinde konut satışları 2018 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 oranında artarak 97 bin 19 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 16 bin 336 konut satışı ve yüzde 16,8 ile en yüksek paya sahip oldu. Metropol bir şehir olan İstanbul’da markalı konut projelerinin hayata geçmesi sektörün büyümesine katkı sağlıyor. Sektörün bu yıla iddialı bir şekilde başlaması ekonomiye 2018 yılında daha fazla değer katacağını gösteriyor.


Türkiye genelinde ilk defa satılan konut sayısı 2017 yılının Ocak ayına göre artarak 44 bin 363 oldu. Konut satışları, iç ve dış dinamiklerden kaynaklanan ekonomik dalgalanmalardan etkilense de her geçen yıl artarak büyümesine devam edeceğini öngörüyoruz. Özellikle yeni projelerin hayata geçirilmesi, kentsel dönüşüm sürecinin hız kesmeden devam etmesi hükümetimizin de bu anlamda gerekli adımları atmasından kaynaklanıyor.


Yabancılara yapılan konut satışları 2017 yılının Ocak ayına göre yüzde 25,7 oranında artış gösterdi. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Ocak 2018’de ilk sırayı 545 konut satışı ile İstanbul aldı. İstanbul ilini 427 konut satışı ile Antalya izledi. 2018 yılının ilk aylarında yabancılara yapılan konut satışındaki artışın gözlenmesi ülkemizde markalı konut projelerinin oldukça önemli bir noktada olduğunu gösteriyor. Yabancı yatırımcıların da bunun bilincinde olup ülkemizi tercih etmesi bizi ziyadesiyle memnun ediyor.


 


Şirket: Keleş İnşaat


Sözcü: Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş


Yabancı yatırımcı Türkiye’yi seviyor!


Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı 2018 Ocak ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, “Türkiye genelinde konut satışlarının 2018 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 oranında artarak 97 bin 19 olduğunu görüyoruz. 2018 yılına artış oranlarıyla başlamak sektörümüzün tüm yılı oldukça verimli geçireceğinin göstergesidir. İnşat sektörünün beslediği yan sektörlerle birlikte ekonominin dinamosu olma görevini 2018’de de sürdüreceğine inanıyoruz.


Yine Türkiye genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre artış göstererek 44 bin 363 oldu. Yine TÜİK rakamlarına göre yabancılara yapılan konut satışlarının yüzde 25,7 artış gösterdiğini görüyoruz. 2017 yılında olduğu gibi 2018’de de yabancı yatırımcının Türkiye’ye yatırım yapmayı tercih etmesi özellikle ülkemiz adına sevindirici bir gelişmedir. Bu artışın tüm yıl boyunca süreceğini düşünüyoruz” dedi.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .