Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
Okkalar İnşaat’tan Konya ve Kartal’da Erken Teslim, Çengelköy’de Yeni Proje
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://egemenaluminyum.com

http://stilcephe.com.tr

http://tualaluminyum.com

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 11807224
   Haberler ET: 29-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
BAKİEL Sektörü Polonya Pazarını Mercek Altına Aldı

Polonya Pazarından Yüzde 1 pay Alıyoruz


2. Bağlantı Elemanları, Kilitler, El Aletleri (BAKİEL) ve Mobilya Aksesuarları SektörüYurtDışı Pazarlama Takımı Polonya’yı masaya yatırdı.BAKİEL Komitesi Başkanı Çetin Tecdelioğlu’nun öncülük ettiği organizasyona URGE projesi kapsamında bulunan 8 firmadan 11 temsilcinin katıldığı Polonya programı yeni işbirliklerine sahne oldu.


2. Bağlantı Elemanları, Kilitler, El Aletleri (BAKİEL) ve Mobilya Aksesuarları Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı’nın Doğu Avrupa’nın en güçlü ekonomisi olan Polonya’ya gerçekleştirdiği yılın ilk yurt dışı pazarlama faaliyetibaşarılı geçti.29 Ocak-1 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen organizasyona, URGE projesinde bulunan 8 firmadan 11 temsilci ve İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği BAKİEL Sektör Komite Başkanı Çetin Tecdelioğlu katıldı. Heyet ilk günkatılımcıların pazar hakkında bilgi edinmeleri için Avrupa’nın en büyük yapı marketleri olan OBİ ve LeroyMerlin yapı marketlerini ziyaret etti. Böylece Polonya’da BAKİEL sektörü ürün grubuna dahil ürünler hakkında bilgi sahibi olan Heyet,daha sonra Poznan ve çevresinden gelen satın almacılarlaikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.


EN BÜYÜK PARTNERİ ALMANYA


Polonya pazarı hakkında bilgi veren Çetin Tecdelioğlu, ülkenin en büyük dış ticaret partnerininAlmanya olduğunu söyledi. Tecdelioğlu, “Ülke ihracatının yüzde 26’sını, ithalatının ise yüzde 27,3’ünü Almanya ile gerçekleştiriyor. İngiltere, Rusya, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve İtalya da ülkenin dış ticaretinde önemli rol oynuyor. Türkiye ise hem ihracatta hem de ithalatta ülke dış ticaretinde yüzde 1 civarında pay alıyor” diye konuştu.


Polonya’nın BAKİEL sektöründe 2016 yılı toplam ithalatının 3,5 milyar dolar civarında olduğunu belirten Tecdelioğlu, Türkiye’den yapılan ithalatın ise 38 milyon dolar civarında gerçekleştiğini söyledi. Bu oranın toplam Polonya sektör ithalatının yüzde 1’i kadar olduğuna dikkat çeken Tecdelioğlu, en fazla ithal edilen ürünlerin demir çelikten cıvata, somun, alüminyum pim, kama gibi ürünlerden oluştuğunu kaydetti.


Polonya’nın başlıca ihraç ürünleri arasında makineler ve ulaşım araçları, ara imalat malları, gıda ve canlı hayvan yer alıyor. İthalatında ise yine makineler ve ulaşım araçları ilk sırada yer alıyor. Ara imalat malları, kimyasallar, yakıtlar ve mineraller de ithal ediliyor.


VOLKSWAGEN FABRİKA ZİYARETİ


Polonya’da çeşitli temaslarda bulunan BAKİEL heyeti Volkswagen’in Poznan’daki fabrikalarında Caddy modelinin üretiminin gerçekleştirildiği fabrikayı ziyaret etti. Firmalar bu ziyaretle teknolojik gelişmelerin üretim hatlarına olan etkisini ve sektör olarak ürün gamları ile paralel bir satın almacının fabrikasını görme fırsatını yakalamış oldu. URGE kapsamında 8 katılımcı firma üç gün boyunca 30 farklı şirketle 49 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi. Polonya pazarı hakkında geniş bilgi sahibi olan katılımcı firmalar,  bu yıl 40’ıncı kez Poznan’da gerçekleştirilen ve 20 Türk firmasının da katıldığı BUDMA yapı fuarını da ziyaret etti.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://alpil.com.tr

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .