Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
Okkalar İnşaat’tan Konya ve Kartal’da Erken Teslim, Çengelköy’de Yeni Proje
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://egemenaluminyum.com

http://stilcephe.com.tr

http://tualaluminyum.com

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 11807800
   Haberler ET: 29-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Zahit Alüminyum Ar&Ge Merkezi’nden 10 proje

ADANA / Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde(AOSB) üretim yapan Türkiye’nin en büyük entegre tesislerinden Zahit Alüminyum’un Ar&Ge Merkezi, yaklaşık 8 ay gibi kısa bir sürede 10 farklı projeyi hayata geçirerek, çalışmalarını hızla sürdürüyor.


Yenilikçi anlayışı ve 35 yıllık sektör tecrübesiyle 8 Haziran 2017’de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile Türkiye’nin 512’inci , Adana’nın 3’üncü Ar&Ge Merkezi olarak tescil edilen Zahit Alüminyum Ar&Ge Merkezi Müdürü Dr. Koray Turbalıoğlu, çalışmalarını sürdürdükleri 10 projeden 4’ünün devlet destekli olduğunu, 6’sının da firmanın kendi öz kaynaklarıyla hayata geçirildiğini ifade etti. Ar&Ge Merkezinde yürütülen her bir projeden bir Tübitak-Teydeb projesi hazırlamaya çalıştıklarını, diğer proje çalışmalarının da Ar&Ge Merkezinde devam ettiğini, çalışmalar belli aşamaya geldiği zaman o projeler için de Tübiak-Teydeb başvurularının yapılacağını belirtti.


Merkezin faaliyete geçmesiyle birlikte çalışmalarına yoğun bir tempo ile başladıkları yenilikçi ve maliyet düşürücü özellikleri bulunan projeleri hakkında bilgi veren Dr. Koray Turbalıoğlu, Ekonomi Bakanlığı’na sunulan “Endüstriyel Ürün Tasarım” projesinin bakanlık tarafından kabul edildiğini ve  3 yıl sürmesi planlanan proje kapsamında, katma değeri yüksek, inovatif ve nitelikli ürün geliştirileceğini ifade etti.


Tübitak’tan Onaylanan İki Proje


Ar&Ge Merkezinin faaliyete geçmesinden bugüne TÜBİTAK’a 3 proje sunduklarını, bunlardan 2’sinin onaylandığını birinin de onay sürecinde bulunduğunu belirten Dr. Koray Turbalıoğlu, onaylanan projelerinden birinin sektörde bir ilk olacak simülasyon yazılımı ile tasarım projesi olduğunu diğer projenin ise kullanılan hammadde ve sarf malzeme maliyetini düşürmek, üretim veriminde artış sağlamak üzere kurgulanmış bir proje olduğunu belirtti.


Ar&Ge Merkezinde şirketin kendi öz kaynakları ile yürütülen “Yangın ve Yüksek Sıcaklığa Dayanıklı Doğrama Serisi Tasarımı ve İmalatı”  projesinde ilk faz çalışmalarının başarı ile tamamlandığını, Türk Standartları Enstitüsü Yapı Laboratuvarı’ndaki yangın dayanım testlerinden başarıyla geçildiğini belirten Turbalıoğlu, bunun Zahit Alüminyum‘un “E Sınıfı Yangın Dayanımına Sahip Doğrama Serisi” adıyla en yenilikçi ürünü olduğunu kaydetti. Proje çalışmalarının şu an ikinci faz aşamasının devam ettiğini, proje araştırma ekibinin “EI Sınıfı” Yangın dayanımına sahip doğrama serisi üzerinde çalıştıklarını kaydetti.


Tübitak Onayı Bekleyen Proje


Her iki projenin de kendi alanında ve ülkemizde tek olacağına vurgu yapan Dr. Koray Turbalıoğlu, yine TÜBİTAK’a sundukları bir diğer projelerinin de onay aşamasında olduğunu vurgulayarak, Bu proje ile alüminyum tesislerinden üretim sonrası ortaya çıkan ve cüruf diye tabir edilen atıkların yeniden ekonomiye kazandırılması yönünde olduğunu kaydetti.


Savunma, Havacılık ve Otomobil Sanayi


Dr. Koray Turbalıoğlu, devlet destekli 4 projelerinin yanında firmanın kendi öz kaynaklarıyla hayata geçirdikleri 6 projelerinin daha bulunduğunu, bu projelerinin alaşım malzeme geliştirme ve makine-ekipman tasarımı hakkına olduğunu söyledi. Özellikle alaşım malzeme geliştirme çalışmalarının savunma, havacılık ve otomobil sektörüne ilişkin olduğunu bildirdi.


Dr. Koray Turbalıoğlu; “Ar&Ge Merkezimiz Savunma Sanayine ilişkin projeler için özel önem göstermektedir. Bu anlamda Savunma Sanayinde faaliyet gösteren vakıf firmaları ile görüşmelerimiz sürmektedir. 27 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde Savunma Sanayi Müsteşarlığında bazı görüşmeler yaptık ve Müsteşarlığın organize ettiği “Yerlileştirme Çalıştayı”na katıldık. Yaptığımız bu görüşmelerden geri dönüşler almaya başladık.” dedi.   


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://alpil.com.tr

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .