Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2Jwo6AT

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12591588
   Haberler ET: 03-07-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Tremco İllbruck Danışmanlık İşinde LiderBu ayrıntı olmadan Elbphilharmonie konser salonu akustiği bu denli “net” ve “sade” olmazdı.


Ocak 2017’nin ortasında Hamburg Elbphilarmonie’nin büyük konser salonunu kapılarını halka açtı. Şimdi bilet alan herkes mekanın ünlü akustiğinin tadını çıkarabilir. Akustik uzmanı ve mükemmeliyetçi Yasuhisa Toyota tüm katılımcılardan yüksek performans bekliyordu. Bu çalışmanın başında, özel hayatında müzisyen olmasıyla  iç kısım bağlantı yerlerine kendine has bir bakış katan, tremcoillbruck’tan bir uygulama uzman teknikeri bulunmaktaydı.


“Net”, “üstün performanslı” ve “sade” : Bu kavramlar, Ocak 2017’deki ilk konserler sırasında Elbphilharmonie’de olma şansını yakalayan herkes tarafından büyük salonun akustiğinin tanımlanma şekliydi. Uluslararası konser camiası bu günü büyük bir heyecanla beklemekteydi ve tremcoillbruck’un desteklediği HOCHTIEF dünya çapında meşhur akustik firması Toyota’nın tasarladıklarını en yüksek hassasiyetle hayata geçirmek için çalıştı.


Büyük konser salonunun en önemli parçası, ‘’white skin’’ adını taşıyan kısımdır. Burası tek tek işlenmiş yaklaşık 10.000 alçı panelden oluşan ve sesi salonun en arkasındaki koltuklara bile net bir şekilde ulaştıran bir tavan tasarımıdır.


15 kilometre uzunluğunda derzler


“Bağlantı yerlerini nasıl kapatmak istersiniz?” sorusu inşaat sektöründe sık karşılaşılan sorulardan biridir. Büyük konser salonunun yüzeyleri ve istenen akustik etkiyi yaratmak adına bunun daha özel bir anlamı vardır. Paneller arasındaki derzlerin uzunluğu 15 km kadardır. Müteahhit firma HOCHTIEF ve alt yüklenicisi olan Peuckert’adanışmanlık hizmeti sunan tremcoillbruck Teknik Müdürü Frank Unglaub için izolasyon yapılan yüzeyin akustik düzeyi odanın her yönünde eşit etki yaratacak şekilde oluşturulmuştur. Çünkü derz yerlerinde mükemmel bir izolasyon sağlanmadığı takdirde ses yüzeyin arkasına sızabilir ve burada kontrolsüz bir biçimde yansıyıp tekrar salona geri yansıyabilir. Bunun yanında enerji ve iklim etkileri sonucunda bağlantı yerlerindeki küçük bir ayrıntı büyük bir sonuca yol açabilir.


Düz bağlantı yerleri - karmaşık gereksinimler


HOCHTIEF, izolasyon bandı ile bir sızdırmazlık malzemesi olmak üzere, akustik izolasyonun sağlanmasını iki aşamada tasarlamıştır. İlk izolasyon aşaması, tremcoillbruck’un uygulama teknikeri önerisine göre premium bir izolasyon bandı olan illbruck TP600 illmod600  şişen bant kullanılarak yapılmıştır; bu bant performansı kanıtlanmış özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bant özellikle, sesi eşit oranda yayarken mükemmel bir izolasyon sağlama özelliğiyle bilinmekte olup, 20 yılı aşkın bir sertlik testi ile kanıtlanmıştır. Burada iki kriter yüksek öneme sahiptir: optimum ses koruması için, panel derzlerindebantın hacimsel ağırlığı ve alev almada gecikme özelliği (B1). Bunun yanı sıra bant boşluk bırakmayacak şekilde dalgalanan bağlantı yerleriyle uyum göstermektedir. Bu özellikle panellerinçıkıntı yaptığı ve bu nedenle bağlantı yerlerinin genişlediği bölgelerde büyük öneme sahiptir.


Hochtief firmasından LutzHiltmannprojeyi değerlendirdiğinde “Bu çözüm ihtiyaçlarımızı tam olarak karşılıyordu” diye yorumlamıştır.


İkinci izolasyon aşaması olarak,  zor alev alan ve aynı zamanda hacimsel  ağırlığıylaTP600  şişen bandını mükemmel biçimde tamamlayan bir silikon malzemesi seçilmiştir. tremcoillbruck bu sonuçtan çok memnun kalmıştır: “Geliştirme ve tasarım sırasında HOCHTIEF’i  en iyi şekilde destekledik ve akustik özellik istendiği şekilde net ve sade oldu”.


illbruck TP600 illmod 600 Şişen Bant.


Büyük konser salonunun mükemmel akustik yapısına ağır alev alabilen bant hacimsel ağırlığıyla katkıda bulundu. Premium derzsızdırmazlık bandı ayrıca her derz kısmında silikon ile kaplandı ve bu sayede salonun içinde görülememektedir.


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .