Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2Jwo6AT

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12591585
   Haberler ET: 09-07-2018 Yazdır   Tavsiye Et
'Dev Projeler'i ayakta tutuyor


Mersin'den Avrupa ve dünyaya alt ve üst yapı malzemesi üreten Berdan Cıvata, yer aldığı 'dev projelerle' hedefini büyütüyor. Bir çok 'Asrın Projesi' olarak nitelendirilen yapılara imzasını atan firma, Avrupa'nın ikinci asma köprüsü olan İzmit Körfez geçiş köprüsünü ayakta tutuyor.


Berdan Civata'nın 39 yıl önce 5 kişi ile başlayan başarı öyküsü, ilham kaynağı olacak türden. Türkiye'nin yanı sıra yaklaşık 10 ülkede daha adını duyuran Berdan Cıvata, sektöre 150 metrekare alanla adım attı. Başarılı işlere ardı ardına imza atan firma kısa  sürede adını duyurarak, Türkiye ve dünyadaki bir çok projelerin aranan ismi oldu. 36'sı mühendis 260 kişiye istihdam sağlayan Berdan Cıvata, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan 'Turquality' programına da dahil oldu. Enerji, çelik yapılar, rafineler, petro-kimya, inşaat, tersanecilik, havaalanları, hangarlar, asma köprüler, demiryolları, tünel, baraj inşaatları ve rüzgar enerji santralleri gibi sektörler için cıvata, saplama, dişli çubuk ve somun üretimi yapan Berdan Cıvata,  Avrupa’nın en uzun ikinci köprüsü olan İzmit Osmangazi Köprüsü’nün ayaklarını taşıyan 10 metre boyda, 780 kg ağırlıkta ankarajlarını üretim için yeterlilik belgesi alan 3 firmadan birisi olurken bugün ise dünyanın en uzun köprüsü olacak Çanakkale 1915 Köprüsü’nün benzer saplamalarını 12 metre boyda, 950 kg ağırlıkta üretmek üzere Türkiye’den teklif veren tek firma olma özelliğine sahip.


Atatürk Havaaları dış hatlar terminalı hangarlarında da imzası olan firma aynı zamanda, Mekke-Medine Haremeyn istasyonlarının alt yapısındaki ankeraj cıvatalarından, üst yapıdaki daldırma galvanizli 10.9 kalite cıvatalarına kadar tüm bağlantı elemanlarını üretti. 


- Asrın Projesi olarak nitelendirilen denizin 250 metre altından, Anamur’dan Kıbrıs’a 80 kilometre uzunlukta içme suyu projesinde, 1,6 m çaplı boruların bağlantı elemanlarını ve paslanmaz saplama ve cıvatalarının yanında deniz suyu içerisinde 100-150 yıl paslanmaya dayanıklı özel bir kaplama ile korunan 10.9 kalite çelik cıvata, somun ve saplamaları da üretti. Bu çok uzun ömürlü kaplama, tuz testi korozyonuna 6 bin 500 saat, yani tam 270 gün dayanımlı. Aynı zamanda Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.


Laboratuvarında ise  yalnız Türkiye’nin değil, 500 ton kapasitesi ile Avrupa’nın en güçlü çekme testi cihazının ve en güçlü tork testi cihazına sahip. Müşteri ihtiyaçlarını dikkate alarak, kaliteden ödün vermeden  ürün geliştiren ve ticari başarının sürekliliğini sağlayan firma, Türkiye'de ve yurt dışında yapılan  'dev' projelere de imzasını atıyor.


ISO, EN, DIN, ASTM normları ve müşteri taleplerine göre üretim yapan Berdan Cıvata;  ISO, EN 17025'e göre Türkak’tan Akredite Test Laboratuvarı, sıcak ve soğuk cıvata üretim tesisleri, otomatik somun üretim tesisleri yanında ısıl işlem tesisi, elektro galvaniz, sıcak daldırma galvaniz ile çinko lamel kaplama tesisleri ile tam entegre bir cıvata fabrikası Türkiye ve yurtdışı pazarlarında büyük bir paya sahip. Firma ayrıca, sürekli rekabet içindeki iş dünyasında ortak bir kalkınma kültürü oluşturmak üzere evrensel ilkeler öneren yenilikçi bir kurumsal sorumluluk projesi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalamış bir kuruluştur.


MOTİVASYON EN ÖNEMLİ BAŞARI KAYNAĞI


Ayrıca, birçok kişiye ekmek kapısı olan Berdan Cıvata,  başarılarının arkasında özverili çalışan elemanları olduğunu düşünüyor. Yıllardır çalışanlarıyla aile ortamı oluşturan firma, motivasyon gecelerinin başarı oranını artırdığına inanıyor.


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .