Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Bünyesine en son İTO Kilit’i katan Yelken Kalıp standı büyük ilgi gördü
 
Avrasya Pencere, Kapı ve Cam2020 Fuarları55107 Sektör Profesyoneline Ev Sahipliği Yaptı
 
IQ Alüminyum, yenilikçi ürünleriyle ön planda
 
Akpa Alüminyum Avrasya Pencere 2020 Fuarı’na yeni ürünler damga vurdu.
 
Rolls-Royce Savaş Uçaklarının Güç Sistemlerini Desteklemek İçin Dünyanın İlk Elektrikli Teknolojisin
 
ANT YAPI,Yurtdışındaki Başarılarıyla Bir Kez Daha Gururlandırdı
 
REHAU Farklı Ve Başarılı Projeler İçin Pencere Çözümleri Sunuyor…
 
Bostik 2020’ye yeni bir satın alma ile girdi
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://www.tualaluminyum.com

http://www.gucal.com.tr

http://www.boraluminyum.com

Toplam Ziyaret : 13839610
   Haberler ET: 24-03-2020 Yazdır   Tavsiye Et
Rolls-Royce Yeni Nesil Ultrafan® Test Motoru İçin Kompozit Malzemeden Yapılmış Dünyanın En Büyük Fan

 


Rolls-Royce Yeni Nesil Ultrafan® Test Motoru İçin Kompozit Malzemeden Yapılmış Dünyanın En Büyük Fan Kanatlarının Üretimine Başladı…


 


 


Rolls-Royce verimlilik ve sürdürülebilirlik konusunda yeni standartlar belirleyecek UltraFan® test motoru için dünyanın en büyük fan kanatlarının üretimine başladı.  Bir seti 356 cm çapa sahip kompozit kanatlarının boyutu neredeyse dar gövdeli bir uçak gövdesinin boyutuyla aynı büyüklüğe sahip. Söz konusu kanatlar, şirketin İngiltereBristol’da bulunan teknoloji merkezinde üretiliyor. Bu önemli gelişmeyle test parçalarının resmi üretimi de başlıyor.  UltaFan, ilk nesil Trent motoruna kıyasla yakıt tüketimini ve dolayısıyla emisyonları yüzde 25 oranında azaltarak verimlilik ve sürdürülebilirlik konusunda yeni standartlar belirliyor.  Bu verimlilik bir ölçüde, çift motorlu bir uçağın ağırlığını 700 kg azaltan (yedi kişinin "ağırlıksız" seyahat etmesine eşdeğer) kompozit UltraFan kanatları ve fan kılıfından kaynaklanıyor.Rolls Royce Sivil Havacılıktan Sorumlu Başkanı Chris Cholerton konuyla ilgili şunları söyledi: “Önümüzdeki on yıl UltraFan için çok önemli olacak. 2020’li yıllara bu motorun üretimiyle başlamak heyecan verici. Yeni tasarımlar, teknolojiler ve yepyeni bir test laboratuvarı gibi tüm yapı taşlarına sahibiz ve şimdi motorun karşımızda durduğuna şahitlik ediyoruz."2021 yılında yer testlerine başlanacak ve 2030’un sonuna doğru kullanıma sunulacak UltraFan, 25.000 lb'den 100.000 lb'ye kadar ölçeklenebilir bir tasarıma sahip. Motorun diğer özellikleri şöyle;


   •          Azami yakıt yakma verimliliği ve düşük emisyon sağlamak üzere geliştirilen yeni bir motor çekirdek mimarisi,

  •          Gelişmiş seramik matris kompozitleri — yüksek türbin sıcaklıklarında daha etkili çalışan ısıya dayanıklı bileşenler,

  •          Yüksek itme kuvveti ve yüksek bypass oranı sağlayan motor verimliliğinin en üst düzeye çıkarılmasına yönelik bir tasarım.


 


UltraFan, Rolls-Royce'un sürdürülebilirlik stratejisinin önemli bir parçası. Gaz türbini performansının iyileştirilmesinin yanı sıra, elektrifikasyona öncülük edilmesi amacıyla bu alanda sürekli araştırmalar yapılıyor. Sürdürülebilir Havacılık Yakıtlarının üretiminin hızlandırılması amacıyla endüstri ortaklarıyla çalışmalar yürütülüyor.UltraFan ayrıca, Rolls-Royce'un ürünleri, hizmetleri ve dijital teknolojisini bir araya getiren Akıllı Motorvizyonunun da bir parçası.Fan kanatları son teknoloji ürünü, sertliği arttırılmış reçine ve önceden doldurulan karbon fiber malzemenin bir araya getirilmesi ile üretiliyor. Ardından ısı ve basınç uygulanıyor ve her bir kanat aşınma, yabancı cisimlere ve kuş çarpmalarına karşı en üst düzey koruma sağlayan ince titanyum uygulamasıyla son halini alıyor.


Kompozit kanatlar Rolls-Royce Uçan Test Laboratuvarında uçuş esnasındaki testler de dahil olmak üzere Gelişmiş Düşük Basınçlı Sistem (ALPS) geliştirme motorunda kapsamlı bir şekilde test edildi.ALPS, Rolls-Royce, Clean Sky, Innovate UK, BEIS, ATI, ITP Aero ve GKN'nin birlikte yürüttüğü bir ortaklık. UltraFan'ın üretilmesi için geliştirilen teknoloji portföyü ATI, Innovate UK, LuFo ve Clean Sky 2 tarafından destekleniyor.


 


Rolls-Royce Holdings plc hakkında  •          Rolls-Royce, gezegenimizintemelenerjiihtiyaçlarınıkarşılamaküzereentemiz, enemniyetli ve enrekabetçiçözümleriberaberindegetirengelişmişteknolojilerinöncüüreticisidir.

  •          Rolls-Royce'un 150'den fazlaülkedemüşterileribulunmaktadır. Bu müşterilerarasında 400'ün üzerindehavayolu ve leasing müşterisi, 160 silahlıkuvvetler, 70 donanmadahilolmaküzere 4.000 denizcilikmüşterisi ve 5.000'in üzerindeenerji ve nükleermüşterisiyeralmaktadır.

  •          2018 yılıekonomikkârı 15 milyarsterlindir. Bu tutarınyaklaşıkyarısı, satışsonrasıhizmetlerdeneldeedilmiştir.

  •          Rolls-Royce 2018'de AR-GE çalışmalarına 1,4 milyarsterlinyatırımyapmıştır. Ayrıca Rolls-Royce mühendislerinibilimselaraştırmanınöncüsükılan 31 farklıÜniversiteTeknolojiMerkezindenoluşanküreselbirağıdesteklemektedir.

  •          Grup, stajyer ve yenimezunistihdamıilkesine ve çalışanlarınbecerileriningeliştirilmesihususunakuvvetlebağlıdır.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .