Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Türkiye’nin Sanayi Devleri Belli Oldu
 
Türkiye’nin Sanayi Devlerinden Arslan Alüminyum A.Ş. ISO 500 Sıralamasında 147. Sırada
 
Dünya Müteahhitlik Listesine “Rönesans” Etkisi
 
Lazer Alüminyum Eskişehir Tüyap Fuarına katıldı.
 
Prime Alüminyum R+T Turkey Uluslararası Güneşten Korunma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarında Ürünle
 
ASAŞ Otomotiv Ürünleriyle IAA Mobility’de Gövde Gösterisi Yaptı
 
Türkiye, İnşaat Devler Liginde İkinciliği Korudu
 
Akpa Alüminyum A.Ş’nin Ankara mağaza açılışı yaptı.
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://www.ersasaluminyum.com.tr/

https://www.kaban.com.tr/

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://www.sienka.com.tr/

?sayfa=iletisim

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 20252899
   Haberler ET: 31-07-2013 Yazdır   Tavsiye Et
Assan Göz Kamaştıran Performansıyla Ülkemizin Yükselen Değeri Olmaya Devam Ediyor.


Sektörümüzün yakından tanıdığı, bir Dünya devi olan Assan Alüminyumu Alüminyum Yapı Dergisi olarak mercek altına aldık. 
Assan Alüminyum yassı haddelenmiş alüminyum üretimi alanında faaliyet gösteriyor. Bu kapsamda iç ve dış pazarlara rulo, levha ve folyo alüminyum ürünleri sunan firma, toplam 535 bin metrekarelik tesislerinde bini aşkın kişiye doğrudan istihdam sağlıyor. Kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği yatırım miktarı 800 milyon doları bulan şirketin dünya çapında 700 civarında müşterisi bulunuyor. Assan Alüminyum, İstanbul Sanayi Odası’nın 2011 “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 51. Sırada kendine yer bulmuştu. Türkiye’deki pazar ihtiyacının yarıdan fazlasını karşılayan şirket, üretiminin yüzde 75’ini ihraç ediyor ve 2015 yılına kadar 250 bin ton kurulu kapasitesinin tamamını kullanmayı hedefliyor.
Şirket, özellikle Avrupa Birliği pazarında faaliyet gösteriyor ve toplam üretiminin yüzde 75’ini başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 70’ten fazla ülkeye ihraç ediyor. İhracatının yaklaşık yüzde 75’i, yüksek kaliteyi hedefleyen ülkelerin bulunduğu Kuzey Avrupa’ya yapıyor. Her yıl yüzde 10’dan fazla büyüme yaşayan firma Avrupa yassı alüminyum pazarında kendi segmentinde yüzde 25’lik paya sahip. Avrupa’nın yassı alüminyum alanında 7. büyük firması olan Assan, Alüminyum folyo alanında ise 70 bin ton yıllık kapasiteyle Avrupa’nın dört büyük üreticisinden biri konumunda. 


Assan Alüminyum, 2012 yılında, bir önceki yıla oranla yüzde 10’un üzerinde bir artışla 700 milyon dolar ciro elde etti. 2013 yılında, satışlarının yüzde 5 ile 7 arasında artış göstererek 215 bin tona ulaşması öngörülüyor. Kapasite kullanımını ve buna bağlı olarak verimliliğini yıldan yıla artıran firma 2012 yılında yüzde 85’e çıkardığı kapasite kullanımını 2013’te yüzde 90’a çıkarmayı hedefliyor.
Yatırımlarını katma değerli üretim stratejisi doğrultusunda şekillendiren ve üretimde verimliliği artırırken, ülke ekonomisine katkıda bulunacak adımlar atmayı da ilke edinen Assan, boyalı alüminyum yatırımlarıyla şirketin ürün çeşitliliğini artırmayı amaçlıyor. Yakında açılacak boyalı alüminyum tesisinin üretim kapasitesi yılda 60 bin ton olacak. Bu tesiste yapılacak üretimin yaklaşık yüzde 60’ı ihracata gidecek. Boyalı alüminyum yatırımlarının toplam tutarı 40 milyon dolar civarında gerçekleşen firmanın amacı bu yatırımla, ithal boyalı ürünleri ikame edecek bir konuma gelmek. Halihazırda Türkiye’de boyalı alüminyum pazarının toplam büyüklüğünün 100 milyon dolar civarında olduğu ve bu pazarın yarısının ithal ürünlerden oluştuğu düşünüldüğünde bu hedef ülkemiz ve sektörümüz için de hayli önem taşıyor. 
Assan ve Assan çapında firmaların artması hem sektörümüz hem de ülke ekonomimiz için büyük önem taşıyor, bu sebeple Alüminyum Yapı Dergisi Assan’ı izlemeye devam edecek.


Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://www.haffner.com.tr/

http://zahit.com.tr

https://aluexpo.com/home-en/

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .