Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12311868
   Teknik Makale ve Rapor ÇUHADAROĞLU ÇUHADAROĞLU SKYLIGHT UYGULAMALARI İLE MEKANLARA AYDINLIK ÇÖZÜMLER ET: 15-05-2017 Yazdır   Tavsiye Et
 

Çuhadaroğlu Skylight (ışıklık) uygulamaları ile modern binalara estetik ve aydınlık dokunuşlar sağlıyor.Bina cephelerinin dış görünüşüne hem çözümcü,  hem de estetik dokunuşlar vuran ışıklık yani skylight uygulamaları,  doğal ışıktan maksimum düzeyde faydalanmak; doğa ile bütünleşmiş estetik görünüşlü ve  aydınlık mekânlar yaratmakta kullanılan sistemlerdir.


Binaların çatılarından azami miktarda ışık almak yahut havalandırma sağlamak amacıyla açılmış boşluklara uygulanan ısıklıklar , çelik taşıyıcılar üzerine oturtulan alüminyum profiller ve şeffaf ya da opak camlarla oluşturulmaktadır.Bu profillerde kondens kanallı özel ışıklık profilleri kullanılır. Kullanılan çelik ve alüminyum profillerin, fiziksel cevre koşullarına göre değişkenlik gösteren etmenlerin baz alındığı bazı statik hesaplamaları yapılır. Işıklık camlarında ısı ve ışık kontrollü cam kullanımı, enerji tüketiminin minimuma indirilmesi açısından da önem arz etmektedir. İş merkezleri, oteller, havaalanları, alışveriş merkezleri, hastaneler, kamu binaları, konutlar gibi çeşitli alanlarda kullanılan Çuharadaroğlu skylight uygulamalarında (ışıklık) kullanılan sistemler; ihtiyaca yönelik yüksel ısıl perfarmasyonu ve su yalıtımı sağlayan, Qualanod ve Qualicoat belgelerine sahip yüzey işlem uygulamalarının sektörde hayli rağbet gören,  en iyi örnekleridir.


SKY 66 


Düşük alüminyum tüketimini teknik ve yasal gereksinimler ile birleştirebilen, ekonomik bir ışıklık açılır pencere sistemi olan SKY 66 sistemi, 64 mm kasa genişliği, 48 mm ‘ye varan camlama imkanı sağlamaktadır. %25 cam elyaf takviyeli Çuhadaroğlu baskılı polyamid ( ithal ) ısı bariyeri kullanımı ile gerektiğinde aksesuar  yada motorlu uygulama seçeneği kullanabilme opsiyonuna sahip bir  sistemdir.


SKYLIGHT 50


Her iki yönden kapaklı uygulanabileceği gibi semi strüktürel silikon birleşimli uygulamaya da olanak sağlayan Skylight 50 ısıklık sistemi,  139 º açılı dikme tasarımıyla tonoz yapımına da kolaylık sağlamaktadır. 


SKYLIGHT 60


Her iki yönden kapaklı uygulanabileceği gibi semi strüktürel silikon birleşimli uygulamaya da olanak sağlayan Skylight 60 sistemi,  farklı açılardaki gövde tasarımıyla üç yönde açılı konstrüksiyonlarda bile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu sistemde, ışıklık alanları çoğunlukla büyük açıklıkları geçtiği için; profil gövdeleri çelik ve alüminyum taşıyıcı konstrüksiyona rahatlıkla oturabilecek şekilde tasarlanmıştır. Büyük ışıklıkları geçmek için uygun bir sistemdir. Derin kondens ve terleme kanallı profiller, ışıklık sistemleri için ideal bir çözüm üretilmesini sağlar.


SKYLIGHT 70


Her iki yönden kapaklı uygulanan sistem, polikarbonat yüzeyler için tasarlanmış hafif ve ekonomik bir seridir. Skylight 60 ile büyük açıklıklar, çelik veya alüminyum taşıyıcı konstrüksiyonlar aracılığıyla rahatlıkla geçilebilmektedir.


cuhadar_makale_SON1

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .