Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
İlk 500 Dev Kuruluş Açıklandı Türk Alüminyum Sektörü Adına Gurur Duyduk…
 
ASAŞ, Bilim, Sanat ve Sanayiyi Buluşturarak Büyüyor
 
Saray Alüminyum ISO 500’de 232. sırada yerini aldı
 
ARSLAN ALÜMİNYUM YATIRIMDA VE ÜRETİMDE GÖSTERDİĞİ YÜKSEK PERFORMANSLA İSO 500’DE YERİNİ ALDI
 
İSO 500 SIRALAMASINDA YER ALAN SİSTEM ALÜMİNYUM, ÜRETİMDEN GELEN ÖNCÜ GÜCÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ
 
Güçlü Yatırımlar ve Güçlü Duruş Akpa Alüminyumu, İSO İlk 500 Arasına Yükseltti.
 
DG VİSİON YAPI FUARI – TURKEYBUILD’DE ÖNE ÇIKAN FİRMALAR ARASINDAYDI
 
insulbar Beşikten Beşiğe (Cradle to Cradle) Materyal Sağlık Sertifikası Aldı
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

https://www.insulbar.de/tr/

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

Toplam Ziyaret : 8140065
   Teknik Makale ve Rapor ÇUHADAROĞLU ÇUHADAROĞLU SKYLIGHT UYGULAMALARI İLE MEKANLARA AYDINLIK ÇÖZÜMLER ET: 15-05-2017 Yazdır   Tavsiye Et
 

Çuhadaroğlu Skylight (ışıklık) uygulamaları ile modern binalara estetik ve aydınlık dokunuşlar sağlıyor.Bina cephelerinin dış görünüşüne hem çözümcü,  hem de estetik dokunuşlar vuran ışıklık yani skylight uygulamaları,  doğal ışıktan maksimum düzeyde faydalanmak; doğa ile bütünleşmiş estetik görünüşlü ve  aydınlık mekânlar yaratmakta kullanılan sistemlerdir.


Binaların çatılarından azami miktarda ışık almak yahut havalandırma sağlamak amacıyla açılmış boşluklara uygulanan ısıklıklar , çelik taşıyıcılar üzerine oturtulan alüminyum profiller ve şeffaf ya da opak camlarla oluşturulmaktadır.Bu profillerde kondens kanallı özel ışıklık profilleri kullanılır. Kullanılan çelik ve alüminyum profillerin, fiziksel cevre koşullarına göre değişkenlik gösteren etmenlerin baz alındığı bazı statik hesaplamaları yapılır. Işıklık camlarında ısı ve ışık kontrollü cam kullanımı, enerji tüketiminin minimuma indirilmesi açısından da önem arz etmektedir. İş merkezleri, oteller, havaalanları, alışveriş merkezleri, hastaneler, kamu binaları, konutlar gibi çeşitli alanlarda kullanılan Çuharadaroğlu skylight uygulamalarında (ışıklık) kullanılan sistemler; ihtiyaca yönelik yüksel ısıl perfarmasyonu ve su yalıtımı sağlayan, Qualanod ve Qualicoat belgelerine sahip yüzey işlem uygulamalarının sektörde hayli rağbet gören,  en iyi örnekleridir.


SKY 66 


Düşük alüminyum tüketimini teknik ve yasal gereksinimler ile birleştirebilen, ekonomik bir ışıklık açılır pencere sistemi olan SKY 66 sistemi, 64 mm kasa genişliği, 48 mm ‘ye varan camlama imkanı sağlamaktadır. %25 cam elyaf takviyeli Çuhadaroğlu baskılı polyamid ( ithal ) ısı bariyeri kullanımı ile gerektiğinde aksesuar  yada motorlu uygulama seçeneği kullanabilme opsiyonuna sahip bir  sistemdir.


SKYLIGHT 50


Her iki yönden kapaklı uygulanabileceği gibi semi strüktürel silikon birleşimli uygulamaya da olanak sağlayan Skylight 50 ısıklık sistemi,  139 º açılı dikme tasarımıyla tonoz yapımına da kolaylık sağlamaktadır. 


SKYLIGHT 60


Her iki yönden kapaklı uygulanabileceği gibi semi strüktürel silikon birleşimli uygulamaya da olanak sağlayan Skylight 60 sistemi,  farklı açılardaki gövde tasarımıyla üç yönde açılı konstrüksiyonlarda bile rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu sistemde, ışıklık alanları çoğunlukla büyük açıklıkları geçtiği için; profil gövdeleri çelik ve alüminyum taşıyıcı konstrüksiyona rahatlıkla oturabilecek şekilde tasarlanmıştır. Büyük ışıklıkları geçmek için uygun bir sistemdir. Derin kondens ve terleme kanallı profiller, ışıklık sistemleri için ideal bir çözüm üretilmesini sağlar.


SKYLIGHT 70


Her iki yönden kapaklı uygulanan sistem, polikarbonat yüzeyler için tasarlanmış hafif ve ekonomik bir seridir. Skylight 60 ile büyük açıklıklar, çelik veya alüminyum taşıyıcı konstrüksiyonlar aracılığıyla rahatlıkla geçilebilmektedir.


cuhadar_makale_SON1

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://www.businessandminds.com

http://www.asosmimarlik.com

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .