Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

https://yapifuari.com.tr/Online-Davetiye?utm_source=banner&utm_medium=yap%C4%B1_banner&utm_campaign=

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12049125
   Roportaj Net Kimya / Firma Yetkilisi  Güler ERAS ET: 10-01-2017 Yazdır   Tavsiye Et
21.Yüzyıl metali olarak görülen alüminyum, sektörü büyütmeye devam edecektir.
 

1-Öncelikle firmanız hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?


İstanbul merkezli firmamız, yüzey işlem kimyasalları alanında üretim - ithalat ve ihracat  faaliyetleri göstermektedir.Net Kimya 20 yıldır, demir-çelik ve alüminyum endüstrileri için yüzey işlem kimyasalları ayrıca teknik destek, tesis ve ekipman tedariği gibi  konularda birçok farklı müşteri profiline uygun hizmet vermektedir. 


2-Üretimini veya satışını yapmış olduğunuz ürünler hakkında bilgi alabilir miyiz?


Bizler okullu Kimyacılarız faaliyetlerimizi  4 ana grupta toplayabiliriz ama evinize kadar her yerde bizim ürünlerimizi kullanabileceginizi bu nedenle hayal gücünüzü sınırlamamanızı sizden istiyoruz;


Alüminyum Eloksal Kimyasalları, eloksal tesisi, ekipman ve yazılım desteği,


Yas ve Toz Boya öncesi kullanılan kimyasallar ; yağ almalar, pas almalar ,  demir fosfatlar, çinko fosfatlar, fosfat ve Cr +6 içermeyen yeni nesil kaplama kimyasalları ....


Koruyucu Yag İle Kullanılan Kimyasallar, çinko fosfat, mangan fosfat, sıcak & soğuk karartma, renklendirme kimyasalları......


Yardımcı Kimyasallar ; özel kaplama kimyasalları, kireç çözücüler, yumuşatıcılar, boya çözücüler, asit inhibitörleri, korozyon inhibitörleri, fosfat pasivasyonları....


Net Kimya; özellikle AR &GE ve teknik destek anlamında iddialı bir kuruluştur. Bu nedenle bizim için “bilmiyorum, yok, bulamadım” cevapları geçerli değildir.Laboratuarlarımızda ürün gelişimi ve yeni ürün yaratımı sağlanırken, 20 yıllık bilgi birikimimizi bizimle birlikte olmak isteyen herkese sunarız. Bilgiyi paylaşırken amacımız ne istedigini bilen, sorunları önceden farkedip önlem alabilen bizim de gelişimimize katkı saglayabilecek bir müsteri profili yaratmaktır. 


Tanışmak için sizleri bekliyoruz; 


LINKEDIN NET KIMYA SAN. TIC. LTD. STI.


www.netkimya.com.tr


www.nknetkimya.com.tr


3-Genel anlamıyla bugünkü alüminyum sektörünü tarif etmenizi istersek bizlerle neler paylaşırsınız?


21.Yüzyıl metali olarak görülen alüminyum sektörü büyütmeye devam edecektir. Büyümenin gereksinimi olan gelişim sektörü sürekli yeniliklere açık tutmaktadır. Biz sektörün geliştigini ve gelişecegini ön görmüyoruz içerisinde olduğumuz icin net olarak biliyoruz.  


4-Son zamanlarda alüminyum metalindeki gelişim ve büyüme hızı neredeyse tüm sektörlerin üzerinde     seyrediyor, bu gelişme ve büyüme karşısında bir Türk firması olarak ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?


AR & GE faaliyetlerimize bu grupta agırlık veriyoruz. Yeni yatırımlar için çalışmalarımızı sürdürürken, 2017 yılında alüminyum eloksal kimyasalları alanında hedeflerimizi gerçekleştirecek adımlar atmayı planlıyoruz.İhracat payını arttırmak en büyük gayemiz, “made in Turkey” etiketi ile ürünlerimizi tüm dünyaya tanıtmaya kararlıyız. 2016 Net Kimya için bir hazırlık ve planlama yılı olmuştur. Yeniden yapılanma ve organizasyon çalışmaları sonucunda 2017 yılında daha farklı bir Net Kimya göreceğinizi size garanti ediyoruz. Gerek sanal, gerekse dergi, gazete gibi alanlarda  gerekse yüzyüze ziyaretlerimizde sizde bizi yakından takip edebileceksiniz.


5-Türk Alüminyum Sektörü, dünyanın en büyük üreticisi ülkeleri arasında süregelen yarışta önemli mesafeler  kat ediyor. Bu gözle görülür mücadeleyi tek ve bireysel başarılarla çözmeye çalışan bir sektörün en büyük eksikliğinin öncelikle aynı çatı altında buluşamaması olduğu söylenebilir. Diğer bir önemli eksikliği ise tanıtım gücünü kullanamaması. Sizce bu konulara eğilirsek başka ne gibi handikaplar olabilir?


Alüminyum sektörü rekabetçi bir sektör, rekabet bazı noktalarda faydalı olsa da bazı noktalarda da gelişimin yavaşlamasına neden olmaktadır. Hepimizin çok iyi bildiği “yalnız taş duvar olmaz” atasözünün bu sektörde sürekli tekrarlanması bize göre gereklidir. 


6-2.000.000 Ton/yıl hedefine emin adımlarla koşan sektörümüzün en büyük eksikliklerinden birisinin  de hammadde, enerji ve kalifiye eleman sıkıntısı olduğu gözleniyor. Özellikle sektörü dünyadaki rekabet   güçlerinin karşısında ciddi manada negatif pozisyona düşen firmalarımız, pozitif güce nasıl ulaşmalı? Bu büyük ve kapsamlı sıkıntılar için ne gibi çalışmalar yapılmalı?


Eğitim sisteminin sanayi ile daha içiçe olması kalifiye eleman yetiştirilmesi konusunda yeterli olacaktır. Bunun dışında tüm  tedarikçilerin de kaynaklarımızı su, enerji vb. iyi kullanması gerekmektedir. Ekolojik dengeyi bozmayan yeni ürünler ve prosesler üzerinde çalısmalar devam etmelidir. 


7-2016 yılına veda eden firmanız özellikle bu yıl hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaşabilir mi?Neler  yaşadınız? Ne gibi gelişmelere şahit oldunuz?


2016 yılı, üretim verimliliği açısından çok parlak olmamakla birlikte bizim için yapılanma yılı olarak değerlendirilmistir. Bu kapsamda ofis içerisinde layout çalışmalarımızı ve personel kaynaklarımız için gerekli calışmaları yaptık ve yapmaya da devam edıyoruz.. Bütün hazırlıklarımız 2017 yılına göre planlandı, 2017 ‘nin hem bizim hem ülkemiz için daha verimli geçmesini diliyoruz. 


8-Hedef 2017 olduğuna göre firmanız ne gibi çalışmalara imza atacak; beklentiler, hedefler ve yaşanacak gelişmeler hakkında dergimizi ve sektörümüzü bilgilendirir misiniz?


Aslında 2016 yılında üretim finans açısından yaşananların 2017 yılının 3.çeyreğine kadar devam edeceğini beklemekteyiz. Bu dönemi daha rahat geçirebilmek için sektörde olmadığımız noktalarda olmayı ihracat payını arttırmayı 2017 yılının ana hedefi olarak görmekteyiz. 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .