Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

https://yapifuari.com.tr/Online-Davetiye?utm_source=banner&utm_medium=yap%C4%B1_banner&utm_campaign=

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12049241
   Roportaj Sistem Makina Endüstriyel Fırınlar San. ve Tic. Ltd. Şti. / Satış ve Pazarlama Müdürü  Bülent ÇİVİCİ ET: 10-01-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Üretimini yaptığımız Alüminyum sektörü fırınlarının yakıt verimliliği, proses kalitesi, konstrüksiyo
 

1-Öncelikle firmanız hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?


Sistem Makina 1976 yılında kurulan, 41. Yılına girmekte olan, sanayi fırınları imal eden Türkiye’nin önde gelen fırın imalatı yapan firmalarından biridir. Dilovası’nda 4000 m ² kapalı alanda kendi tesislerinde üretim yapıp Dünya’nın her yerine satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Yaklaşık 50 personelimizle birlikte mühendisliğinden, tasarımın ve servisine kadar hizmetini vermekte olduğumuz sanayinin, ihtiyacı olan endüstriyel fırınları imal edip; Demir-Çelik ve Alüminyum endüstrisinde faaliyetlerini sürdürmektedir.


2-Üretimini veya satışını yapmış olduğunuz ürünler hakkında bilgi alabilir miyiz?


Başta da belirttiğim gibi sanayi fırınları imal eden firmamız Alüminyum ve Çelik sanayisi sektöründe fırınlar üretmektedir. Özellikle Alüminyum sektöründe ekstrüzyon firmalarının ihtiyacı olan Biyet Tav fırınları, Sıcak Kesme makinası, Yaşlandırma fırınları, Kalıp ısıtma fırınları, Homojenizasyon fırınları, T4-T6 ısıl işlem fırınları ve Ergitme fırınları imal etmektedir.  Üretimini yaptığımız Alüminyum sektörü fırınlarının yakıt verimliliği, proses kalitesi, konstrüksyon ve üretim kalitesi üst seviyededir.Yakıt sarfiyatında Dünyanın en iyi değerlerine sahip baca gaz değerleri, minimum seviyelerde olan NOx miktarı  ile gaz ısıtmalı fırınlarımız mevcut olup; çelik sektöründe de ısıl işlem tesisleri, tav tesisleri, normalize tesisleri için fırın üretimi yapmaktayız.


3-Genel anlamıyla bugünkü alüminyum sektörünü tarif etmenizi istersek bizlerle neler paylaşırsınız?


Alüminyum kullanım açısından en fazla rağbet gören metallerin başında gelmektedir. Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de kullanım alanı hızla gelişmektedir. Buna bağlı olarak Alüminyum üretimi yapan firma sayısıda gün geçtikçe artmakta ve Alüminyum üretim kapasitemiz yükselmektedir. Biz Alüminyum ekstrüzyon firmaları ile çalışmaktayız ve Türkiye’de faaliyet gösteren ekstrüzyon firmalarının kapasiteleri ve üretim kaliteleri gün geçtikçe artmaktadır. Bizde bu firmaların üretim kalitelerini arttıracak, üretim maliyetlerini düşürecek makina ve fırınlar tasarlayıp kendilerine sunmaktayız.


4-Son zamanlarda alüminyum metalindeki gelişim ve büyüme hızı neredeyse tüm sektörlerin üzerinde seyrediyor, bu gelişme ve büyüme karşısında bir Türk firması olarak ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?


Bahsettiğim gibi sektör hızlı bir gelişim göstermektedir. Bizde üreticilerin daha kaliteli ürün imal edebilmeleri ve daha ucuza maledebilmeleri için baştan sona; ekstrüzyonda ki biyetlerin ısıtılmasından, kullanılan kalıpların ısıtılmasına, ısıl işlemine kadar kullanılan bütün fırınlarımızı  en üst kalitede piyasaya sunulacak şekilde tasarım, analiz ve Ar-Ge’leri yaptıktan sonra üretimlerini bunlara uygun şekilde gerçekleştirip müşterilerimize sunmaktayız.


5-Türk Alüminyum Sektörü,dünyanın en büyük üreticisi ülkeleri arasında süregelen yarışta önemli mesafeler  kat ediyor. Bu gözle görülür mücadeleyi tek ve bireysel başarılarla çözmeye çalışan bir sektörün en büyük eksikliğinin öncelikle aynı çatı altında buluşamaması olduğu söylenebilir. Diğer bir önemli eksikliği ise tanıtım gücünü kullanamaması. Sizce bu konulara eğilirsek başka ne gibi handikaplar olabilir?


Konu gayet net açıklanmış aslında. Biz sanayiciler arasındaki birliktelikte bende sizin gibi sıkıntılar olduğunun farkındayım. Çok yüksek bir üretim kapasitesine sahip olmamıza rağmen rekabetin, özellikle fiyatsal rekabetin yüksek olmasından dolayı Alüminyum üreticileri gerekli kazancı sağlayamıyorlar ve yatırımlarında yada üretim kalitelerinde buna bağlı sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bundan dolayı birlikteliklerin  daha da güçlenmesi gerekiyor. Burda da derneklere önemli işler düşmekte olduğunu düşünmekteyim.


6-2.000.000 Ton/yıl hedefine emin adımlarla koşan sektörümüzün en büyük eksikliklerinden birisinin     dehammadde, enerji ve kalifiye eleman sıkıntısı olduğu gözleniyor. Özellikle sektörü dünyadaki rekabet  güçlerinin karşısında ciddi manada negatif pozisyona düşen firmalarımız, pozitif güce nasıl ulaşmalı? Bu büyük ve kapsamlı sıkıntılar için ne gibi çalışmalar yapılmalı?


2.000.000 ton/yıl hedefine ulaşabilmemiz için öncelikle hammadde üretiminin üst seviyelere çıkartılması ve kalitenin yükseltilmesi gerekmektedir. Bunu özel sektör olarak çözmek biraz zor gibi gözüküyor. Burada kamu destekli hammadde üretim tesislerinin kurulması ve gerçekten 1. Kalite Alüminyum üretiminin yapılması gerekmektedir. Devamında ise Alüminyum ekstrüzyon, enjeksiyon  yada diğer üretimlerde kullanım açısından çok fazla sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Kalifiye eleman her sektörde karşılaşılan bir problem, bunlarla ilgili özellikle teknik ve meslek liselerinde bölümlerin oluşturulması ve alttan kalifiye personelin yetiştirilmesi gerekiyor. Bu ve benzer yatırımların yapılması durumunda önümüzdeki süreçte sektörün üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getireceği ve bu hedeflere rahatlıkla ulaşacağı kanısındayım.


7-2016 yılına veda eden firmanız özellikle bu yıl hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaşabilir mi?Neler yaşadınız?Ne gibi gelişmelere şahit oldunuz?


Türkiye’de ki tüm firmalarda olduğu gibi 2016 yılına iyi bir başlangıç yaptık. İlk 6 aylık süreçte hedeflediğimiz üretim ve satış değerlerini ulaşmıştık; lakin 15 Temmuz sürecini geçiren ülkemizde 2016nın diğer yarısı  bizim içinde biraz sıkıntılı oldu. Nihayetinde  yılın şu son günlerinde 2016 yılını hedeflerimizin birkaç puan altında olacak şekilde çokta fazla hedeflerimizden şaşmadan tamamlıyoruz. 


8-Hedef 2017 olduğuna göre firmanız ne gibi çalışmalara imza atacak; beklentiler, hedefler ve yaşanacak gelişmeler hakkında dergimizi ve sektörümüzü bilgilendirir misiniz?


2017 yılındaki hedeflerimiz daha yüksek, en azından 2016 yılının değerlerini yakalayıp birazdaha üzerine koyarak ilerlemeyi planlıyoruz. Bunun için ülkemizin ve etrafımızdaki komşularımızın kararlı bir seviyeye, problemlerin çözülmüş duruma geçmesi gerekiyor. Umarız ki, eğer bunlar gerçekleşirse 2017 yılınında çok sorunsuz bir şekilde atlatılacağını ve bundan sonraki ilerleyen yıllara çok daha hızlı bir büyüme ile daha enerjik ve verimli geçeceğimizi düşünüyoruz.


ssst

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .