Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

https://yapifuari.com.tr/Online-Davetiye?utm_source=banner&utm_medium=yap%C4%B1_banner&utm_campaign=

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12048835
   Roportaj Royal Yüzey Kaplama Ve Metal Toz Boya San. A.Ş. / Pazarlama Müdürü  Hakan EVLİÇOĞLU ET: 10-01-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Sürekli, yenilikçi ve kaliteli hizmet taahhüdünde bulunan ROYAL A.Ş., özel taleplerinizi en kısa zam
 

1- Öncelikle firmanız hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?


Elektrostatik Toz Boya sektöründe hızla yol alan ROYAL A.Ş., geniş ürün yelpazesi ile, hizmet vermekte olduğu farklı sektörlerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanmış ürünler geliştirmekte ve müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Sürekli, yenilikçi ve kaliteli hizmet taahhüdünde bulunan ROYAL A.Ş., özel taleplerinizi en kısa zamanda yerine getirmektedir.


2- Üretimini veya satışını yapmış olduğunuz ürünler hakkında bilgi alabilir miyiz?


ROYAL A.Ş. olarak Mimari- Alüminyum, Otomotiv, Beyaz Eşya, Mobilya ve genel sanayi grubuna hizmet vermek adına Epoksi, Epoksi polyester, Polyester, Polyester Süper dayanımlı ve Poliüretan toz boya üretimi yapmaktayız.


3- Genel anlamıyla bugünkü alüminyum sektörünü tarif etmenizi istersek bizlerle neler paylaşırsınız?


Türkiye alüminyum sektörünün gelişimi dünya alüminyum sektörü gelişimine paralel olarak hızla gelişmiş ve Türkiye’nin ekonomik büyüklüğünün dünya sıralamasındaki yerinden alüminyum sektörü sıralaması daha önlerde yer almıştır. 


Türkiye alüminyum sektörünün bu başarısı, ülkemizin sahip olduğu sınırlı doğal kaynaklara ve enerjide büyük oranda dışa bağımlı olmasına rağmen gerçekleşmiştir. Alüminyum hammadde yoksunu olan ülkemizde özellikle ara-mamul üretimleri olan döküm, yassı ve ekstrüzyon sektörlerinde hatırı sayılır gelişmeler kat edilmiştir. Bu çalışmada özellikle Türkiye alüminyum hareketleri belirlenmeye çalışılmış, yapılan inceleme ve hesaplamalar ile sektöre ışık tutacak yaklaşık değerler elde edilmiştir.


4-Son zamanlarda alüminyum metalindeki gelişim ve büyüme hızı neredeyse tüm sektörlerin üzerinde seyrediyor, bu gelişme ve büyüme karşısında bir Türk firması olarak ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?


Son yıllarda Alüminyum sektöründeki gelişme ve hızla büyüme devam ederken firmamız Mimari-Alüminyum sektörü için üretmiş olduğumuz toz boyalarda sektörün ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışmalar yapmaktayız. Yapmış olduğumuz çalışmalar sektörün ihtiyaçlarını gidermek renk skalasını genişletmek ve sektöre en hızlı hizmet vermek adınadır.


5-Türk Alüminyum Sektörü,dünyanın en büyük üreticisi ülkeleri arasında süregelen yarışta önemli mesafeler  kat ediyor. Bu gözle görülür mücadeleyi tek ve bireysel başarılarla çözmeye çalışan bir sektörün en büyük     eksikliğinin öncelikle aynı çatı altında buluşamaması olduğu söylenebilir. Diğer bir önemli eksikliği ise   tanıtım gücünü kullanamaması. Sizce bu konulara eğilirsek başka ne gibi handikaplar olabilir?


Türkiye alüminyum sektörü hızla gelişirken yeni stratejiler ve doğru hedefler koyabilme adına sektörün mevcut durumunun belirlenmesi ve geçmiş verilerinin kullanılarak doğru analizler yapılması şarttır. 


Bu nedenle Türkiye alüminyum sektörü incelenerek yaklaşık değerlerle olsa dahi bir veri tabanı oluşturulması ve bundan sonraki çalışmalara ışık tutması adına, Türkiye alüminyum hareketleri diyagramı oluşturulmalıdır.


6- 2.000.000 Ton/yıl hedefine emin adımlarla koşan sektörümüzün en büyük eksikliklerinden birisinin de hammadde, enerji ve kalifiye eleman sıkıntısı olduğu gözleniyor. Özellikle sektörü dünyadaki rekabet güçlerinin karşısında ciddi manada negatif pozisyona düşen firmalarımız, pozitif güce nasıl ulaşmalı? Bu büyük ve kapsamlı sıkıntılar için ne gibi çalışmalar yapılmalı?


Türkiye’ye getirtilen vasıfsız ve ucuz ürünlerin Türkiye’ye girişi önlendiği taktirde Türkiye’de alüminyum sanayiinde haksız rekabet önlenmiş ve ciddi anlamda üretim yapan üreticilerin de mağduriyetinin önüne geçilmiş olur. Ayrıca piyasada kendi markalarını oluşturmuş olan firmaların ürünlerinin kopyalanarak daha ucuz fiyatlara satılması da haksız rekabete yol açmaktadır. Bu nedenle bütün firmaların kendi ürünlerinin tasarımlarını yapmaları, patentlerini almaları ve dolayısıyla markalaşmaları için ihtiyaç duyulan insan kaynaklarının da yetiştirilmesi sağlanmalıdır. 


Bu husus için de AR-GE ve eğitim çalışmalarına destek verilmesine ve yeni teknolojilerin geliştirilmesi bakımından önem taşımaktadır. Kalite ve standartlara uygun olarak üretim yapılması, özellikle ucuz ürün talebinin artmasının taviz vermeyen firmalar aleyhine işlemesi önlenmelidir. Bu durum firmaların dış ticaretteki rekabet gücünü azaltmaktadır. Dolayısıyla enerji maliyetlerinin düşürülmesi sektör için önem taşımaktadır. Bu nedenle sektöre uygun düşecek enerji tarifeleri uygulanmalıdır.


7-2016 yılına veda eden firmanız özellikle bu yıl hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaşabilir mi? Neler yaşadınız? Ne gibi gelişmelere şahit oldunuz?


2016 yılına veda ederken Mimari-Alüminyum sektörüne tedarikçi olan firmamız bu süreçte sektörün çok hızlı büyüdüğüne, geliştirilen yeni ürünlerle farklı taleplerin arttığına, müşteri memnuniyetini sağlamak adına özel ürünlerin üretiminin yapıldığına ve sektörün artık çok hızlı davranılması gerektiği gibi durumlara şahit olmuştur.


8-Hedef 2017 olduğuna göre firmanız ne gibi çalışmalara imza atacak; beklentiler, hedefler ve yaşanacak  gelişmeler hakkında dergimizi ve sektörümüzü bilgilendirir misiniz?


Uluslararası araştırmalara göre, önümüzdeki on yılda, dünya inşaat sektöründe alüminyuma talebin en çok Asya Pasifik ve Ortadoğu’dan gelmesi öngörülüyor. Bu öngörüde özellikle Çin ve Hindistan gibi ülkelerde inşaat sektörünün çok hareketli olması büyük rol oynuyor. Doğu Avrupa ve Latin Amerika’daki ülkelerde inşaat sektörünün ılımlı bir gelişme sergilemesi, Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya’da ise talebin göreceli durgun olması bekleniyor.


Dünyadaki alüminyum kullanımındaki talep artışına ve Türkiye’deki alüminyum kullanımının ve aynı zamanda üretim artışının gidişatına paralel hem iç pazarımız hem de dış pazarlar sürekli bir gelişimin içinde olmalıdır.


Alüminyum sektörümüzdeki ihracat potansiyelimizin artmasının en önemli etkenlerinden biri ülkemiz menşeili alüminyum ürünlerinin dünya pazarlarında boy ölçüşebilecek nitelikte ve kalitede, aynı zamanda ihtiyaca cevap verebilecek çeşitlilikte üretilmesidir. Bu da, ürünlerimizin dünya pazarlarında gün geçtikçe talep edilebilirliğini arttırabilir.


Türkiye’yi alüminyum konusunda bir marka haline getirebilmektir. Örneğin, Almanya’daki bir potansiyel müşteri alım kararını verirken, Türk firmaları rahatlıkla onun için bir seçenek oluşturabilmeli. Bunu sağlayabilmek için, hizmet ve ürün kalitesini uygun fiyatla birleştirmek gerekir. Formül son derece basit olmasına rağmen, uygulaması hem zordur, hem de sonuca dönüşmesi yıllar sürebilir. Eğer sektörde bu koşulları sağlayan firmaların sayısı artarsa ve hammadde ve enerji konularında sorunlar azaltılabilirse, önümüzdeki yıllarda Türkiye’de daha parlak bir alüminyum sektörü görebiliriz.


Çalışmalarınızda başarılar dileriz.


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .