Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

https://yapifuari.com.tr/Online-Davetiye?utm_source=banner&utm_medium=yap%C4%B1_banner&utm_campaign=

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12049093
   Roportaj Alüminyum Yapı Dergisi / Genel Müdür  İlhan KAHRAMAN ET: 17-01-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Hiç Vazgeçmedim, Tek Derdim Memleketim…
 

Merhabalar, 


Alüminyum Yapı Dergisinin 74’üncü sayısı ile yine birlikteyiz. 2016 yılına veda ettiğimiz son çeyrekten sonra yeni başlangıç yapma umudumuzun yüksek olduğu 2017 yılının Türk Alüminyum Sektörünün tamamına huzur, mutluluk ve aydınlık dolu güzel günler getirmesini diliyorum. Zorlu ve bir o kadar güç ayları geride bırakan Türkiye, belki de tarihinin en büyük sınavını vermeye çalışıyor. Başta eğitim, sağlık, teknoloji alanlarındaki ciddi yükselişlere sahne olan ülkemiz 2023 hedefine ulaşmak için tüm zorlu setleri ortadan kaldırma mücadelesini verirken, aynı zamanda tekrar sıkıntılar yaşanmasın diye yeni setler kurmanın plan ve programını kararlılıkla hazırlıyor. Çok değerli şairimiz Cenab Şahabettin’in hiç unutmadığım bir sözü var; ‘Ya bir yol bulacaksınız ya bir yol yapacaksınız ya da yoldan çekileceksiniz.’ Türkiye, coğrafyasının en güçlü ülkesidir. Bu söz ile ülkemizin silah ya da parasal gücünü ima etmiyorum; bunu, var oluş süreci içerisindeki ülkemizin yaşadığı ve süregelen talihsiz olaylardan dolayı yazma gereği duydum. 


Bu ülkenin geçmişinde 650 yıllık bir dünya hükümdarlığının olduğunu kimse unutmasın. Bu ülkenin, tarihin en kanlı savaşlarının yapıldığı bir dönemde, Cumhuriyet olarak 100. yılı için mücadele ederek aynı zamanda toprak bütünlüğünü korumayı esas alarak var gücüyle tehlikelerin önüne kendini atan güçlü bir ülke olduğunu unutmayalım. 


Bugün içinde bulunduğu bu vahim durumları hangi ülke bu kadar sıcağı sıcağına yaşıyor, sormak lazım. Bir yandan uluslararası ilişkilerde yaşanan sorunlar, bir yandan terör belası, bir yandan ekonomimize vurulmak istenen darbeler, bir yandan da içerdeki hukuksuz yapılanmalar ve ülkemiz üzerinde oynanan stratejik hesaplar ayyuka çıkmışken ben bir yönetici olarak memleketimden başka neyi sevebilirim ki! Her önsöz yazımda sürekli yineledim, tekrar söylemek istiyorum: Biz güçlü bir ülkeyiz ve bu güçlü duruşu olan ülkenin yanına hepimiz özellikle Türk Alüminyum Sektörü olarak güçlü bir şekilde durmalıyız. 


Hedeflerimiz olmalı, hayallerimiz olmalı ve bu hedef ve hayaller için var gücümüzle mücadele vermeliyiz. Neden Yeni Türkiye diyoruz? Eskiden, geride kalmış olanlardan ders almak için aynı hataların tekrarlanmaması için Yeni Türkiye diyoruz. Bugün Türk Alüminyum Sektörü olarak konuştuğum, görüştüğüm firmaların tek derdi daha çok büyüyüp daha fazla gelişmektir. Fakat iç dinamiklerdeki haksız rekabet ve kalite konusunda çıtanın yukarı çıkarılamaması, yıllardır var olan düşüncelerin geliştirilemeyip aynı şekilde işletilmesi içimizdeki rahatsızlıkların en büyüğü. Ben bu dergiyi yaparken hep şunu söyledim; bugün alüminyum satışı ve pazarlaması yapabilirdim, alüminyum üretimi yapabilirdim, 17 sene önce buna zemin çok fazla müsaitti fakat birilerinin bu sektörün sesi olması gerekiyordu. Birilerinin bu sektörün güçlendiğini ve bir yerlere gelme yarışında olduğunu göstermesi gerekiyordu. Kabuğumuza çekilerek bu sektörde sanki yapılan bir şey yokmuş gibi davranılmasının Türk Alüminyum Sektörüne ne kadar büyük zarar verdiğini artık birilerinin görmesi gerekiyor. Birileri, “benim bildiğim bana yeter, böyle gelmiş böyle gider,” türünden sözler ediyorsa ya da “olan biten hiçbir şey beni ilgilendirmez,” diyorsa, burada büyük bir boşluk var demektir. 


Burada devletin kurumları yerine derneklerin daha yapıcı, daha aktif ve bir araya getirme gücünü mutlaka kullanmaları gerekiyor. Dernekler ve dergiler tarafsız sahada sektörü toparlamalı ve eşit tutmalıdır. Her bir ağızdan farklı seslerin çıkması bu sektöre bugüne kadar hep zarar verdi ve zarar vermeye de devam edecektir. Özellikle 2017 yılında Türk Alüminyum Sektörünün asıl hedefi aynı sesi yakalamak, aynı vizyonda buluşmak ve mümkün olduğunca birinci planda Ar-Ge ve insana yatırıma önemli kaynaklar aktarmak olmalıdır. İkinci planda nerede olduğuna bakılmaksızın daha fazla tanıtımı, dünyanın her yerinde ön plana almalıdır. Bize düşen görev budur. Sadece firmaların kasasındaki parası veya piyasadaki durumunu konuşmak yerine Türk Alüminyum Sektörünün geleceğinin konuşulduğu 2017 yılı benim en büyük hayalim ve isteğimdir. Türkiye’nin ülke olarak büyüklüğünde sektör olarak varlığımızı küçümsemememiz gerekiyor. Bu zor durumlarda özellikle yapılacak ihracat rakamlarının yükselmesinde alüminyum metalinin rolü oldukça büyüktür. Gelişen teknolojiler ve yapılar alüminyumun önünü açmaktadır ve ülke geleceğine de yön vermektedir. Bu kadar kıymetli bir metalin daha da üst seviyelerden katmadeğerli halde satışı için mutlaka bir şeyler yapılması taraftarıyım. 


Bu ülke güçlü olmak, güçlü durmak zorunda ve 2023 hedefine emin adımlarla ilerlemek zorunda. Yani bizim lüksümüz Türk Alüminyum Sektörünün geleceğini daha iyi yerlere ve seviyelere getirmekle olmalıdır. Bir arada olmalıyız, güçlü olmalıyız, birbirimizden fikirler almalı ve paylaşmalıyız. Bizim başka ülkemiz yok ve gidecek yerimiz de yok. Hiçbir karanlık gücün bu ülkeyi karanlığa taşımasına izin vermemeliyiz. Bunun için bizlerin de yapacak çok işi olduğunu biliyorum. Özellikle son dönemlerde yaşanan vahim ve içimizi acıtan terör olaylarını kendi sayfamdan kınıyorum. Ama bir şeyi çok iyi biliyorum; güzel günler elbet gelecek, bizler de bunu göreceğiz. Bu oyunlar elbet bir son bulacak, birlik ve bütünlüğümüzle bütün bu karanlığı geride bırakacağız. Vatan toprağımız için mücadele verip şehit olan tüm asker ve vatandaşlarımıza Türk Alüminyum Sektörü ve Alüminyum Yapı Dergisi adına Allahtan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. O yüzden son sözüm yine “tek derdim memleketim.”


Allah hepimizin yâr ve yardımcısı olsun.


Her sayıda olduğu gibi bu sayımızda da bizleri yalnız bırakmayan, desteklerini eksik etmeyen tüm firmalarımıza ve kıymetli yöneticilerimize teşekkürü bir borç bilirim.


Saygı ve Sevgilerimle

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .