Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12311925
   Roportaj Ensinger GmbH / insulbar Uygulama Uzmanı  Oğuz Han Erol ET: 07-07-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Biz Türkiye’ye güveniyoruz.
 

1-Sizi tanıyabilir miyiz?


2005 yılında Gençer Alüminyum’da Üretim Planlama Müdürü olarak alüminyum sektörüne giriş yaptım. Firmaya ve sektöre detaylı bir ERP programı kazandırdım 3 sene süresince. Ardından Ürün Geliştirme görevimde 5 sene süresince yeni doğrama ve cephe sistemlerini geliştirme, teknik katalogları hazırlama, IFT ve FTI’da ilk tip testlerini gerçekleştirme gibi faaliyetlerde bulundum. 3 senedir de Alman Ensinger’in Türkiye irtibat bürosunun başında bulunuyorum ve insulbar ısı yalıtım profilleri için uygulama uzmanlığı ve satış destek hizmetleri veriyorum. Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Bilkent İktisat mezunuyum.


2-Fuarınız nasıl geçiyor biraz bizi  bilgilendirir misiniz?


Doğrusu fuar benim açımdan iş geliştirme olanaklarının yanında, alüminyum sektörü ailesini bir arada görmek için de güzel bir fırsat. Bizim ürünümüzün müşterisi profil ve/veya sistem üreticileri, dolayısıyla Türkiye’de 30 civarı firmaya hitap ediyoruz. Ancak fuarların, müşterilerimizin olduğu kadar, müşterilerimizin müşterilerinin de ürünümüzü tanımalarına fırsat verdiğini ve bu yüzden önemli olduklarını düşünüyorum. Çünkü kalitenin arzda değil talepte başladığına inanıyorum. O yüzden mimarların, proje geliştiricilerin hatta öğrencilerin bile ürünlerimizi tanımasının gerekli olduğuna inanıyorum. Bu yüzden fuarlar bizim için önemli.


3-Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?


Ensinger Grubu, mühendislik plastiklerinden ve yüksek performans plastiklerinden bileşikler, yarı mamul materyaller, profiller ve teknik konstrüksiyon parçaları geliştirme, üretim ve satışı alanında faaliyet göstermektedir. Ensinger, ekstrüzyon, mekanik işleme ve enjeksiyon kalıplama gibi birçok imalat yönteminden faydalanmaktadır. Aile şirketi, 28 merkezdeki toplam 2.300 personeli ile dünya çapında tüm önemli sanayi bölgelerinde üretim tesisleri veya pazarlama bayilerle temsil edilmektedir.


4-Fuara hangi ürünlerle katıldınız öğrenebilir miyiz?


Ensinger’in yapı sektörüne yönelik 2 ürünü var: insulbar ve Thermix. Bu 2 ürün de pencere ve cephelerde mükemmel ısı yalıtımı için tasarlandı. insulbar ısı yalıtım profilleri metal pencerelerin termal olarak bölümlenmesini sağlıyor. Thermix ise sıcak kenar (warm edge) yalıtım camı ara boşluk çıtası olarak cam kenarlarında yalıtım görevini üstleniyor.


5-Fuarda özellikle ön plana çıkardığınız ürünüz ve hedef kitlesi hakkında bilgi alabilir miyiz?


insulbar LO, materyali ve patentli özel üretim tekniği ile termal iletkenlik λ = 0.18 W/m•K değerini sağlıyor. İstendiğinde aynı yalıtım derinliği ile daha düşük Uf değerlerine ulaşmaya imkan veriyor. Bu yeni ürünümüz ilk kez BAU 2017’de tanıtıldı, TurkeyBuild için de ön plandaki ürünümüz buydu.  Ayrıca özellikle Türkiye pazarı için insulbar-bulucu uygulamamız son derece faydalı. Bu çevrimiçi ürün seçme aracı ile sistem tasarlayan ekiplerin pencere çerçevelerinde hangi Uf değerlerini hangi özellikteki sistemlerle gerçekleşebileceğini bulmaları son derece kolay. Üstelik Türkçe olarak web sitemizden erişilebiliyor.


6-Sizce katılmış olduğunuz İstanbul Yapı 2017 fuarı hedef ziyaretçi ve ürüne yönelik talep doğrultusunda beklentilerinizi karşılıyor mu?


Ziyaretçilerin katılımının geçmiş senelerin üstünde olmadığı kanaatindeyim. Zor bir sene oldu. Schüco, Sapa, Çuhadaroğlu, Saray gibi büyük oyuncuların fuarda yer almaması da etkiledi. Ürünümüze ve firmamıza dünyada olan ilgi ve talep sebebi ile Amerika’dan Çin’e varlığımızı artırarak sürdürüyoruz. Türkiye’deki beklentilerimiz de bu doğrultuda her zaman yüksek ve uzun vadeli değerlendirmeler yapıyoruz.


7-2017 yılı Türkiyesinden bahseder misiniz. Ve Firmanızın hedef beklentileri ne yönde olacak?


2016 ve 2017’de Türkiye zor zamanlar yaşadı. Belirsizlikler insanları ve firmaları her zaman kısa vadeli planlar yapmaya yönlendirir. Güven ve istikrar ortamı Türkiye’yi hem ülke olarak hem de firmalar olarak daha uzun vadeli planlar yapmaya yönlendirecektir. Firmamız 3 senedir Türkiye’de irtibat bürosu ile temsil ediliyor. 2018’de yeni atılımlarımız olacak. Kısacası; biz Türkiye’ye güveniyoruz.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .