Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12312049
   Roportaj Gürsan Aluminyum / Genel Müdür Yardımcısı  Haluk DEMİR ET: 07-07-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Türkiye’de ilk, yeni ve tek bayilik sistemlerini tanıtıyoruz.
 

Sektörü hep ileriye taşıyan, yenilikçi, uygulanabilir, estetik ve kullanışlı tasarımlarıyla kendisini sürekli yenileyen Gürsan Alüminyum, yeni ürünleri ve tasarımlarıyla korkuluk sistemlerine yeni soluk bir soluk kazandıran bir firma. Özellikle ihracatta Türkiye’yi gururlandıran işlere imza atıyor. Bu köklü firmamızın yetkililerine fuarda mikrofonumuzu uzattık ve aklımızdan geçenleri sorduk. Buyurun. 

1-Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?


Adım Haluk DEMİR .  Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Firmada 21. Görev yılı içerisindeyim. İmalat-Lojistik ve teknik konular başlığı altında ,değişik kademelerde , özellikle imalatın her aşamasında bulundum . 


2-Fuarınız nasıl geçiyor?


Genel olarak fuarın iyi geçtiğini düşünüyorum . Uluslararası İhtisas fuarı olması ve yapı ile ilgili her şeyi barındırması nedeniyle bizim sektörümüz yanında bütün yapı sektörü için önemli bir organizasyon . Bu bakımdan fuarın verimli geçmesi ,özellikle yurtdışı ziyaretçilerin artırılması konusunda organizatör  kuruluşun daha gayretli olmasının faydalı olacağını kanaatindeyim . 


3-Firmanız hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?


1979 yılında kurucumuz SEMİH ÖRSMAN’nın  iki ortağı ile beraber Kasımpaşa’da kurduğu firmamız, sıva üstü elektrik tesisat borusu (Bergman Boru) imalatı ile ticaret hayatına başlamıştır. Zaman içinde diğer ortakların ayrılması ile firmamız bir aile şirketine dönüşmüştür.   Birkaç sene içinde bergman boru imalatının yanısıra Aluminyum Panjur ve Doğrama Aksesuarları imalatına da başlanmıştır.  1980’lerin ikinci yarısında önce Aluminyum Kapı Kolları sonrada şuanda ana imalatımız olan Aluminyum Merdiven Korkuluk Sistemleri imalatı ile ürün yelpazemiz genişlemiştir.   Firmamız; 1998 yılınında Esenyurt Alkop Sanayi Sitesi’ndeki yeni yerine taşınmış ve burada ürün yelpazesine Aluminyum Masa, Aluminyum Sandalye,Mobilya kulpları,Bekleme Banklar’ını da eklemiştir. Şu anda 7000 m2 kapalı alanda kurulu entegre tesislerimizde 110 kişilik uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz. Aluminyum Sektöründeki 38 yıllık tecrübemizle Türkiye’nin önde gelen birçok firmasına da özel tasarım ürünler üretmekteyiz. Bulunduğumuz yüzyılın en önemli sektörünün Enerji olduğunu düşündüğümüz için son olarak 2013 yılında Güneş Enerjisi Destek Sistemleri İmalatına da başlamış bulunmaktayız.     


 “ alurail “  markası altında korkuluk sistemlerimizi yapı sektörüne sunduğumuz ilk günden beri Türkiye‘nin en önde gelen projelerinde tercih edilmiş olmamız dolayısıyla kaliteye ve detaylara hala önem verildiğini görmüş olup buradan aldığımız şevk ile yeni sistemleri geliştirmeye devam ediyoruz.


4-Fuarda özellikle ön plana çıkardığınız ürününüz ve hedef kitlesi hakkında bilgi alabilir miyiz?


Fuarda ağılıklı olarak Korkuluk Sistemlerimizi sergilemekteyiz. Öncelikle en yeni modelleri ön plana aldık.  


Kısaca değinmek istiyorum; bizim Aluminco Crystalline  serisi, Gürsan Alurail serisi, Ecorail serisi markaları ve bu markaların altında açılımlarımız var. Proton, nötron, elektron, panorama gibi açılımlarımız var. Bunlar da farklı ürün gamlarına hitap ediyor. Birisi yuvarlak seri, birisi dikdörtgen seri, birisi oval seri, birisi de cam taşıyıcı seridir. Biz her yıl bunların hepsi ile ilgili yeni yeni ürün çalışmaları yapıyoruz. Farklı farklı ürün çalışmaları yapıyor, eksiklerini tamamlıyoruz. Daha üst modellerini çıkartıyoruz. Bunların yanında ,yaklaşık 4 senedir Güneş Enerji Sistemleri için ürettiğimiz Alüminyum taşıyıcı ayak ve konstrüksiyonlarını   ; bu sene ilk defa yapı fuarında da sergileme başladık.   Güneş panellerinin uygulanabileceği her yerde, beton uygulamaları, trapez çatı ,beton çatı ve arazi uygulamaları için her çeşit sistemi bünyesinde barındırmaktadır. 


5-İstanbul Yapı 2017 fuarı hedef ziyaretçi ve ürüne yönelik talep doğrultusunda beklentilerinizi karşılıyor mu?


Yapı fuarının büyüklüğüne, uluslararası bir fuar olması göz önüne alındığında ,beklentiyi tam olarak karşılamadığını düşünüyorum . Bu fuar sanki biraz prestij fuarı haline gelmiş. Her sene olması yerine iki yılda bir yapılırsa , daha verimli olacağını düşünüyorum . İki yılda bir olursa biz firmalar bu iki yıl içerisinde fuara daha iyi hazırlanacağız ve yenilikleri daha iyi ön plana çıkarabileceğiz. Her sene olduğunda ,çok iyi organize olunamaz ise bir yıl yenilikleri öne çıkarmaya yetmiyor.  Standımıza teşrif eden ziyaretçilerimizin geneline baktığımda , hedef kitlemizi yansıttığını görüyorum. Bu bakımdan ,yeniliklerimizi ve ürünlerin bütününü tanıtma ve anlatma imkanı bulduk.  Ancak , az önce de belirtmeye çalıştığım gibi bu fuarın daha verimli olması beklentisi içerisindeyiz.  Bu noktada özellikle organizatör firmaya büyük görev düşüyor . Özellikle Uluslararası pazarlarda reklam ve tanıtıma ağırlık vermesi gerekir. Almanya da düzenlenen BAU fuarı gibi daha prestijli bir fuar olması gerektiği düşüncesindeyim. 


Biz artık alüminyum korkuluk küpeşte sistemlerinde “alurail” ile  bir marka oluşturduk ve artık her fuarda markamızı teşhir ediyor ve tanıtıyoruz. Markamızı daha bilinir hale getiriyoruz. Bayilik sistemlerimizi tanıtıyoruz. Türkiye’de ilk yeni ve tek bayilik sistemlerini tanıtıyoruz. Resmi, sözleşmeli bayilik sistemleri veriyoruz Türkiye’de. Alüminyum Küpeşte sektöründe markalaşmanın ve belli kalite kriterinin yakalanması konusunda öncü olmak suretiyle ,yapı sektöründe birçok üründe olduğu gibi ,Alüminyum Korkuluk Küpeşte sistemlerinin de hakkettiği marka ve kalite standartlarına ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz. Yapı fuarına önümüzdeki yıllarda da her sene kendimizi  daha da yenilemiş ve geliştirmiş olarak katılmaya devem etmek hedefimizdir. 


6- 2017 yılı Türkiye’sinden bahseder misiniz? Firmanızın hedef ve beklentileri ne yönde olacak?


Biz ağırlıklı  olarak ihracat  çalışıyoruz. İç piyasada da bayilerimizin de desteği ile Türkiye nin birçok  büyük ve prestijli projelerine ürünlerimizle dahil olma imkanı bulduk . 2017 yılı içerisinde ,toplam 20 Ülkeye yaptığımız ihracatın hacmini en az % 30 oranında artırmanın yanında , ülke sayısını 25 e çıkartmayı hedefliyoruz. Uluslararası pazarda da markamızın değerini yükselterek ülkemizin daha çok döviz getirmek istiyoruz. Geniş makine parkurumuz ve 38 yıllık imalat tecrübesi verdiği güç ,kendi sistemlerimizin yanında müşteriden gelen talebe ,ihtiyaca göre de sistem geliştirip üretimini yapıyoruz. İmalatın bütün aşamalarını kendi bünyemizde yapıyoruz, dışarıdan hizmet almıyoruz. Firma sahiplerimiz de piyasanın en eskilerinden, o noktada alüminyumu çok iyi tanıyorlar. Alüminyum ile kaliteli  ürün nasıl yapılır çok iyi bildikleri için ve mantalite olarak da amaçları kalite, müşteri memnuniyeti olduğu için, birinci öncelikleri para kazanmak, daha yüksek kâr elde etmek olmadığı için, en kaliteliyi üretebiliyoruz. Ona yönelik de makine parkurumuzu da genişlettik. Yapılan bütün yatırımlar buna yönelik. 


O yüzden bu kadar kaliteli üretirken bizim bunu dünyaya pazarlamamızın Türkiye için daha doğru olduğunu düşünüyoruz. İç piyasada varız, çok büyük projelerde olmak istiyoruz. Çok küçük müteahhit tarzı yerlerde yapıyoruz ama öyle bir hedef kitlemiz yok, hedef kitlemiz kaliteli arayan projeler ve  ihracat.


7- Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir.


Hedef beklentilerimiz kaliteyi daha yükselterek, çizgimizi daha yükselterek daha farklı müşteri portföyüne ulaşmak. Şu an özellikle iç piyasadaki daralmayı, sıkıntıyı hepimiz biliyoruz. Bunu aşabilmek için daha kaliteli inşaat firmalarına ulaşabilmek; hedefimiz bu. Yoksa Pazar içinde alışılagelmiş zihniyetle bu işi yapamayız.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .