Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12311815
   Roportaj Fabal Alüminyum / Satış Pazarlama Müdürü  İlhan BİLİCİ ET: 07-07-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Hem FABAL sistemler ile hem de HUCK sistemler ile her türlü iklime cevap verecek şekilde hazır
 

Fuarın gözde firmalarından FABAL Alüminyum, hem yeni ürünleri hem de etkinlikleriyle öne çıkan firmalarından oldu. HUCK’un Türkiye distribütörlüğünü alması fuarın en çok konuşulan konularındandı. Biz de FABAL Alüminyum yetkililerinden İlhan Bey’e hem fuarla hem ülkemizin ekonomik durumuyla hem de firmanın hedef ve beklentileriyle ilgili aklımıza takılan soruları sorduk. Cevapları aşağıda.

1-       Sizi tanıyabilir miyiz?


Ben İlhan Bilici, Fabal Alüminyum San Tiç A.Ş ‘nin Kardeş Firması  Arya Alüminyum Mimari Sistemler  A.Ş’de sistem satış pazarlama sorumlusu  olarak çalışmaktayım. Uzun yıllardır alüminyum sektöründeyim. Bundan önce Sapa ,Akotherm ve Burak Alüminyum'da görev aldım. Hep satış bölümünde bulundum. 


FABAL Alüminyum’un HUCK’un Türkiye distribütörlüğünü almasıyla HUCK ile beraber 1,5 yıldır devam etmekteyiz. Türkiye lisansı ile HUCK’un üretimini yapıyoruz. Türkiye’deki alüminyum profillerini üretiyoruz. Isı bariyerleri aksesuarlar ve fitiller Almanya’dan geliyor. Hatta fitiller anlamında ithal eden tek yabancı sistem biziz diye biliyorum. Uygulama olarak alt bayilerimiz var, onlara malzeme tedariki sağlıyoruz, uygulamaları alt bayilerimiz gerçekleştiriyor.


2-Fuarınız nasıl geçiyor, biraz bizi bilgilendirir misiniz?


Fuara bu sene özellikle yurt dışından katılım oldukça yoğundu. Ortadoğu bölgesi ve İran’dan fazla ziyaretçimiz oldu.Biz memnunuz özellikle ben de HUCK ailesine katıldıktan sonra öğrendim ki İran’da en yoğun kullanılan sistem HUCK’un sistemiymiş. HUCK İran’daki en güçlü alüminyum markasıymış. Dolayısıyla da İran bölgesini HUCK bize bağladığı için örgüt pazarımız oldu. Türkiye’de kendimizi tanıtma çabası duyarken İran’da tam tersi HUCK’u talep ederek geliyorlar. İran’da bir distribütörlük anlaşması yaptık. Bu anlaşmaya göre partnerimiz bizim bir alt bayimiz gibi çalışacak, kendisi uygulama yapmayacak, sadece bulunduğu bölgede bizim malzememizi tedarik edecek.


3-Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?


FABAL Alüminyum esasta bir aile şirketi olup, kurucuları 1974 yılından itibaren alüminyum sektöründe yer almaktadır. Ama aynı zaman FABAL, genç bir ekstrüzyon firması. Genç olmasının avantajlarından biri bütün malzeme parkurunun yeni olması. 94.000 m2 alan üzerinde 27.000 m2 kapalı alanda kurulu, İstanbul-Avcılar ve Tekirdağ-Ergene’deki fabrikalarında üretim yapmaktadır. Aynı çatı altında, kalıp üretimi, ekstrüzyon presleri, eloksal, dikey ve yatay elektrostatik boya, mekanik işlem tesislerini bulunduran modern fabrikamız entegre bir tesistir.


Alüminyum sektöründe 40 yılı aşkın tecrübe ve birikime sahip kurucularımız, tecrübeli ekibimiz ve teknolojik donanımı yüksek modern fabrikalarımız sayesinde, FABAL Alüminyum yüksek kalite standartlarıyla müşterilerine hizmet vermekte ve müşteri ilişkilerimizi sürekli daha verimli kılabilme hedefiyle ürün kalitemizi ve verimliliğimizi arttırmak için teknolojiyi takip etmektedir. 


4-Fuara hangi ürünlerle katıldınız, öğrenebilir miyiz?


Fuara FABAL’ın sistem profilleri ve HUCK markamız ile katıldık. Kısmi anlamda da ekstrüzyon hizmeti için soranlar olduğunda yardımcı olmaya çalıştık.


5-Fuarda özellikle ön plana çıkardığınız ürünüz ve hedef kitlesi hakkında bilgi alabilir miyiz?


HUCK tarafında lansmanını yaptığımız Trigon cephe sistemi ürünümüzü ön planda tutmaya çalıştık. 40-50-60 diye yeni versiyonlar çıkarttık. 40’lık 50’lik ve 60’lık kütleler ile çalışacak. Düz ve kertmeli olarak kullanılabilecek aynı profil sisteminde tamamen yeni bir sistem. Aynı zamanda FABAL sistemlerimizi sergiledik çünkü FABAL sistemleri ile biz yaklaşık 2 yıldır bir çalışma içerisindeydik. Kademe kademe ortaya çıktı; öncelikle cephe sistemleri, sonrasında doğrama sistemleri ve arkasından sürme sistemleri. Şu an FABAL sistemleri(yerli sistem) ile tüm cephe profillerine (sitemlerine)cevap verebiliyoruz.


6-İstanbul Yapı 2017 fuarı hedef ziyaretçi ve ürüne yönelik talep doğrultusunda beklentilerinizi karşılıyor mu?


Özellikle yurt dışı ziyaretçilerinden memnunuz. Tam anlam da beklentimizi karşıladı diyemesek de bizim için yararı olduğunu düşünüyoruz.


7-       2017 yılı Türkiye’sinden bahseder misiniz? Firmanızın hedef ve beklentileri ne yönde olacak?


Ülkemiz genç ve büyüyen bir ülke. Aynı zamanda da büyüyen bir pazar. Böyle bir pazarda yer almak büyük bir şans. 2017'nin de inşaat sektöründe çok verimli geçeceğine inanıyoruz. Burada hem FABAL markamız hem de lisansını aldığımız HUCK markamızla çok önemli yerlere geleceğimize inanıyoruz. İlk yılımızda bile çok önemli projeler aldık; Sam ofis projesi, Tarlabaşı projesi gibi.


HUCK sistemler daha çok soğuk iklimler için tasarlanmış, yüksek yalıtım değerlerine sahip bir sistem FABAL sistemler ise daha çok Akdeniz iklimi için tasarlanmış bir sistem. Her türlü iklime cevap verecek şekilde hazır durumdayız.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .