Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12311850
   Roportaj AKPA Alüminyum / Yurtiçi Satış ve Pazarlama  İbrahim CEYLAN ET: 07-07-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Akpa Alüminyum Türkiye’nin alüminyum sektöründe de lider bir marka olmak konusunda öncü olmayı
 

AKPA Alüminyum, hem sektörün hem de Türkiye ekonomisinin devlerinden. 1987 yılından beri  ülkemizin ekonomik ve sosyal hayatına kesintisiz katkıları olan AKPA Alüminyum, kendi içinde ve sektörde gelenek yaratmayı başarmış bir firma. İstanbul Yapı 2017 Fuarında firma yetkililerine misafir olduk ve aklımızdaki her şeyi sorduk. Sağ olsunlar, bizi kırmayıp bütün sorularımıza cevap verdiler. Buyurun, AKPA Alüminyum yetkilisinin ağzından ülkemize, sektöre ve Fuara dair değerlendirmeler.

1- Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?


AKPA Alüminyum 30 yıllık tecrübesi, elde ettiği başarı ve saygınlığı, iş ahlakı ve etik değerlerinden taviz vermeyen, her zaman yeniliğe açık bir firmadır. Bizde nacizane AKPA Alüminyum ‘da 4 yıldır yurt içi satış ve pazarlama departmanında görev almaktayız.


2- Fuarınız nasıl geçiyor?


Yapı fuarı her yıl olduğu gibi sektörümüz açısından bu yıl da sakin geçiyor. Bizim sektörümüze hizmet eden ziyaretçiler yok denecek kadar az maalesef.


3- Firmanız hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?


Akpa Alüminyum 1987 yılında İstanbul Çağlayan’da kurulmuş. Kuruluşundan bugüne kadar sürekli gelişimi ve yeniliği esas alan Akpa Alüminyum marka olmayı önemsemektedir. Ürünlerini ihraç ettiği ülkelerde Akpa Alüminyum markasının bilinirliğinin artması ve hatırlanan ilk üç marka olmasını sağlamış, bununla birlikte Türkiye’nin alüminyum sektöründe de lider bir marka olmak konusunda öncü olmayı başarmış bir kuruluştur. 


Akpa Alüminyum pazarlama, satış ve müşteri ilişkileri kapsamındaki faaliyetlerine Çağlayan yerleşkesinde devam ederek müşterilerine hızlı ve etkin hizmet vermektedir. Çağlayan merkez ofis, pazarlama - satış noktası olarak çalışmaktadır. Çağlayan’da müşterilerimize alüminyum profil, alüminyum ve plastik aksesuarları sektörümüzle ilgili makine ve hırdavat satışımızla hizmet vermektedir. Müşterilerimize tek noktada tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yurt içi ve yurt dışında bulunan, sektörde öncü firmaların bayilik ve yetkili distribütörlüğünü de yapmaktayız. Alüminyum profil üretimi, alüminyum-plastik aksesuar satışı şirketin başlıca faaliyet alanlarıdır. Müşterilerimizin tek noktada tüm ihtiyaçlarını karşılamak için konusunda uzman ve tecrübeli pazarlama ekibimiz görev yapmaktadır. 80 000 m2 alan üzerine kurulu alan üzerine yaklaşık 700 çalışanımız, 42.000 Ton/Yıl kapasiteli, 6 adet ekstrüzyon pres hattımız, 4.500.000 m2/yıl Alüminyum kompozit panel üretim tesisi ile hizmet vermeye devam ediyoruz.


4- Fuarda özellikle ön plana çıkardığınız ürününüz ve hedef kitlesi hakkında bilgi alabilir miyiz?


Yeni geliştirdiğimiz ürünlerimizden;  S35 NOVOLİNE, FD60 FOLDING KATLANIR ve CP50 KOMPOZİT PANEL sistemimizi sergiledik. S35 NOVOLİNE ve FD60 FOLDING KATLANIR, dış hava koşulları ile korozyona dayanımlı, hafif ve uzun ömürlü olan alüminyum profillerinden oluşmaktadır. İsteğe göre yüzey işlemi; eloksal, elektrostatik toz boya veya ahşap transfer dekor kaplama olarak yapılabilir. Alüminyum Kompozit panel üretim kapasitemizi, yaptığımız yeni yatırımımız ile yıllık 1.000.000 m2’den,  4.500.000 m2’ye yükselttik. Buna paralel olarak kompozit panelin dış cephede daha rahat nasıl uygulanabileceğine dair geliştirmiş olduğumuz CP50 KOMPOZİT PANEL SİSTEMİ’nide sergiledik.  


5- Sizce katılmış olduğunuz İstanbul Yapı 2017 fuarı hedef ziyaretçi ve ürüne yönelik talep doğrultusunda beklentilerinizi karşılıyor mu?


Fuarlar değerli platformlardır. Sektör içi ve dışı birçok buluşmanın gerçekleştiği, yeni ilişkiler ve bağlantıların kurulduğu bu zemin bizim için değerlidir. Her firmanın katılış amacı öncelikle tanıtım ve reklam. Türk Yapı Malzemeleri Sektörü için büyük önem taşıyan bu fuarlarda yerli ve yabancı pazar üretici ve ziyaretçilerine ürün alternatiflerimizi sunma fırsatı yakalamanın da firmamıza artı değer olarak geri döneceğini düşünmekteyiz.  Yapı fuarında da hem bayilerimize hem de bizim kendimize olan özgüvenimizi tazelemeyi arzuluyoruz.


6- 2017 yılı Türkiye’sinden bahseder misiniz? Firmanızın hedef ve beklentileri ne yönde olacak?


Sürekli çalışmakta olduğumuz çözüm ortaklarımız ve bayilerimiz var. Firmalara proje bazlı işlerde de en iyi ve en etkili şekilde inovasyon düşüncesiyle hizmet vermekteyiz. 2017 yılında da hem sektörümüz, hem de kendi açımızdan daha etkili bir şekilde ilerlemeyi hedefliyoruz.Genelde piyasada asıl önemli olan güven unsurudur. Güven ile ilgili sorunlar müşteri ilişkilerini bambaşka yöne itiyor. Bu yüzden biz “Bu konuda en iyilerden biriyiz” diyebiliyoruz. Yapabileceğimiz konularda sözler veriyoruz. Bayilerimiz ve bu ürünü kullanan firmalar bizlere çok güveniyorlar. Bizim ile ilişki kuran herkes kapımızın her zaman açık olduğunu bilir. Biz müşterilerimiz ile sağlıklı bir güven ilişkisi içerisindeyiz. Bayilerimiz ile güçlenmemiz gerektiğini biliyoruz. Rakiplerimizi tanıyor, yerimizi biliyoruz. Doğru çalıştığımız sürece, bu büyümeyi daha da güçlendireceğimize inanıyoruz. 


7- Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?


‘’Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti şirket çıkarlarının daima üzerindedir.” ilkesiyle hareket etmekteyiz. Müşterilerimizi dinlemek, detaylı keşif, proje ve sunumlarla bilgilendirmek, proje akışındaki revizyon taleplerinize hızlı yanıtlar vermek, sözlerimizi zamanından önce yerine getirmek vizyonumuzun asli unsurudur. 30 yıllık tecrübemizle elde ettiğimiz başarı ve saygınlığı, iş ahlakı ve etik değerlerimizden taviz vermemeye, her zaman yeniliğe, çalışanlarımız, çözüm ortaklarımız ve sektör otoritelerin somut katkı ve fikirlerine açık olmamıza borçluyuz.


Akpa Alüminyum geleceğine inanarak hareket eden yapısını sürekli geliştiren firmaların başında gelerek ülkesinin ekonomisine ve Dünya pazarındaki müşterileri için değer oluşturmaya dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir ve edecektir.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .