Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12312031
   Roportaj ASAŞ / Kurumsal İletişim, ALUDES ve ASAŞSANAT Grup Müdürü  Demet İNCİRCİ / ET: 07-07-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Sektörde ilklerin öncüsü ASAŞ, istikrarlı büyüme trendiyle bu yıl ISO 500’de 79. sırada.
 

1-Sizi tanıyabilirmiyiz?


Adım Demet İncirci. 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun oldum. Çalışma hayatıma memleketim olan İzmir’de başladım. ASAŞ ile tanışmam mezuniyetimden bir yıl sonrasına denk geliyor. 2002 yılında endüstriyel tasarımcı olarak başladığım ASAŞ’taki  kariyerime sırasıyla firmamız bünyesinde Endüstriyel Tasarım Bölümü’nün kurulması, tasarlanan ürünlerin ALUDES (Aluminium Design) markası altında satış ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesiyle devam ettim. Çalışma hayatıma devam ederken 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında yüksek lisans eğitimimi tamamladım.2015 yılında firmamız için ayrı bir değeri olan ASAŞSANAT’ın kurulması ve yönetimi süreçlerini de üstlendim. 2016 yılının başından itibaren firmamızın Kurumsal İletişim faaliyetlerinin yapılandırılması ve yönetimi süreçlerini de devralarak ASAŞ’ta Kurumsal İletişim, ALUDES ve ASAŞSANAT Grup Müdürü olarak görevime devam ediyorum. 


2-Fuarınız nasıl geçiyor biraz bizi  bilgilendirir misiniz?


Fuarda yurt içi ve yurt dışından gelen mevcut müşterilerimiz ile tekrar bir araya gelme imkanı bulduk. Yeni potansiyel müşterilerle de tanışma fırsatı yakaladık. Kendi ürünlerimizi de stand tasarımında işlevsel olarak kullandığımız yeni fuar standımız, gelen tüm ziyaretçilerimizden tam not aldığından keyifliyiz. Bu yıl bir farklılık yaratarak ASAŞSANAT bünyesinde çalışan heykeltraşlarımızdan Çiğdem Öz Akalın’a ait alüminyum levha ve profilden yapılmış olan Baykuş sanat eserini standımızın baş köşesinde sergiledik. Fuarı ziyaret eden herkesin sanırım sevimli Baykuşumuzla çekilmiş bir fotoğrafı vardır. Amacımız sanatı her platformda insanlarla buluşturarak daha çok insana bu sevgiyi aşılamak. Standımızın, belki de fuarın ilgi odağı Baykuş sanat eseri olduğundan amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum.


3-Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?


ASAŞ 1990 yılında Gebze’de kuruldu. Şu anda 300.000 m²’si kapalı, toplam 640.000 m²’lik  alan üzerine kurulu Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisiyle nitelikli ürünler üreterek 80 den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. 


ASAŞ entegre üretim tesislerinde;


Alüminyum Billet: 90.000 ton/yıl,


Alüminyum Profil: 75.000 ton/yıl,


Eloksallı Profil: 40.000 ton/yıl,


Toz Boyalı Profil: 25.000 ton/yıl,


Alüminyum Yassı Mamuller: Döküm: 60.000 ton/yıl, Hadde: 140.000 ton/yıl, Folyo:  25.000 ton/yıl, Boyalı Levha: 50.000 ton/yıl,


Alüminyum Kompozit Panel: 7.500.000 m²/yıl 


PVC Profil üretimi: 35.000 ton/yıl,


Lamel Panjur: 30.000.000 metretül/yıl üretimleri yapılıyor.


ASAŞ; üretim alanındaki bilgi birikimini ve güçlü alt yapısını, bünyesindeki endüstriyel tasarımcı ve mimar kadrosuyla ürün geliştirme faaliyetleriyle zenginleştirerek yüksek kalitedeki ürünlerini kendi markalarıyla da pazara sunuyor. ASAŞPEN (PVC kapı ve pencere sistemleri), NATURALBOND (alüminyum kompozit panel), ALUDES (alüminyum bayrak ve aydınlatma direkleri), RESCARA (alüminyum kapı, pencere ve giydirme cephe sistemleri), NATUROLL (panjur sistemleri, garaj kapıları ve motor kontrol sistemleri) markaları altında ASAŞ’ın inşaat sektörüne yönelik geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.


Son 17 yıldır İSO 500 içinde yer alan ve istikrarlı büyüme trendine sahip olan ASAŞ, 2016 yılında 79. sırada yer aldı. 2200 den fazla çalışanıyla içinde bulunduğu her sektöre değer katmayı hedefleyen firmamız; 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı sektörün ilk ARGE Merkezini kurarak bu alanda da öncü rolünü pekiştirmiş oldu. Amacımız sadece bugünün ihtiyaçlarını karşılamak değil sahip olduğumuz teknoloji ve know-how ile geleceğin ihtiyaçlarını da ön görerek bugünden çalışmalarımıza yön vermek.


ASAŞ bu bağlamda bir çok ilkin de Türkiye’ye kazandırılmasında öncü rolü üstlenmiş bulunuyor. Yaptığımız yatırımlarla alüminyum profil konusunda, Türkiye’de en büyük ve en geniş kesitli profilleri üretme kabiliyetinde olan firmamız Avrupa’da da belli başlı firmalar arasında yer alıyor. Ekstrüzyon Sektöründe ilk dik boya tesisini kuran, Avrupa’da en uzun profilleri (15m’ye kadar) eloksallayabilen ve Avrupa’da raylı ulaşım sektörünün talep ettiği IRIS sertifikasına sahip olan ilk kuruluşuz.  Daha önceleri neredeyse 2-3 kat fiyatla ithal edilmekte olan alüminyum kompozit panelleri Türkiye’de üreten ilk firmayız. Alüminyum levha, folyo ve boyalı levha üretimini gerçekleştirdiğimiz Alüminyum Yassı Mamuller Üretim Tesisimiz bugün Avrupa’nın en modern ve teknolojik tesisi konumunda olup 2200mm eninde, 2600mm çapında ve 26 tonluk alüminyum bobinler üretme kabiliyetine sahip.


ASAŞ sektöründe üstlendiği öncü rolü sadece yaptığı yatırımlarla değil bünyesinde yürüttüğü sanat faaliyetleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile de sürdürüyor. „Sanayi ve Sanatın Buluşması“ mottosuyla yola çıktığımız ASAŞSANAT bünyesine hem profesyonel sanatçılara atölye hizmeti veriyoruz, hem de geleceğin sanatçılarına eğitim ortamı sunuyoruz. Kendi bünyemizde çalışan heykeltraşlarımızla birlikte fabrikamızın üretiminden çıkan alüminyum levha ve profillerin etkileyici sanat eserlerine dönüşümüne tanıklık ediyoruz. 


Sosyal sorumluluk projelerinde ise odağımızda çocuklarımız var. Fırsat eşitiliğinin sağlanmasına destek olmak ve çocuklarımızın yüzünü güldürmek için yürüttüğümüz projeler arasında yüksek öğrenim gören çalışanlarımızın çocuklarına burs, Çocuk Esirgeme Kurumu ile düzenlendiğimiz ortak etkinlikler, ihtiyacı olan ana okullarının iyileştirilmesine destek, çocuklara yönelik sanat eğitimleri gibi bir çok projemiz var. Amacımız hem çalışanlarımız hem de ülkemiz için değer yaratarak, daha sürdürülebilir yaşam için gelecek nesillere güzel bir dünya bırakabilmek.


4-Fuara hangi ürünlerle katıldınız öğrenebilir miyiz?


Fuara RESCARA, ASAŞPEN, NATURALBOND ve NATUROLL markalarımıza ait ürünlerimizle katıldık. RESCARA ürün grubumuzda yeni cam küpeşte sistemimiz olan RB 90 ürününü, yeni yalıtımlı sürme sistemimiz olan RST83‘ü, RST 116 sürme sistemimizi, Güneş kırıcılı giydirme cephe sistemimizi ve yeni minimal sürme sistemimiz olan Sky Feel ürünümüzü ziyaretçilerimize tanıttık. 


ASAŞPEN markamız altında yeni ürünümüz olan 3500x4000mm ölçülerindeki kayıtlı Hebe-Schiebe sürme sistemimizi, yeni ofis kapısı ürünümüzü ve pvc pencere sistemlerimizden örnekleri standımızda sergiledik. NATURALBOND kompozit panel ürünümüzde A2 yanmazlık sınıfına sahip ürün grubunun, NATUROLL markamız altındaki monoblok, dıştan takma panjur ürünlerimizi ve garaj kapısının tanıtımını yaptık.


5-Fuarda özellikle ön plana çıkardığınız ürünüz ve hedef kitlesi hakkında bilgi alabilir miyiz?


Bu yıl fuarda Alüminyum Mimari Sistemler iş grubumuza yeni kazandırdığımız Rescara Elite markasının tanıtımını gerçekleştirdik. Gizli kasası ve çerçevesiz cam kanat özelliği ile manzarasıyla arasına sınır koymak istemeyenlerin tercih edeceği, motorlu açılma özelliği olan yenilikçi minimal sürme sistemimiz olan Sky Feel ürünümüzün tanıtımını gerçekleştirdik. Yine minimal malzeme prensipleri ve kullanım avantajından dolayı polycarbon cam çerçevesi olan ve daha az malzeme bileşeninden oluşan yeni ürünümüzün avantajları arasında imalat ve montaj kolaylığı ön plana çıkıyor. Son kullanıcı ve mimarlar hedeflenen ana kitle olmakla birlikte yaşam alanına değer katmak isteyen, kapalı duvarları şeffaf camlara dönüştürürek mekanlar arasındaki sınırları kaldırırken ısı ve ses yalıtımından da ödün vermek istemeyen herkesin tercih edeceğini düşünüyoruz. 


6-Sizce katılmış olduğunuz İstanbul Yapı 2017 fuarı hedef ziyaretçi ve ürüne yönelik talep doğrultusunda beklentilerinizi karşılıyor mu?


Teknolojinin de gelişmesiyle çeşitlenen iletişim kanallarıyla sınırların kaybolmaya başladığı, firmaların alternatif bir çok kanal ile etkileşim kurabildiği bir dönem içindeyiz. Fuarların bu bağlamda eskiden olduğu gibi yeni iş bağlantılarının bulunması konusunda önemini yitirmeye başladığını görüyoruz. Fuarlar artık kabuk değiştirerek yeni ürün ve trendlerin tanıtımının yapıldığı bir iletişim kanalı olarak faaliyet gösteriyor. Bu bağlamda yeni piyasaya sürdüğümüz ürünlerimizi tanıttığımız, mevcut ve potansiyel müşterilerle etkileşim içinde olduğumuz Yapı Fuarı firmamız açısından verimli geçti. Firma olarak İstanbul Yapı Fuarını ülkemiz açısından değerli bir oluşum olarak görüyoruz. Ancak fuarların kabuk değiştirdiği bu dönemde yurt dışındaki büyük uluslararası fuarlar gibi 2 yılda bir organize edilmesinin, firmaların kendilerini yenileyebilmeleri ve yenilikleri tanıtabilmeleri için çok daha yararlı olacağına inanıyoruz.


7-2017 yılı Türkiyesinden bahseder misiniz. Ve Firmanızın hedef beklentileri ne yönde olacak.


2016 ve 2017 yılının ilk bölümü Türkiye için belirsizliklerin olduğu bir dönemdi. Biz firma olarak belirsiz ve zorlu geçen dönemlerin kısa sürede ortadan kalkacağına inanıyoruz. Bu sebeple almış olduğumuz yatırım kararlarına aynı azim ve kararlılıkla devam ediyoruz. Kapasite arttırımına yönelik aldığımız kararlar doğrultusunda, imzaları atılmış yeni yatırımlarla daha güçlü bir ASAŞ olma yolunda adımlar atıyoruz. Hedef pazarlarımızda güvenilir firmalarla iş ortaklıkları yaparak satış faaliyetlerimizi daha etkin kılmayı hedefliyoruz. Bu yıl marka iletişim stratejilerimizi, ürün tanıtım faaliyetlerimizi yeni yapılanmamız içinde geliştirmek için çalışmalarımızı odakladık. Müşterilerimize yenilikçi ve farklı kanallardan hizmet sunabilmek için alternatif senaryolar üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Bu bağlamda müşterilerimizle daha yakın temasta olarak gerek yeni ürünlerin geliştirilmesi gerekse pazardaki ürünler hakkındaki eksik bilgilenme dolayısıyla  oluşan bilgi kirliliğinin önlenmesi konusunda tanıtım çalışmalarının hızlandırılması için bir takım projelerin hazırlığı içindeyiz.   

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .