Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12311912
   Roportaj Yelken Kalıp Pencere Kapı Aksesuarları ve Metal Sanayi Ticaret A.Ş- FORNAX - Satış Müdürü  M.Fatih SARI ET: 16-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Kalite Standartlarının Üzerinde Ürünler Üreten Lider Kuruluşuz
 

Firmamız tarihi  ‘’ Her Zaman Daha İyiye’’ sloganıyla 1969 yılında Sayın Süleyman YELKEN ile başlamaktadır. Kuruluşundan günümüze Güvenlik ve Kalite ilkeleriyle emin adımlarla gelen Yelken A.Ş. çok kısa sürede Dünya piyasasında saygın yerini almıştır.


Şirketimiz kurulduğu yıllarda sac parça ve metal işleme faaliyetleri ile sektöre girişyapmıştır. Yüksek standartlarda üretim yapan firmamız 80’li yıllardadünya devi markalara yan sanayii tedarikçiliği yapmıştır.


Bu süreçte kazandığı bilgi ve tecrübe birikimi ile firmamız alt yapısını tamamengüçlendirerek 1990 yılında PVC pencere ve kapı aksesuarları üretimine yönelmiştir Sürekli gelişim felsefesini benimseyen firmamız tek kişilik bir işletmedensektöründeki lider işletme konumuna çok kısa sürede gelmeyi başarmıştır.Firmamız bu süreçte planlı şekilde büyüme ve gelişme yatırımlarına hızkesmeden devam etmiştir.90’lı yıllardan sonra müşteri taleplerini karşılayabilecek şekilde ürün portföyünügenişletmek için çalışmalar başlatan firmamız Türkiye’de 416. AR-GE merkezi ünvanını almış, AR-GE ve alt yapı yatırımlarını 10 yıl gibi kısa bir sürede iki katına çıkartmış ve PVC kapı pencere sektörününihtiyaç duyabileceği tüm donanımları üretebilecek kapasiteye ulaşmayı başarmıştır.Bu süreç içerisinde firmamız çift açılım ve çift kanat donanımları, kapıkilit donanımları, bağlantı elemanları, sürme donanımları ve pencere - kapı kollarını ürün portföyüne eklemiş; TSE, ISO-9001, LNE , RAL, GOST-R gibikalitesini tescilleyen ulusal ve uluslararası kalite belgelerini bünyesine katmıştır.


Çağın teknolojik bir gerekliliği olan otomasyon sistemlerine yatırım yapmayadevam eden firmamız yüksek kalitedeki ürünleri ve benimsemiş olduğu müşterimemnuniyeti ilkeleriyle uluslararası pazarda söz sahibi olan lider bir firma konumuna gelmiştir.


Sürme sistem çözümlerinde araştırma geliştirme ile en doğru sonuçlara ulaşılmış ve Dünyanın dört bir tarafına Fornax markamızı taşıyarak başarılı sonuçlar elde etmiştir.


Kalite Standartlarının Üzerinde Ürünler Üreten Lider Kuruluşuz


Ürünlerimizin uluslararası pazarda kabul görür olmasının en başta gelen sebebi markaya olan güvendir. Fornax, kalite standartlarının üzerinde sunduğu ürünleriyle Avrupa ülkelerinin de vazgeçilmezi haline gelmiştir.


 


Yelken Kalıp Pencere Kapı Aksesuarları ve Metal Sanayi Ticaret A.Ş- FORNAX


M.Fatih SARI /Satış Müdürü 


Firmanızı ve kendinizi kısaca tanıtır mısınız?


1969 yılında Sn. Süleyman Yelken tarafından kurulan firmamız 90’lı yılların başında PVC Kapı ve Pencere aksesuarları sektöründe faaliyetlerine başlamıştır.2011 yılındaki yeni yatırımları ile birlikte Esenyurt’ta 26.000m2 kapalı alanda sektör öncüsü olarak hizmet vermeye devam etmektedir.


Pencere aksesuarlarında, son on yılda geldiğimiz nokta, Avrupa ülkelerini de geçmiş durumda. Bu bağlamda aksesuardaki üretim kapasiteniz ve kıyaslarsak Avrupa’ya göre kalitenizden bahseder misiniz?


Bu işin mucidi olmadığımızın farkındalığında, ancak sürdürülebilirlik anlayışının temsilcisi olarak dünden bugüne inovatif adımlar atmaya devam ediyoruz. Bize göre kapı pencere donanım sistemlerinde gereksinimlerin çerçevesi sadece yurtiçi pazarı ile sınırlı olmadığından gelişim ve değişim günbegün devam etmektedir. Ürünlerimizin uluslararası pazarda kabul görür olmasının en başta gelen sebebi markaya olan güvendir. Fornax, kalite standartlarının üzerinde sunduğu ürünleriyle Avrupa ülkelerinin de vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle son yıllarda üretimde, otomasyon sistemlerine yapılan yatırımlar neticesinde yakalanan kalite, süreklilik, hız gibi üstün verimlilik özellikleri bizi liderlik konumuna taşımıştır.


Satış ve pazarlamanızı nasıl yapıyorsunuz? Yurtdışı çalışmalarınız bulunuyor mu?


Sanal ortamda web sayfamız aracılığıyla talep edene ulaşmak, seyahatlerimizle talep oluşturmak amaçlı ürünlerimizi tanıtım çalışmalarımız gerçekleşmektedir.Yurtiçi ve yurtdışı pazarda bulunan iş ortaklarımızla güçlendirdiğimiz satış ağımız sayesinde, yurtiçinde 7 bölgede, yurtdışında 60 ülkede Fornax dağılımı devam etmektedir.


Önümüzdeki dönemlere yönelik planlarınızdan bahseder misiniz?


Nihai tüketici gereksinimlerinin belirlediği ürünlerde, AR-GE çalışmalarımızla, yeni sezonda yine dikkatleri çekeceğiz. Kapı pencere donanım sistemlerinin her detayına eğilerek tasarlanan ürünlerle FORNAX, sektöründe öncü olma misyonunu üstlenmiştir ve vizyonunu bunun gereklerine göre geliştirmektedir. Açılır ve sürme sistemlerine farklı dokunuşlarla fonksiyonel ürün portföyü hizmet kalitesi ile bütünleşerek fark yaratmıştır.


Son olarak okuyucularımız için söylemek istediğiniz bir şey var mı?


 Bilindiği üzere bitmiş bir PVC doğramanın maliyeti ve fiziki yapısı itibari ile bünyesinde üç ana unsur bulundurur; profil, aksesuar ve cam. Sadece profil markası kalite göstergesi değildir. Zira mekanik olarak işleyen ürünlerimizin kalitesi pencerenin çalışma verimliliği (hava ve su sızdırmazlık, mekanik işleyiş),ömrü ve sürekliliği konusunda belirleyicidir. Bu nedenle aracılığınızla tüketicilere önerimiz; “Kapı-Penceremizi yaptırırken önem gösterip, kullanılan aksesuarlara da dikkat etmemiz gerekmektedir.”


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .