Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2017’nin ikinci 500 büyük firması açıklandı; Listede 12 Alüminyum Firması var
 
İHRACAT ŞAMPİYONU ERDOĞANLAR İKİNCİ 500’DE
 
İKİNCİ 500’DE YER ALAN FABAL ALÜMİNYUM BAŞARIYA DOYMUYOR
 
SİSTEM METAL SEKTÖRÜN VE EKONOMİNİN GURURU OLMAYI SÜRDÜRÜYOR
 
Burak Alüminyum Sanayi ve Tic. A.Ş. ‘A’dan Z’ye Hayatın Her Yerinde’
 
ALFA METAL’İN ZİRVELERE DOĞRU YÜRÜYÜŞÜ SÜRÜYOR
 
Türk Alüminyum Sektörüne
 
ASAŞ’ta DigitALL Dönüşüm
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://egemenaluminyum.com

http://stilcephe.com.tr

http://tualaluminyum.com

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 11526559
   Roportaj Yelken Kalıp Pencere Kapı Aksesuarları ve Metal Sanayi Ticaret A.Ş- FORNAX - Satış Müdürü  M.Fatih SARI ET: 16-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Kalite Standartlarının Üzerinde Ürünler Üreten Lider Kuruluşuz
 

Firmamız tarihi  ‘’ Her Zaman Daha İyiye’’ sloganıyla 1969 yılında Sayın Süleyman YELKEN ile başlamaktadır. Kuruluşundan günümüze Güvenlik ve Kalite ilkeleriyle emin adımlarla gelen Yelken A.Ş. çok kısa sürede Dünya piyasasında saygın yerini almıştır.


Şirketimiz kurulduğu yıllarda sac parça ve metal işleme faaliyetleri ile sektöre girişyapmıştır. Yüksek standartlarda üretim yapan firmamız 80’li yıllardadünya devi markalara yan sanayii tedarikçiliği yapmıştır.


Bu süreçte kazandığı bilgi ve tecrübe birikimi ile firmamız alt yapısını tamamengüçlendirerek 1990 yılında PVC pencere ve kapı aksesuarları üretimine yönelmiştir Sürekli gelişim felsefesini benimseyen firmamız tek kişilik bir işletmedensektöründeki lider işletme konumuna çok kısa sürede gelmeyi başarmıştır.Firmamız bu süreçte planlı şekilde büyüme ve gelişme yatırımlarına hızkesmeden devam etmiştir.90’lı yıllardan sonra müşteri taleplerini karşılayabilecek şekilde ürün portföyünügenişletmek için çalışmalar başlatan firmamız Türkiye’de 416. AR-GE merkezi ünvanını almış, AR-GE ve alt yapı yatırımlarını 10 yıl gibi kısa bir sürede iki katına çıkartmış ve PVC kapı pencere sektörününihtiyaç duyabileceği tüm donanımları üretebilecek kapasiteye ulaşmayı başarmıştır.Bu süreç içerisinde firmamız çift açılım ve çift kanat donanımları, kapıkilit donanımları, bağlantı elemanları, sürme donanımları ve pencere - kapı kollarını ürün portföyüne eklemiş; TSE, ISO-9001, LNE , RAL, GOST-R gibikalitesini tescilleyen ulusal ve uluslararası kalite belgelerini bünyesine katmıştır.


Çağın teknolojik bir gerekliliği olan otomasyon sistemlerine yatırım yapmayadevam eden firmamız yüksek kalitedeki ürünleri ve benimsemiş olduğu müşterimemnuniyeti ilkeleriyle uluslararası pazarda söz sahibi olan lider bir firma konumuna gelmiştir.


Sürme sistem çözümlerinde araştırma geliştirme ile en doğru sonuçlara ulaşılmış ve Dünyanın dört bir tarafına Fornax markamızı taşıyarak başarılı sonuçlar elde etmiştir.


Kalite Standartlarının Üzerinde Ürünler Üreten Lider Kuruluşuz


Ürünlerimizin uluslararası pazarda kabul görür olmasının en başta gelen sebebi markaya olan güvendir. Fornax, kalite standartlarının üzerinde sunduğu ürünleriyle Avrupa ülkelerinin de vazgeçilmezi haline gelmiştir.


 


Yelken Kalıp Pencere Kapı Aksesuarları ve Metal Sanayi Ticaret A.Ş- FORNAX


M.Fatih SARI /Satış Müdürü 


Firmanızı ve kendinizi kısaca tanıtır mısınız?


1969 yılında Sn. Süleyman Yelken tarafından kurulan firmamız 90’lı yılların başında PVC Kapı ve Pencere aksesuarları sektöründe faaliyetlerine başlamıştır.2011 yılındaki yeni yatırımları ile birlikte Esenyurt’ta 26.000m2 kapalı alanda sektör öncüsü olarak hizmet vermeye devam etmektedir.


Pencere aksesuarlarında, son on yılda geldiğimiz nokta, Avrupa ülkelerini de geçmiş durumda. Bu bağlamda aksesuardaki üretim kapasiteniz ve kıyaslarsak Avrupa’ya göre kalitenizden bahseder misiniz?


Bu işin mucidi olmadığımızın farkındalığında, ancak sürdürülebilirlik anlayışının temsilcisi olarak dünden bugüne inovatif adımlar atmaya devam ediyoruz. Bize göre kapı pencere donanım sistemlerinde gereksinimlerin çerçevesi sadece yurtiçi pazarı ile sınırlı olmadığından gelişim ve değişim günbegün devam etmektedir. Ürünlerimizin uluslararası pazarda kabul görür olmasının en başta gelen sebebi markaya olan güvendir. Fornax, kalite standartlarının üzerinde sunduğu ürünleriyle Avrupa ülkelerinin de vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle son yıllarda üretimde, otomasyon sistemlerine yapılan yatırımlar neticesinde yakalanan kalite, süreklilik, hız gibi üstün verimlilik özellikleri bizi liderlik konumuna taşımıştır.


Satış ve pazarlamanızı nasıl yapıyorsunuz? Yurtdışı çalışmalarınız bulunuyor mu?


Sanal ortamda web sayfamız aracılığıyla talep edene ulaşmak, seyahatlerimizle talep oluşturmak amaçlı ürünlerimizi tanıtım çalışmalarımız gerçekleşmektedir.Yurtiçi ve yurtdışı pazarda bulunan iş ortaklarımızla güçlendirdiğimiz satış ağımız sayesinde, yurtiçinde 7 bölgede, yurtdışında 60 ülkede Fornax dağılımı devam etmektedir.


Önümüzdeki dönemlere yönelik planlarınızdan bahseder misiniz?


Nihai tüketici gereksinimlerinin belirlediği ürünlerde, AR-GE çalışmalarımızla, yeni sezonda yine dikkatleri çekeceğiz. Kapı pencere donanım sistemlerinin her detayına eğilerek tasarlanan ürünlerle FORNAX, sektöründe öncü olma misyonunu üstlenmiştir ve vizyonunu bunun gereklerine göre geliştirmektedir. Açılır ve sürme sistemlerine farklı dokunuşlarla fonksiyonel ürün portföyü hizmet kalitesi ile bütünleşerek fark yaratmıştır.


Son olarak okuyucularımız için söylemek istediğiniz bir şey var mı?


 Bilindiği üzere bitmiş bir PVC doğramanın maliyeti ve fiziki yapısı itibari ile bünyesinde üç ana unsur bulundurur; profil, aksesuar ve cam. Sadece profil markası kalite göstergesi değildir. Zira mekanik olarak işleyen ürünlerimizin kalitesi pencerenin çalışma verimliliği (hava ve su sızdırmazlık, mekanik işleyiş),ömrü ve sürekliliği konusunda belirleyicidir. Bu nedenle aracılığınızla tüketicilere önerimiz; “Kapı-Penceremizi yaptırırken önem gösterip, kullanılan aksesuarlara da dikkat etmemiz gerekmektedir.”


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://alpil.com.tr

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .