Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12311978
   Roportaj Egemen Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.- Yöneticisi  Ali KESKİNKILIÇ ET: 16-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Alanında Profesyonel ve Hedef Odaklı Bir Firmayız…
 

 Alüminyum cephe sektörüne Egemen olmak için çıktık yola…


1993 yılında faaliyetlerine başlayan Egemen Alüminyum Ltd. Şti. kurulduğu günden bugüne kuruluş ilkelerine bağlı kalıp, sektörün gelişmelerini yakından takip ederek sürekli ileriye dönük yatırımlar yaparak alüminyum cephe sistemleri konusunda sektörün önde gelen cephe firmalarından olmuştur. Faaliyet gösterdiği tüm ürünler ile ilgili, konusunda uzman personeli, teknolojiyi yakından takip eden uygulama ve projelendirme alt yapısı ile projelendirmeden imalata, imalattan montaja kadar sektöründe her alanda hizmet veren Egemen Alüminyum Adana’da bulunan fabrikası ile kaliteli malzemeyi kaliteli hizmet ile bir arada sunmaktadır. 


En zor projelerde bile kendine özgü, sürdürülebilir tasarım ve detaylarda çözümler sunarak kısa sürede sektörde önemli bir yer edinen Egemen Alüminyum, çağımızın mimari yapılanma sürecinde müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için, çağdaş teknolojinin olanaklarından faydalanarak özgün yeni uygulama teknikleri, yeni malzemeler ve yeni sistem arayışları içerisine girmiş ve bu konuda sektördeki örnek firmalardan biri olmayı başarmıştır. Egemen Alüminyum; kompozit panel kaplama, kompakt laminat kaplama, strüktürel silikon cephe kaplama, kapaklı ve yarı kapaklı cephe kaplama, transparan planer sistem kaplama, ısı yalıtımlı ve yalıtımsız alüminyum doğrama, jaluzili ofis bölmeleri, otomasyon sistemi fotoselli otomatik kapılar, otomatik panjur sistemleri, seksiyonel garaj kapıları olmak üzere yelpazesini genişletmiş ve sektördeki yükselişini adım adım ileriye taşımıştır. 25 yılın vermiş olduğu tecrübe, bilgi ve birikim, işinde uzman nitelikli elemanları ve sürekli ilerleyen teknolojiye ayak uyduran makine parkıyla hizmet vermeye devam eden Egemen Alüminyum Yöneticisi ve ortağı Sayın Ali KESKİNKILIÇ’a merak ettiklerimizi sorduk.


  


Alanında Profesyonel ve Hedef Odaklı Bir Firmayız…


Egemen Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.


Ali KESKİNKILIÇ- Yöneticisi


Egemen Alüminyum’un 25’inci yılını sektörün önde gelen firmaları ile birlikte kutladınız. Bu çok dikkat çekici bir etkinlikti, sektörde görmeye pek alışık olmadığımız bir etkinlikti , nereden esinlendiğinizi biraz anlatabilir misiniz?


Evet, çeyrek asrı alnımızın akı ve önemli başarılarla tamamladık. Bizim sektörümüzde bu tip etkinliklerin yapıldığına şahit olmadım. Fakat firmamızın kurucusu ve yönetim kurulu başkanımız İsmail KESKİNKILIÇ’ın Avrupa’da çalıştığı firmada 25’inci yılını tamamladığı zaman, iş arkadaşları onun adına böyle bir organizasyon yapmışlardı. Buradan esinlenerek bende firmamızın hem 25. Yılını kutlamak hem de iş ortaklarımızla ve meslektaşlarımızla bir araya gelerek böyle bir organizasyon düzenlemek istedik. Mesleki dayanışma adına da güzel bir gece olduğunu düşünüyorum. 25’inci yıl kutlamaları hem çalışanlarımız ve arkadaşlarımızla hem de dostlarımızla birlikte güzel bir gece geçirmemizi sağladı. Bu güzel gece ile ilgili tek üzüntüm firmamızın isim babası Sayın Hasan KESKİNKILIÇ’ ı gecenin heyecanından sahneye davet edip misafirlerimize takdim etmeyi unutmuş olmamdır. Onun dışında bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ederim.


Alüminyum kompozit panel ihracatının yüz akı firmamız Albond, yine dünyanın sistem konusunda önemli devi Schüco, alüminyum profil ve cam üreten “İş ortağımız,” dediğiniz firmalar organizasyonunuza katılım gösterdiler. Meslektaşlarınız da sizleri yalnız bırakmadılar. Bu organizasyonda bu birlikteliği sağlamak, onları bir araya getirmek sizce  önemli bir çalışma oldu mu?


“Hem rakip hem de beraber,” gibi bir söz söylersem belki biraz farklı gelebilir fakat ben hiçbir zaman aynı işi yaptığım kişiyi/firmayı kendime rakip olarak görmedim. Onları tamamen meslektaş olarak gördüm. Bunun en büyük kanıtı 25. yıl kutlamamız; neredeyse aynı işi yaptığımız bölgedeki tüm firmaların yöneticilerinin burada olduğuna şahit oldunuz. Ben meslektaşlarımla diyalog içerisinde olursam onlar beni, ben onları dinlersem mutlaka oradan bir tez yaratıp ona göre yönümü çizebilirim, diye düşünüyorum.


Geceye katılanlardan belki de birbirine dargın olanlar da vardır ama onların aralarında köprü kurmaya çalışmak, birbirlerini anlamalarını sağlamak bizim için çok önemli. Biz birbirimizle kavgalı olursak sektörü geliştiremeyiz. Ancak biz birbirimizi anlarsak ve bunun bizi bir adım ileriye götürdüğünü görürsek, birbirimizle daha güçlü diyalog kurarız. Sektörde daha büyük işlere imza atabiliriz. Bunlar benim samimi düşüncelerimdir. Meslektaşlarımla sürekli diyalog halindeyim ve kartları her zaman açık oynarım. Birbirimizi net anlarsak o işten kavga değil güzel bir şey çıkar. Bunu gelişmeye yönelik bir adım olarak sağlayabilirsek hak ettiğimiz kazançta gelir.


25’inci yılda Egemen Alüminyum, bölgesinde profesyonel bir marka. Çalıştığınız firmalar neredeyse hepsi alanında zirve isimler. Bölgenin konumu ve çalıştığınız ‘İş ortağımız’ dediğiniz firmaların kalite standartlarının yüksekliği ve bu standartların getirdiği maliyetler proje alımlarında fiyatsal anlamda sizleri sıkıntıya düşürüyor mu?


Bölgemizde kalite standartları yüksek ürünleri tekliflerimizde sunuyoruz. Schüco’yu burada yaklaşık 5-6 yıldır temsil ediyoruz. İlk 2 yıl ne yaptınız? diye sorarsanız, hiçbir şey, derim. Ama inatla devam ettik. 3’üncü yıl bir proje bağlayabildik. Sonra 1 -2 derken Schüco’yla iş birliğimiz sonuç vermeye başladı. Kompozit panelde de Albond firması, kalitesi yüksek ve renk seçenekleri çok olmakla beraber rakiplerine oranla fiyatları daha yüksek olmasına rağmen her zaman uygulamalarımızda kullanmayı tercih ettiğimiz marka olmuştur.Biz firma olarak uygulamalarımızda ancak kaliteli ve uzun ömürlü ürünler kullanırsak firmamızın da uzun yıllar varlığını sürdüreceğine inanıyoruz. Ben şuna inanıyorum; eğer iyi bir ürünü öncelikle son kullanıcıya doğru bir şekilde sunarsak ve sahada bunu uygularsak pekala bölgemizde de kaliteli ürünleri bu pazarda satmakta başarılı oluruz.


Fuarın bugün son günü, değerlendirmenizi alabilir miyiz?


Fuarlar her zaman kullanıcıyla firmaları buluşturan, firmaları gelişmeye teşvik eden, diğer firmalarla etkileşimi sağlayan, mesleki gelişmeyi destekleyen organizasyonlardır. Fuar konusunda maalesef bölgemizde pek istediğimizi bulamıyoruz. Bu konuda fuar organizatörleri pek çok eleştiri alıyorlar. Organizasyonla ilgili pek çok şey söyleniyor, bunlardan biriside fuar organizatörünün civar illerden otobüslerle insan taşınması gibi. Ben bu tür uygulamaların yarar sağlayacağına inanmıyorum. Bence hem katılımcıların biraz daha hazırlıklı bir şekilde  katılması; hem de insanlara hep aynı şeyleri göstererek sıkmamak ve fuarın ihtisaslaşması için fuarın her 2 yılda bir yapılması daha uygun olacaktır. Fuar organizatörününde iyi bir reklam kampanyasıyla önceden HEDEF KİTLEYE fuarı duyurması ve yurt içi ve dışı katılımı sağlaması önemli. Fuar organizatörünün ticari kaygıdan uzaklaşıp, fuarın 2 yılda bir düzenlenmesini aksi takdirde fuar organizasyonun yıldan yıla performansının düşeceğini en sonunda da yapılamaz hale geleceğini arz etmek isterim. Saygılarımla…

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .