Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2HpCrhk

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12312009
   Roportaj Alpil Alüminyum Kompozit Panel Ltd. Şti.-Yönetim Kurulu Başkanı  Yusuf AKBULUT ET: 16-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
A Sınıfı Yanmaz Malzemelerin Üretimi 2019 Yılında
 

 Alpil Alüminyum Adana’da 35 yıldan bugüne madencilik ve plastik geri dönüşümü yapan Celaloğlu Plastiğin bir yan kuruluşudur. Celaloğlu Plastik halihazırda ülkemizin en büyük entegre plastik geri dönüşüm tesislerinden biri olup, aylık üretim kapasitesi 8 bin ton’dur.


Alpil Alüminyum bünyesinde üretimini gerçekleştirdiğimiz, AvroBOND ve TrendBOND markalı kompozit panel ürünlerimizde Ahşap desenler, Gümüş ayna ve Altın ayna olmak üzere 50’ye yakın renk seçeneği mevcuttur.


Muhtelif enlerde ( 50 cm’den 185 cm’ye kadar/en) düz plastik levha da üreten Alpil Alüminyum, İnşaat ve otomotiv sektörlerinde de faaliyette bulunmaktadır. (Üretilen plastik levhalar inşaatların temellerinde sızdırmazlıkta kullanılmaktadır). 10.000 m² kapalı alanda yıllık 1.500.000 m² üretim kapasitesine sahip tesisimiz de amatör ruh ve profesyonel anlayışla hizmet vermeye devam etmekteyiz.


Misyonumuz 1. “Mutlu ve yenilikçi çalışanlarımızla, müşterilerimizin projelerine kolaylık ve keyif katan çözüm ortağı olmak.”


Yenilikçiyiz • Sektörün fikir ve uygulama lideri olarak gündemi biz belirleriz.

 • Gücümüzü; farklılıklarımızdan, yaratıcılığımız ve yenilikçiliğimizden alırız.

 • Geribildirim ve özeleştiriye değer verir, gelişim fırsatları yaratırız.


 


Cesuruz • Hızlı karar alır, değişim ve yenilikleri hızla hayata geçiririz.

 • Her koşulda başarıyı hedefler, yılmadan mücadele ederiz.

 • Özgün ve yeni çözümlerle pazara yön verir, rekabeti yönetiriz.


 


İşbirliğine Açığız • Birbirimize değer verir, birlikte başarmaya inanırız.

 • Tüm gücümüzle çalışır zoru başarmaktan gurur ve mutluluk duyarız.

 • Birbirimizin bilgi ve becerilerine güvenir, omuz omuza çalışırız.


 


Vizyonumuz


“Faaliyet gösterdiğimiz sektörde “en beğenilen ve tercih edilen” şirket olmak.”


Güveniliriz • Müşterilerimize yakınız, ihtiyaçlarına en uygun çözümleri biz sunarız.

 • Kararlarımızı şeffaf bir iletişimle paylaşırız.

 • Farklılıkları anlar ve saygı duyarız.


 


Hayat Doluyuz • Her yeni güne heyecanla başlarız.

 • Daima genç düşünüp, dinamik yaşarız.

 • Keyifle eğlenerek çalışırız.


 


İçteniz • Kalıplar ve önyargılardan uzak, olduğumuz gibi davranırız.

 • Sevinci ve üzüntüsüyle yaşamı, başarısı ve zorlukları ile sorumluluğu paylaşırız.

 • Topluma ve gelecek nesillere değer katacak yatırımlar yaparız.


 


Değerlerimiz 1. Güvenilirlik


Çalışanların, yöneticilerin, ürünlerin, süreçlerin önceden saptanan belirli bir yanlışsız işleme standardına göre başarı ölçüsüdür. Süreç ve Sonuçlarda tutarlılıktır ve bu sayede kazanılan müşteri onayıdır.


Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliğidir; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. Sistemin, süreçlerin güvenilirliğidir; en sağlıklı ortam ve koşullarda en kaliteli sonuçlar üretilir. Böylece ulaşılan en önemli kazanç müşteri memnuniyeti ile kazanılan güvenilirliktir. • Sürdürülebilir Başarı


Başarı beklenen performansın ortaya çıkarılmasıdır. Günümüzde başarı sürdürülebilir olduğunda ancak kalıcı ve değerlidir. Sürdürülebilir gelişmelere dayalı bir başarı ile uzun dönemde sürekli bir gelişim yakalanır. Başarı yönetimi, başarıya ulaşmaktan daha zordur. Çalışanlar başarının mutluluğunu yaşarken, yönetim yeni ve daha üst hedefler verir.


Her alanda gelişmek için; zihinsel gelişim, sürekli ve sağlıklı büyüme, kararların doğru planlarla istikrarlı olarak hayata geçirilmesi gereklidir. Eldekini korurken daha iddialı hedefler belirlenir. Yeni strateji ve hedefler şirketi dinamik ve genç tutar. Yeni hedeflerin verilmesinde zamanlama çok önemlidir. Bir başarı oluşurken yeni stratejiler çalışılmaya başlanır, aynı hedefe kilitlenen bir ekip için tüm kademeler, çalışanlar üst hedefler için gerekli eğitim altyapısı ile desteklenir. Sonuç odaklıdır; sonuca odaklanarak, hedeflenen başarıyı sürekli kılmak ve sürekliliği sağlamak içinde durmadan gelişmek… • Mükemmellik


“Bir işi yapıyorsam en iyisi olmalıyım ” Eksiksiz, kusursuz, tam, yetkin olma olarak tanımlanır mükemmeliyet. Kurumsal yapının bir bütün olarak tüm işlevleri, iş süreçleri ve birimlerinin en kaliteli şekilde işleyişidir. Şirketlerde konumlar, roller, işler, gerekli yetkinlikler, bu yetkinliklerin gerektirdiği eğitimler, süreçler tanımlıdır. Tüm tanımlamalarla birlikte bir işin sadece sürece uygun yapılması değil, kişinin tüm zihnini sürece katması önemsenir, desteklenir. Yeni fikirler ilgiyle dinlenir, değerlendirilir, ödüllendirilir, uygulamaya alınır. Mükemmellik yaklaşımıyla; müşterilere, iş ortaklarına, kurumla doğrudan ilişkisi olan tüm özel ve tüzel kişilere, ne ölçüde katma değer oluşturulduğu önemli bir göstergedir. Kurumla doğrudan ilişkisi olmayan paydaşlara ve çevre olgusuna da eşit derecede önem verilir. Sadece İş ve üretim süreçlerinde değil, kurumsal tüm işlev, yapı ya da organizasyonlarda kurumsal mükemmellik hedeflenir. • Girişimcilik


Emek, sermaye ve doğayı bir araya getirerek üretim sürecinin bir üretim faktörü olarak tasarlanması, örgütlenmesi ve onun tüm riskinin üstlenilmesi olarak tanımlanır girişimcilik. Girişimcilik yaklaşımı kurumun tamamına hâkimdir. Yeni fikirler, görüşler desteklenir, değerlendirilir. Girişimcilik yaklaşımında yetenek, cesaret ve bilgi önemli bileşenlerdir. Yeni iş alanlarının değerlendirilmesinde müşteri istek ve beklentilerinin ayrıntılı biliniyor olması önem taşır. Değerlerimizden güvenilirlik, girişimcilik açısından da çok önemlidir. Kişinin, kurumun kendine güveni kadar, piyasaların, ortakların kişiye ve kuruma güveni girişimciliğin başarıya dönüşmesinde önem teşkil eder. Yeniliklere açık olmak, problemlere ve ihtiyaçlara alışılmamış yeni çözümler üretebilmeyi gerektirir. Yeni fikirlerin geliştirilmesinde fırsatların zamanında tespiti, uygulamada tam zamanlılık, risk üstlenebilmek, koşullar gereği geri adım atabilmek veya hızlanmak için sürükleyici olmak başarı grafiğini arttıran unsurlardır. Girişimciyi rakiplerinden önde tutan öncü yaklaşımları ve ayakları yere sağlam basan hızlı karar verebilme becerisidir.


A Sınıfı Yanmaz Malzemelerin Üretimi  2019 Yılında


Alpil Alüminyum Kompozit Panel Ltd. Şti.


Yusuf AKBULUT – Yönetim Kurulu Başkanı 


İyi hizmet, kaliteli ürün ve dürüst ticaretten ödün vermeme sloganıyla 2013 yılında Türk Alüminyum Sektörüne dev kompozit panel üretim gücü ile katılan geri dönüşümün 35 yıllık güçlü kuruluşu Celaloğlu Plastik, Alpil Alüminyum Kompozit Panel markası adı altında üretime başlamıştı. Adana – Mersin karayolu üzerinde bulunan firma, dış cephe ve reklam ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Bölgesel satış stratejisiyle hareket eden ve geniş ürün yelpazesine sahip olan Alpil, kompozit panelde yakaladığı kalite sayesinde kısa zamanda güçlü ve güvenilir kuruluşlardan biri haline gelmiş, sektörde adından söz ettirmeye başlamıştır. Kompozit panel konusunda gerekli yeterlilik belgeleri üzerinde yoğun çalışma gerçekleştiren Alpil Alüminyum, özellikle güçlü ve yapısal yeterlilik konusunda önemli donanıma ve bilgi birikimine sahip olmasıyla öne çıkmaktadır. 10.000 m2 kapalı alanda 70 metre uzunluğunda son teknoloji dijital sistemlerle donatılmış üretim hattı sayesinde özellikle yapı ve reklam sektörünün ihtiyacı olan kompozit panellerin tüm üretim aşamalarını özenle kontrol altında verimlilik çerçevesinde gerçekleştirme başarısını göstermektedir. Konuyla ilgili ziyaret ettiğimiz Alpil Alüminyum firmasının yönetim kurulu başkanı Sayın Yusuf Akbulut’tan tüm gelişmeleri öğrenmek için sorularımıza cevaplar aradık.


Okurlarımız için firmanızı geçmişten bugüne tanıyabilir miyiz?


Asıl işi plastik olan bir kuruluşuz. İhtiyaca göre hangi sektör hızlı giderse o sektöre odaklanıyoruz. Türkiye’de özellikle şu sıralar plastik konusunda çok ciddi ihtiyaç var. Biz de bu konuda en önemli tedarikçi durumundayız. Bununla birlikte kompozit panel konusunda zaten 24 saat aralıksız üretim yaparak hizmet veriyoruz. Kesinlikle hatlarımız herhangi bir mağduriyet yaşatmadan çalışıyor. Yenilik olduğu zaman durum farklı. Şu an yatırım için start verdik, bununla ilgili alınacak makinenin araştırması büyük bir titizlikle yapılıyor; Yanmaz A sınıfı malzemeleri üretmek için harekete geçmiş bulunuyoruz. Türkiye’de olmayan bir tesisi gündeme getirmek için araştırmalarımız devam ediyor. Bir insan nasıl ki önünü görmedikçe harekete geçmezse biz de firma olarak önümüzü görerek harekete geçmek istiyoruz. 30 yıldır sanayinin içerisinde olduğumuz için araştırma yapmadan, ezbere bir işe girmek bizim tarzımızdaki bir firmaya zaten yakışmaz. Önümüzü görmeden birilerinin sözü ile hareket etmiyoruz. Biz bugün İngiltere’den Hollanda’dan plastik getiriyoruz. Kompozit panel konusunda 80.000 – 90.000 m2 malzemeyi piyasaya şuanda üretip satabilecek  güce sahibiz.


Plastik hammadde üretimi ve Kompozit Panel Üretiminin birlikte gerçekleşmesinin avantajı var mı?


Aslında bunun biraz güçle alakası var. Plastik konusundaki 35 yıllık deneyiminiz ve üretimdeki kabiliyetiniz, yapacağınız planlamada da daha fazla araştırmacı olmaya itiyor sizi. Bugün gündemde A sınıfı yanmaz malzemeler var ve onlara dair meseleler konuşuluyor. Üstelik piyasa hareketi de talep de bu yönde. Araştırmalarımız tamamen A sınıfı yanmaz malzemeler üzerine. Akıllı yatırımı düşünüyoruz, kaliteli ürün üretmek istiyoruz. Bugün makine yatırımı yapmak işin en basit yanı gibi görünüyor. Bu bölgede biz 8.000 ton plastik işliyoruz. Türkiye’de hali hazırda bizim tesis gibi bir tesis yok. Sadece 8.000 ton plastik hammaddesi üretiliyor. Bunlar kolay işler değil. Alırken 16.000 ton hurda alıyorsun. Bugün dünyanın her yerinden hurda geliyor buraya. Plastik konusu birinci konumuz fakat bu zamanla oldu. Bugün biz elimizdeki imkânlarla piyasa hareketlerini yakından izliyoruz, dünyayı çok iyi takip etmeye çalışıyoruz ama her şey bir anda da olmaz, olmuyor. Alüminyum kompozit panel de aynı hızda ve beklentide ilerlemek zorunda burada. Baba mesleği olarak 60 m2’lik bir atölyeden başladık ve bu geleneğe hâlâ bağlıyız. Kimseye zarar vermeden, alacaklı kapıya gelmeden biz bunu başardık bugüne kadar. Bugün karar alıp 10 tane en ileri teknolojiye sahip kompozit hattını buraya kurarsınız fakat bu yatırım sağlıksız olursa ne yapacaksınız? Sağlıklı giderse merdivenlerden sağlam ve kendinden emin adımlarla çıkılır. Şu anda iki personelim yurtdışında A sınıf yanmaz malzemeleri üretmek için araştırmalar yapıyor. Nerelere bu ürünü göndereceğiz, böyle bir Pazar gerçek vadede bizi ileriye taşır mı? Yoksa makine almak çok zor değil. Önemli olan ticareti yaparken kimseye zarar vermeden iş yapmak. Bugüne kadar çok zor günler yaşasak da kimseye zarar vermedik.


A Sınıfı yanmaz kompozit panel yatırımı ne zaman gündeme gelir?


2019 yılında bu konunun artık hayata geçeceğini düşünüyorum. Bunun yanı sıra gittikçe işi kurumsallaştırmak istiyoruz. Burada üretilen malzemeyi yurtdışına satmak ve döviz elde etmek istiyoruz. Ekonomi olarak daşirket olarak da güçlenmiş oluyoruz. Bu nedenle yurtdışında iki tercümanımız bulunuyor. Makine gelip üretim başladığı zaman artık malzemenin nereye satılacağının belli olması lazım. Pazar araştırması, müşteri araştırması, ülke araştırmaları, biz yatırım yapmadan önce zaten gerçekleşiyor. Sağlam bir düzen kurulduktan sonra gereken çalışmalar hızlanarak yapılacaktır. Türkiye’deki ticaret gördüğüm kadarıyla böyle işliyor. Bugün Türkiye’deki ticaret hep fiyat üzerinden, piyasadaki konuşulan rakamların aşağı çekilerek alım-satımın yapıldığı bir dönemden geçiyoruz. Fiyatı aşağıya çekerek, malı kalitesiz yaparak insanlar belki bir ticaret içine girdiler. Ancak bu çok da sağlıklı gördüğümüz bir tarz değil.


Belirli bir zaman içerisinde yapılacaklar başlar başlamaz yapılıyor. 5 yıldır kompozit panel üretimimiz var. Baktığınız zaman firmayı bugüne kadar herkes gibi tanıtma fırsatı bulamadık. Evet bir üretimimiz var; alüminyum kompozit panel üretiyoruz. Fakat bunun bir basamak olduğunu, yatırım denilen durumun zamanla açığa çıktığını insanlara anlatmak oldukça zor. İlla ki  çarşaf çarşaf reklamlar, piyasada kural tanımayan hareketler, satış baskıları yapılmasını istiyorlar. Peki, ben sanayici olarak bunu yapmak zorunda mıyım? Elbette ki hayır! Böyle bir satış yöntemi belirleyen ve psikolojik baskı oluşturan bir yapımızın olmaması bizim geride durduğumuz anlamına gelmemektedir. Bizim hakkımızda böyle bir izlenim yaratılmak istenmesini de gerçekçi bulmuyoruz. Bu firmanın yatırım yapacak gücü var, makine alacak gücü var fakat zamana inanan bir yapısı da var. Zaman en büyük ayıklayıcıdır. Görmeden, iletişime geçmeden, kafadan geçen düşüncelerle yargılamamak gerek. Şu an fabrikanın içerisinde 500 ton alüminyum hammadde var.  Kaç tane fabrikada bu hacimde bir hammadde var? Bu yüzden biz şunu istiyoruz: Cenabı Allah bir insanın rızkını vermişse, bir şekilde bunu ona gönderecek. Kul bir şeklide bunu hak ediyorsa bu rızkı alacak. Bizim şu anda sadece bu iş için 10.000 m2’lik fabrika alanımız var. 


Bizim için değerler vardır. Burada çalışan insanlar gününde hak ettikleri parayı alsın, gönül rahatlığı ile huzur içerisinde evinde mutlu yaşasın. Bunların belki sözü edilmez ama biz bunları yaparak büyüdük bugüne kadar. Borçlanmadık, sürekli çalıştık, ekip olarak büyümeye çalıştık. En küçüğünden en büyüğüne her bölümde görev alan arkadaşlar yarın bu yatırım olduğu zaman aynı heyecanla o işte de aynı başarıyı gösterecekler, bundan hiç kuşkum yok çünkü geride bıraktığımız bir geçmiş var, bunun verdiği özgüven ve inanç var. Alt yapıda sadece makine parkurunun önemi olmadığını, yerin öneminin zannedildiği kadar büyük olmadığını anlatmak için bu konuyu konuşuyorum. Sanayici tüm hareketlerini sabırla, iyice araştırıp tüm alt yapı çalışmalarının maliyet hesabını çıkardıktan sonra, yatırım ve karar  hamlesini ona göre yapmak zorundadır.  


Kompozit panel üretiminin artık eski şartlarda olması durumunda pazarda önemli sıkıntıları gündeme getiriyor. Bu konularla ilgili düşünceleriniz ne olacak yatırım süreci aşamasında?


Kompozit panelde adım adım ilerleyeceğiz. 5 yıllık firma 90.000 m2’ye yakın malzemeyi pazara üretebiliyorsa bu önemli bir başarıdır. Ama bizim asıl işimiz plastik hammadde. Söyleşimizin başında söyledim; bu büyük boşluğu dolduran bir yatırım yapmış bir firmayız biz. Her sektöre malzeme veriyoruz. Bugün hammadde yurtdışından geliyor ve biz bunun önüne geçmek için büyük bir mücadele veriyoruz. Niye Türkiye’deki sanayici yapamasın ki? Sanayici olarak biz bunun mücadelesini veriyoruz. Otomotiv sektörüne plastik yapan bir kuruluşuz. Bütün işimiz alüminyum kompozit panel olsaydı, şu an belki 2 hat daha çoktan devreye girmişti.


Kompozit panele olan ihtiyaç her geçen gün büyüyor. Bu durum sizleri süreçte geride bırakmıyor mu?


Şu an durmuyoruz, zaten inşaat alanımız devam ediyor. İş büyüdükçe alan da büyümek zorunda. 8.000 ton plastik işlemek kolay değil. Türkiye’dekompozitin arasına konulacak plastik hammaddeyi ilk biz tavsiye ettik ve ilk biz ürettik. Bu bilgi bizim tecrübemizden süzülen rafine bir bilgi. Eskiden orijinal kullanılıyordu. Şunu yapmak istiyoruz; evet, büyümek, yavaş yavaş ama kimseye zarar vermeden, sektöre de dahil firmaya da dahil zarar vermeden büyümek. Kimse mağdur olmasın.Bütün amacımız bu.Kaliteli ve şeffaf bir şekilde ticaretimizi yapalım istiyoruz.


2017 yılı durum değerlendirmesi ve 2018 yılı Alpil’den bahseder misiniz kısaca?


2017 yılı bizim için önemli ve başarılı bir yıl olarak tamamlandı. 2018 yılının da aynı şekilde büyüyerek geçeceğine inanıyorum. Ekonomi olarak büyüyen bir Türkiye var. Ekonomi büyüdüğü zaman tüm başarılı firmalar bundan önemli derecede etkileniyor ve büyüyor. Özellikle A sınıfı malzemeler gündeme geldiği zaman sadece yapı sektörüne değil, mobilya sektörüne, mutfak sektörüne de malzeme vermeyi düşünüyoruz. Bunun çalışmaları da yapılıyor.


 Son olarak düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?


Yeni kompozit panel üretim hattımız devreye girdiği zaman aylık 180.000 – 200.000 m2 aralığında üretim gerçekleştireceğiz. Ağırlığımız yurtdışına olan ihtiyacı karşılamak ve döviz girdisiyle ülke ekonomisine ve firmanın geleceğine önemli katkıda bulunmak. Bunu başarmak istiyoruz. Hedef ihracat yapmak. Bu ekonomi açısından güçlülük demektir. Bir işi yaparken sanayici kendisini değil ülkesini düşünmez ise başarılı olamaz. Kendi alanlarımızda başarılı olmak istiyoruz.


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .