Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2Jwo6AT

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12602485
   Roportaj UDDEHOLM TÜRKİYE  İbrahim Sönmez ET: 24-05-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Büyüyen Alüminyum Sektöründe Biz de Büyüyerek İlerliyoruz.
 

 Öncelikle İbrahim SÖNMEZ’ i tanıyabilir miyiz?


Yüksek lisans eğitimim sonrasında takım çeliği sektörüne bugun itibariyle yaklaşık olarak 5 yılını doldurduğum Uddeholm Türkiye ailesinde başladım. Sektörel bazlı olarak da Alüminyum Ekstrüzyon ve Dövme uygulamaları uzmanlık alanlarımdır.


Firmanızı okurlarımız adına tanıyabilir miyiz?


Bu yıl kuruluşunun 350. yılını kutlayacak olan firmamız, beş kuşak boyunca elde ettiğimiz birikim ve deneyimle Türkiye pazarında Çelik, Isıl İşlem ve Desen olmak üzere uzun yıllardır Uddeholm markasıyla hizmet vermekteyiz. Uddeholm olarak, yaklaşık 6500 ton’luk takım çeliği satışı ile Türkiye takım çeliği pazarının %25’ini domine etmiş durumdayız. Çeliğin olmazsa olmazı olan ısıl işlemde ise Türkiye genelinde 4 farklı bölgedeki tesislerimizle hizmetlerimize devam etmekteyiz. Ayrıca geçtiğimiz yıl itibariyle başladığımız PVD kaplama alanında da kararlı adımlarla ilerliyoruz. Sektörde farklılık yaratan ürün ve hizmetlerimizle Türk sanayisinin ilerlemesine her zaman aynı kararlılıkta ve kalitede destek olmaya devam edeceğiz.


Üretimini veya satışını yaptığınız ürünler hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?


Mevcut çalışma koşullarına göre takım çeliği, ısıl işlem ve kaplama önerilerinde bulunarak, bu sayede çalıştığımız müşterilerimiz ile çözüm odaklı işbirliği kuruyoruz; bunu seviyor benimsiyor ve bu şekilde ürünlerimizi doğru tanıttığımızı ve sektörde markalaştırdığımızı düşünüyoruz, örnek vermek gerekirse alüminyum ekstruzyon kalıp çeliklerinde markalaşmış Orvar2M, Formvar, Dievar gibi patent ürünlerimiz mevcut olup ısıl işlemleriyle beraber en iyi çözümleri çalışma koşullarına göre seçerek müşterilerimize sunabilmekteyiz.


Hitap ettiğiniz sektörler hakkında okurlarımızı bilgilendirir misiniz?


Otomotiv, beyaz eşya, gıda ve inşaat,ana hizmet verdiğimiz sektörler olmak ile birlikte kalıbın girdiği tüm sektörlere hizmet veriyoruz.
Alüminyum Ekstrüzyon sektörüne dönük Uddeholm faaliyetleri nelerdir?


Alüminyum ekstrüzyon kalıplarında kullanılan yüksek kalitedeki takım çeliklerinin tedariğini ve bunların ısıl işlemini yapıyoruz. Her uygulama için en doğru malzeme ve ısıl işlem prosesine müşterimizi yönlendiriyoruz. Patent ürünlerimiz olan DIEVAR ve FORMVAR, özel ısıl işlem prosesimizle, ince kesitli ve/veya yüksek ömür beklentisi olan pro l kalıplarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca standart ürün olarak sunduğumuz ORVAR 2M, üretim yöntemi, iç yapı temizliği ve yüzey kalitesi açısından muadillerinden farklı bir konumdadır. Uygulama özelinde farklı ürün tedarik edebilmemiz stok seviyemizin güçlülüğüne bağlıdır. Bu sebeple Uddeholm olarak müşterilerimize kaliteli hizmet verebilmek adına stoğumuzu çok iyi planlıyoruz.


Türkiye’de son dönemlerde alüminyum sektörünün ciddi anlamda gelişmesiyle kaliteli kalıp çeliği konusundaki ihtiyaç sürekli gündeme geliyor. Bu konu hakkında okurlarımızı bilgilendirir misiniz?


Haklısınız Alüminyum ekstuzyon sektörü son dönemlerde Türkiye’de ciddi bir gelişme trendi içerisinde, Kompleks parçaların ekstürüde edilmesi giderek artıyor özellikle otomotiv sektöründeki gelişmeler bunu tetikler nitelikte. Bu büyümenin doğal yansıması olarak rekabette aynı paralellikte yükseldi. Rekabette sizi bir adım öne geçirecek, kilidi açacak anahtarsa kaliteli kalıp çeliğidir. Gerek karmaşık profil geometrileri gerekse ince kesitli profil ihtiyaçları üretim koşullarını zorlaştırmaktadır. Bu sebeple standart ürünlerin yetersiz kaldığı yerlerde, üst segment ESR ve VAR yöntemiyle üretilmiş kalıp çeliği kullanmak kaçınılmazdır. Uddeholm’ün özel üretimi olan Formvar ve ESR (electroslag remelting) kalitedeki Dievar, Unimax ile bu zorluklar kolaylıkla aşılacaktır. Patentli ürünlerimiz tokluk, süneklik ve yüksek sıcaklık mukavemetinin mükemmel birlikteliğini sunarak kalıp ömürlerinde en üst seviyeyi sağlar niteliktedir.

Son zamanlarda Uddeholm digital bilgilendirme ve teknolojik çalışmalar yapıyor sosyal medya da, https://www.uddeholm.com/turkey/tr/ kalipakademisi/ bilgilendirme platformu örneği gibi, bu konu hakkında okurlarımızı bilgilendirir misiniz?


350 yıllık bir firma olan Uddeholm sürekliliğini değişen koşullara adapte olarak sağlamıştır. Endüstri 4.0’ın gerçekleştiği dönemde dijitalleşmenin dışında kalmak, çağın dışında kalmaktır. Bunun sonucu olarak gerek e-ısıl işlem gerekse kalıp akademisiyle müşterilerimizin web ortamında da çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. E-ısıl işlem platformu ile müşterilerimiz ısıl işleme gönderdikleri kalıplarının durumunu anlık olarak takip edebilmekte, geçmişe dönük kalite belgelerine her an erişebilmektedirler. Kalıp akademisi platformuyla da; kalıpçılık sektöründe çelik seçiminden ısıl işleme, karşılaşılabilecek problemlerin çözümlerine yönelik birçok bilginin paylaşıldığı, yoruma ve öneriye de açık olan bir platform haline getirdik.


Özellikle firmanızı ön plana çıkaran özelliklerinden bahseder misiniz; firmanız neden tercih sebebi olmalıdır?Yaptığımız işin salt olarak satış odaklı değil asırlardır süregelen teknik birikime dayalı çözüm ortaklığı olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle sektörün ihtiyaçları doğrultusundayeni ürün geliştirme, dijital çağın gerektirdiği değişime öncülük eden adımları atma ve müşteri ihtiyaçlarını çelik, ısıl işlem ve PVD kaplama olarak tek elden tedarik etmemiz bizi bir adım öne çıkaran sebeplerden sadece birkaçıdır.
Özellikle ön planda tuttuğunuz yeni trend ürününüz; yada gelişen teknoloji var mı ? Varsa bahseder misiniz?Alüminyum ekstrüzyona yönelik formvar takım çeliğimizi yaklşık 2 sene önce lanse etmiş bulunuyoruz, Formvar ile 1.2344/H13 kıyasla çok iyi aşınma direnci elde ederek uzun kalıp ömürleri elde edilebiliyor, Formvar al ekstruzyon kalıp çeliği olarak yat/ performans odaklı olup şuan dahi yıldan yıla 2344 den üretilen bir çok kalıbın yerini almış durumdadır.


İçinde bulunduğumuz Al ekstruzyon sektöründe firmanızı nerede görüyorsunuz, kısaca düşüncenizi paylaşabilirmisiniz?Büyüyen alüminyum sektöründe biz de büyüyerek ilerliyoruz, katmadeğeri yüksek ve kaliteli işlerin ülke ekonomisine katkısını arttırmak ve büyütmek amacıyla kaliteli takım çeliğinin satışını üstlendiğimiz rolümüzü, kararlı adımlarla devam ettirmeye çalışıyoruz.
Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .