Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2Jwo6AT

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12602563
   Roportaj Yelken Kalıp Pencere Kapı Aksesuarları ve Metal Sanayi Ticaret A.Ş- FORNAX - SATIŞ-PAZARLAMA   M. Rüştü KÖSEOĞLU  ET: 13-07-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Artık ürünlerinin kalitesiyle uluslararası pazarlarda rekabet edecek bir Fornax var
 


“Her Zaman Daha İyiye’’ sloganıyla 1969 yılında Sayın Süleyman YELKEN ile başlayan tarihine önemli gelişmeler sığdıran Fornax bugün sektörün en önemli firmalarından biri haline gelmiştir. Kuruluşundan günümüze Güvenlik ve Kalite ilkeleriyle emin adımlarla ilerleyen Yelken A.Ş. çok kısa sürede Dünya piyasasındaki saygın yerini almıştır. Fornax, kurulduğu yıllarda sac parça ve metal işleme faaliyetleri ile sektöre giriş yapmıştır. Yüksek standartlarda üretim yapan firma 80’li yıllarda dünya devi markalara yan sanayii tedarikçiliği yapmıştır. Bu süreçte kazandığı bilgi ve tecrübe birikimi ile Fornax, alt yapısını tamamen güçlendirerek 1990 yılında PVC pencere ve kapı aksesuarları üretimine yönelmiştir. Sürekli gelişim felsefesini benimseyen Fornax çok kısa bir sürede tek kişilik bir işletmeden sektöründeki lider işletme konumuna gelmeyi başarmıştır.90’lı yıllardan sonra müşteri taleplerini karşılayabilecek şekilde ürün portföyünü genişletmek için çalışmalar başlatan Fornax, Türkiye’de 416. AR-GE merkezi unvanını almış, AR-GE ve alt yapı yatırımlarını 10 yıl gibi kısa bir sürede iki katına çıkartmış ve PVC kapı pencere sektörünün ihtiyaç duyabileceği tüm donanımları üretebilecek kapasiteye ulaşmayı başarmıştır.Bu süreç içerisinde firmamız çift açılım ve çift kanat donanımları, kapı-kilit donanımları, bağlantı elemanları, sürme donanımları, katlanır sistemler ve pencere- kapı kollarını ürün portföyüne eklemiş; TSE, ISO-9001, LNE, RAL, GOST-R gibi kalitesini tescilleyen ulusal ve uluslararası kalite belgelerini bünyesine katmıştır.


Çağın teknolojik bir gerekliliği olan otomasyon sistemlerine yatırım yapmaya devam eden Fornax yüksek kalitedeki ürünleri ve benimsemiş olduğu müşteri memnuniyeti ilkeleriyle uluslararası pazarda söz sahibi olan lider bir firma konumuna gelmiştir. 

Sürme sistem çözümlerinde araştırma geliştirme ile en doğru sonuçlara ulaşılmış ve Dünyanın dört bir tarafına Fornax markasını taşıyarak başarılı sonuçlar elde etmiştir. Biz de Alüminyum Yapı Dergisi olarak bütün hikâyeyi ve firmanın dinamiklerini öğrenmek için sorularımızı sorduk ve Sayın M. Rüştü KÖSEOĞLU bize açık yüreklilikle cevap verdi. 
Artık ürünlerinin kalitesiyle uluslararası pazarlarda rekabet edecek bir Fornax var 

M. Rüştü KÖSEOĞLU 
SATIŞ-PAZARLAMA 
Yelken Kalıp Pencere Kapı Aksesuarları ve Metal Sanayi Ticaret A.Ş- FORNAX
 

Merhabalar. Bize fuarın nasıl geçtiğinden bahseder misiniz? 


Fuarımız çok güzel geçiyor. Bu sene ilk defa mobil tanıtım aracımız ile yapı fuarına açık alanda katılım gerçekleştirdik. Çok olumlu sonuçlar yaşadık, güzel geri dönüşler aldık gelen ziyaretçilerden. Katılım oldukça başarılıydı. Birinci maksadımızı yerine getirmek; aracımızı, mobil hizmet aracımızı tanıtmak, görücüye çıkarmak için bu şekilde katılımı sağladık. Türkiye’nin belli başlı noktalarına, yurtdışındaki müşterilerimiz de dahil olmak üzere bu aracımızla gitmek ve ürünlerimizi ve kalitemizi birebir tanıtmak istiyoruz. Bu tarz çalışmalar genellikle yurtdışı firmalar tarafından gerçekleştirilirdi. Yerli bir firma olarak sektörümüze uyumlu ve geliştirilmiş bir araç ortaya koyduk. Mobil aracı görenlerin düşünceleri, tepkileri ne oluyor?

Normalde firma olarak kapı ve pencere fuarlarına katılım sağlıyorduk. İlk defa yapı fuarına bir de stant olarak değil, mobil araç olarak katıldık. Çünkü sözgelimi yapı sektöründe100 kalem ürün varsa bunlardan biri de bizim firmamızın ürettiği ürünlerimizden oluşuyor. Yapının önemli bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Kapı ve pencere sektörüne hizmet verdiğimiz için gerek PVC ve gerekse alüminyum sektörüne ürün üretmemiz bunun bir parçası olduğumuzun göstergesi olmuştur. Buraya katılmanın doğru olduğunu birçok sektörden kişi ile sohbet edince öğrendik. Baktığınız zaman, butik bir görüntü ve alansal anlamda dışarıda olduğu için küçük görünebilir fakat araçla katılmamız en çok dikkatleri üzerimize toplayan sebep olmuştur. İlerleyen zamanlarda muhtemelen büyüyecek ve geliştirilecektir. Bu ilk deneme olduğu için bir nebze test olarak düşünebilirsiniz. Bu sayede eksiğimizi gediğimizi öğrenmiş olacağız. Gelen hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerden çok güzel ve olumlu düşünceler, geri dönüşler alınca doğru yolda doğru bir iş yaptığımızı da öğrendik. Bundan sonraki süreçte bu çalışmayı geliştirmenin daha kolay olacağına inanıyorum. 

İstediğimiz yere standımızı götürebileceğiz, bu çok önemli. Bu aracın en büyük özelliği ürünlerimiz kapalı alanda sistem halinde duruyor ve bunun çalışmasını göstermek için bu tarz yatırımı yapma gereği duyduk. İstiyoruz ki her kullanıcı veya tüketici birebir ürünlerimizi kontrol edebilsin, yerinde bakabilsin, istediği ürünün özelliklerini kullanarak anlayabilsin. Çünkü çalışır numuneyi götürmeniz mümkün değil. Bu biraz zaman alıyor. Bu araçta tüm ürünlerimiz takılı ve hareket halinde, gösterime ve sunuma hazır bir şekilde ve çalışır durumda her biri. Göz önünde bulunmasını istediğimiz tüm ürünlerimizin aracımızda sergilenmesi müşterilerimizde de önemli olumlu düşünceleri ortaya çıkarıyor. Bu sebeple yeni bir ürünümüz var örneğin; FGS kilit diye, güvenlik sürgümüz. Bunu bile insanlara elimizde anlatmakta zorlanıyoruz. Katalogda bile zorlanıyoruz. Ama burada takılı halde görünce,“Bu çok değerli bir ürünmüş, almamız lazım,” diyorlar. Sayfalarca katalog hazırlayın belki aranan bir şey ama test edince ikna ediyor. 1 tona dayanıklı diyoruz. Fakat bu neye karşı? Camı yer çekimine karşı çekince mi? Bu yüzden yerine takınca daha iyi anlıyor. Yani araca doğrama takarak üzerine de bizim yeni ürünlerimizi uyguladığımız zaman daha kolay ikna oluyor insanlar. Bunun çok faydalı olduğunu gördük çünkü ne olursa olsun gelişen ürünler söz konusu. Bunu da görüp tanımak insanların daha fazla istediği bir durum. 


Türkiye’deki kaliteli ürün üreten firma sayısı artık ciddi anlamda artmaya başladı. Gerek kaliteleri gerekse sunumları olsun ve gerekse de ürünü alacak kişiye gösterilen ilgi değişmeye başladı. Personelde görüyoruz, servis ağlarında görmeye başladık, önemli bir değişim var. Geleceğin firmalarına baktığımız zaman Fornax en hızlı adapte olmaya çalışan ve bunun mücadelesini veren firmalarımızdan biri. Sizden bu konuyla ilgili düşüncelerinizi firmanın yetkilisi olarak öğrenebilir miyiz?
 

50 yıla yakın bir geçmişi olan köklü bir firmayız. Bugüne kadar reklamını yapmadan çok iyi yerlere gelmiş bir firmayız biz Fornax olarak. Milli sermayeyi ve milli üretimi temel düsturumuz haline getirmiş durumdayız. 500 civarındaki çalışanımızın hepsi bizim kendi vatandaşımız. İstiyoruz ki bizim bu satışlarımız sadece ihracat olarak kalmasın, iç piyasada da önemli ihtiyaçları karşılayan, eksikliği bertaraf eden bir yapı olsun firmamız. Bu bağlamda da tanıması lazım. 65 ülkeye ihracat yapan çok köklü ve profesyonel üretim firmasıyız. Üretim masalarımız her koşulda tam kapasite çalışmaktadır. Burada istediğimiz Türkiye’deki insanlar bu markayı bilsinler. Fornax’ın yerli bir üretim olduğunu görsünler.


Bunu sadece satış yapalım diyerek ön plana çıkarmak markanın geleceğini tamamen tehlikeye düşürecektir. Her yere satış yapalım diyerek girmiyoruz. Firma olarak gittiğimiz yerde göz aşinalığını bile yakalarsak yani Fornax ismini marka olarak zihinlere yazabilir ve bu markanın uluslararası markalardan aşağı kalmayacak kalitesinin olduğunu ispatlarsak zaten başarılı olmuş oluruz. Bunu mobil aracımızla bir üst basamağa çıkarmak istedik. Bunu daha da geliştireceğiz. Burada amacımız Fornax’ın tanıtımını en iyi şekilde yapabilmek ve başarmasını sağlayacak yolu açabilmektir. Bu sebeple mobil araçlarımız Türkiye’nin her yerine gidecek, gerekli fuarlara katılım sağlanacak, her konuda reklam verilecektir. Çünkü yarım asırlık firmaya yakışanı yapmak ve onun için mücadele etmek gerekmektedir. Bu aynı zamanda serbest piyasanın usullerine uygun rekabetçi bir özelliktir de. Satıştan çok milli iradenin burada tezahür etmesi çok önemlidir. Artık ürünlerinin kalitesiyle uluslararası pazarlarda rekabet edecek bir Fornax var!Dünyada teknoloji hızla yayılıyor ve dünyada herkes her şeyden hızlı bir şekilde haberdar olmak istiyor. Bizim mutlaka başarılı olabilmemizin en önemli şartı hıza ayak uydurabilecek, kaliteyi ve müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarabilecek çalışmaları yapmamızdır ve bunu başarmamız lazım. Artık gizli bir şey yok. Teknolojiyi tüm insanlık kullanıyor. “Neden biz daha iyisini yapmayalım,” dediğimiz için bugün ithal ürünlerin kalitesinin üzerinde ürünler üretiyoruz. Tek eksiğimiz bunu bir bilince dönüştürebilmek. Bizim öncelikli çabamız bilinçlenmeyi arttırmak olacaktır. Herkesin ağzındaki “İthal ürün,” sözünün ve mantığının karşısına “Daha kaliteli, daha hızlı bir şekilde bu ürünleri üreten bir Türkiye firması var,” cümlesini getirmeliyiz. Fornax bunun mücadelesini veriyor. Reklamlarımızı bu yüzden arttırıyoruz. Fuar katılımını daha da artırıyoruz. Ürünlerimizi genele yaymak adına kabuğu kırmak için çok daha fazla mücadele verecek yeteneğe ve cesarete sahip personel ordusunu oluşturmaya çalışıyoruz. 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .