Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2Jwo6AT

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12602280
   Roportaj Gürsan - Genel Müdür Yardımcısı  Muammer GÜRZ ET: 13-07-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Siz işe mimari ya da mühendislik çalışması diye bakarken karşınızdaki sadece maliyet olarak bakarsa
 

1979 yılından beri ticari faaliyetlerini sürdüren Gürsan,  bugün sektörün en önemli firmalarından biri haline gelmiştir. 7000 m2 kapalı alanda kurulu entegre tesislerinde, uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Alüminyum sektöründeki 40 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen birçok projelerine özel tasarım sistemler geliştirmekte ve üretmektedir. ‘Alurail’ markası altında sistemlerini yapı sektörüne sunduğu ilk günden beri; Türkiye’nin önde gelen projelerinde tercih edilen bir firma olarak öne çıkmaktadır.  Hızlı değişen ve gelişen yapı sektöründe Yeni Nesil Korkuluk Sistemleri sloganıyla ürün geliştiren “Alurail”, yüksek imalat kabiliyeti ile gelişim göstermiş; Dairesel (Neutron), Kare-Dikdörtgen (Proton) Oval-Elips(Electron) , ve son olarak da Panorama Cam Taşıyıcı Korkuluk Sistemlerini eksiksiz bir şekilde tasarlayarak yapıların korkuluk sistemlerindeki yeni ve değişen yüzü olmuştur.     Proton Serisi ile sektöre yeni bir soluk kazandıran Alurail, bu sistemin sahip olduğu özgün tasarım, modern çizgi, uygulama kolaylığı, ekonomik yapı gibi özellikleri ile fark yaratmaktadır. Türkiye’de kendi sektöründe ilk defa bayilik sistemini hayata geçiren, GÜRSAN ALÜMİNYUM çatısı altında kurumsallaşma çalışmalarına devam eden Alurail, bu doğrultuda sektöründeki tüm gelişmeleri yakından takip etmekte, yurtiçi-yurtdışı distribütörlük ve bayilik bağlantıları kurmakta; fuar,seminer, iş gezileri gibi birçok etkinlik içerisinde yer almaktadır.


 


Siz işe mimari ya da mühendislik çalışması diye bakarken karşınızdaki sadece maliyet olarak bakarsa korkuluğun geleceğini ve güvenliğini çözemezsiniz.


Muammer GÜRZ – Genel Müdür Yardımcısı


Öncelikle fuarınız nasıl geçiyor?


22 yıldır katılımını aralıksız gerçekleştirdiğimiz Yapı Fuarı. Firmamızın Ürün ve Marka tanıtımına önemli bir katkı sağladığının bilincindeyiz.


Tasarım ve Ar-Ge çalışmalarımız ile “Yeni Nesil Korkuluk Sistemleri” üretimine devam etmekteyiz. Ürünlerimize gösterilen yoğun ilgi bizleri oldukça memnun etmektedir.


Bu yıl; etkin ve profeyonel ziyaretçi sayımızda ciddi bir daralma gözlemlediğimizin altını özellikle çizmek isterim. Bunda  Alüminyum borsası, döviz kurlarındaki hareketlilik ve inşaat sektöründeki ekonomik nedenlerden ötürü oluşan talep azalmasının etkisinden bahsedilebilir.


Gürsan Alüminyum’u çok iyi tanıyoruz, yeni vizyonu  ile biraz bahseder misiniz?


Gürsan, kaliteli ürün, müşteri memnuniyeti sloganı ile kuruluşundan bugüne kadar büyük ilerlemeler sağlamış ve aynı hassasiyet ve istekle markalarını bugüne kadar taşımıştır. Firmamız, Sektöründe sürekli gelişen ve kendini yenileyen yapıya sahip bir kuruluş olarak öne çıkmaktadır. Son yıllarda Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vermiş, tasarım gücünü kanıtlamış marka olarak, belirlediği hedefler doğrultusunda çalışmalarına  aralıksız devam etmektedir.  


Çalışmalarımızın içeriklerinden kısaca bahsetmek isterim. Korkuluk insan güvenliğini yakından ilgilendiren en önemli detayların başında gelmektedir. Bunlar ile ilgili sayısız olaylara hepimiz üzülerek tanık olduk. Gürsan; bunun nedenlerini uzun yıllar takip etmiş,  2008 yılında piyasada ilk olarak şekil ve detay değişikliğine önemli derecede dikkat çeken Kare –Dikdörtgen Serileri ile yeni bir çözüm getirmiştir. Bu yeni sistemler küpeşte – korkuluk ve yardımcı ara taşıyıcı ilişkilerindeki vida kullanımını değiştirerek, imbus kullanımını hat safhada artırmıştır. Sektörde ilk defa korkuluktaki kritik bağlantı noktalarına, dişli aksesuarlar kazandırarak güvenlik açısından en önemli sorunları bertaraf etmeye çalıştık.


Yine sektörümüzde ilk defa,  Üretilen korkuluklarımızın statik hesaplarını hem teorik hem de pratik yollarla ortaya koymaktayız.


Bugün ;  Kalite, Güvenlik, Estetik denilince anılan ve aranılan bir marka olarak “ALURAIL” ismi ile üretmeye devam edeceğiz. 


 


Yurtdışına iyi ve kaliteli ürün için seferber olan firmalarımız, iç piyasada büyük sıkıntı yaşandığını belirtiyorlar. Gerçekten siz de aynı şekilde mi düşünüyorsunuz?


Burada vizyon büyük önem taşımaktadır. Firmalarda çalışan tecrübeli teknik eleman kadrosu büyük önem taşımaktadır. Firmaların içindeki teknik eleman konusu çok önemlidir. Bizim çalışanlarımızın önemli bir yapısı var. Sistem tasarımını oluştururken konusunda tecrübeli, eğitimli ve deneyimli insanlarla aynı masada analiz yaparak çözmeye çalışıyoruz.


Yukarıdaki açıklamalarımla şu noktaya dikkat çekmeye çalışıyorum. Öncelikle İç pazardaki yaşanan piyasa daralmalarının nedenlerini sadece ekonomiye bağlamak eksik kalacaktır. İnşaat Firmaları; kalite, güvenlik ve statik beklentileri karşılayabilmek için daha nitelikli sistem çözümleri aramaktadırlar. 


Zaman zaman özellikle fuarlarda yapılan sohbetlerimizde Nihai tüketicinin maalesef alüminyum korkuluk denilince, gevşeyen, sallanan, kopan, çıkan bir sistem olgusunu dile getirmeye çalışmasına üzülerek tanık olmaktayım. Bu son derece düşündürücü bir algıdır. Sektöre hizmet veren firmalarımızın kalite ve sağlamlık açısından bahsedilen konularda imalatlarını tekrar gözden geçirmeleri kanaatini taşımaktayım.


Bugün iç pazarda kalitede yaşanan daralmalar yarın dış pazar için de gündeme gelecektir.


Şu anda piyasada korkuluklar detaylar hasbelkadermi yapılıyor? İşler piyasada bu kadar başıbozuk mu?


Bu ve benzer sorulara verilecek cevaplar hep aynı olmaktadır.


Bu soruyu iki kategoride ele almak daha doğru olacaktır.


1) Malzeme Açısından :


Piyasada var olan profil ve sistem detaylarına baktığınız zaman birçok konu daha net anlaşılıyor aslında. Piyasa sistemlerinde hala vida ile birleştirme seçenekleri kullandırmaktadır. Burada  vidalama- et kalınlıkları ilişkileri açısından yapılan birleştirmelerin ve iklim koşullarından kaynaklanan gerilmelerin teknik olarak incelenmesi ile ifade ettiğim konu daha net anlaşılacaktır.


 Alurail sistem çözümlerimizin önemli bağlantı noktalarında, Türkiyede ilk defa metal kelebek somunlar ve imbuslar  kullanılmıştır. Bu özellik sayesinde zaman içerisinde yaşanabilecek gevşeme ve sallanma proplemlerini bertaraf eden yegane sistem olma özelliği taşımaktadır.


2) Uygulama Açısından :


Geliştirilen sistemlerin, yerine montajı da malzeme kadar önem arzetmektedir. Seçilen sistem ve detaylarının ne şekilde uygulanacağı, uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktaların atlanmaması ve eksiksiz bir şekilde yerine monte edilmesi büyük önem taşımaktadır. Sistem, yalnız profil çözümlerinden oluşmamakta aynı zamanda bu profillere uyum sağlayacak aksesuar çözümlerine de ihtiyaç duymaktadır. Serbest satış koşul ve kurallarına göre davranan Alüminyum fabrikaları ve tedarikçi uygulayıcılar detay ve çözümleri ayrı ayrı oluşturmaya çalışmakta bu da profil ve aksesuarların uyumsuzluklarını doğurmakta ve hatalı uygulamalara mahal vermektedir.


Gürsan, Alurail markası ile Türkiyede ilk kez Profil ve aksesuar bütünlüğü prensinbini ortaya koymuş,


Hem profil hem de aksesuar satışlarında ayrılmaz iki unsur olarak tanımlamış  ve yine ilk defa Yurtiçinde Resmi Uygulama Bayilik Sistemlerini hayata geçirmiştir.


Ayrıca Bu kadar yaygın bir kullanıma sahip Alüminyum Korkuluk Sistemlerinde TSE kurumumuza da bu soruların yöneltilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Zira böylesi insan hayatını etkileyen bir sistemde ortaya koyulan bir  normun olmaması da ayrıca düşündürücüdür. Temennim odur ki en kısa sürede TSE Kurumu çalışmalarına bir an önce başlar.


Taklit değil tasarlayarak yapan kişi bizim, hem meslektaşımız hem de rakibimiz olabilir.


Bundan sonraki süreçte Gürsan neler yapacak?


39 yıl önce belirlediği ilkeleri doğrultusunda en iyi bildiği işi yapmaya, tüm azim ve gayreti ile devam edecektir. Önümüzdeki süreçte marka bilinirliğini kalite standartlarının çok yüksek olduğu Avrupa ve Amerika pazarlarında da tanıtacak ve kabul ettirmek için tüm gücü ile çalışmaktadır ve  çalışacaktır..


Son olarak bizimle paylaşmak istediklerinizi alabilir miyiz?


Yıllardır bizlerle birlikte sektörümüzün nabzını tutmaya , bizleri aydınlatmaya, bilgilendirmeye  çalıştınız. Sorunları, çözümleri, tanıtım ve yenilikleri bizlerle buluşturmak için büyük bir gayretle ve azimle hareket ettiniz. Başta Sayın İlhan KAHRAMAN Bey’e ve Alüminyum Yapı Dergisinin Tüm çalışanlarına , sektörümüze verdiğiniz emek, bilgi ve destekleriniz için sonsuz teşekkürlerimi sunar, başarılarınızın devamını dilerim.


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .