Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2Jwo6AT

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12602302
   Roportaj Windoform - Genel Müdür  Aydın YÜKSEL ET: 13-07-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Biz kapı ve pencere aksesuarlarında uluslararası tanınan ve kabul görmüş bir dünya markası olmak içi
 


 


Windoform Kapı Pencere Aks. San. Tic. Ltd. Şti sektördeki en köklü ve dinamik firmalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Sanayi ve üretim alanında başlangıç tarihi1963 yılına dayanan WINDOFORM®, 8,5 dönüm arazi üzerinde 4500m2 kapalı alanda PVC ve alüminyum profiller için kapı ve pencere kolları ve aksesuarları üreten ve sektörde önemli bir ağırlığı olan firmalarımızdandır. 53 yıllık sanayicilik tecrübesiyle 1993'ten beri WINDOFORM® markasıyla zamak, plastik ve alüminyum robotlu enjeksiyon presler ile ihtisası olan kapı - pencere kollarını ve aksesuarlarını tamamen kendi bünyesinde üretmektedir.


Dünyanın önde gelen markaları ile yarışır hale gelen WINDOFORM® kendi alanında Türkiye’nin önde gelen aksesuar üreticilerinden olup Avrupa'da ve dünyada rakipleri ile model çeşitliliği, fiyat ve hizmet açısından rekabet halindedir. Yenilikçi yapısı ile WINDOFORM® hedef ve vizyonunu sürekli dinamik tutarak sektörde kısa dönemli başarıya imza atmak yerine ileri görüşlü ve tutarlı politikası ile sürekli gelişim için sadece finansal ve iş yönetimi olarak değil sosyal ve ekolojik hususlara da önem vermektedir. Biz de dergi olarak bütün bu konuları Yönetim kurulu başkanı Sayın Aydın Yüksel ile konuştuk. Buyurun.


Biz kapı ve pencere aksesuarlarında uluslararası tanınan ve kabul görmüş bir dünya markası olmak için yola çıktık


Windoform Kapı Pencere Aksesuarları Sanayi Ticaret Ltd. Şti.


Aydın YÜKSEL – Genel Müdür


Öncelikle okurlarımız için biraz firmanızdan bahseder misiniz?


Kökü oldukça eski zamanlara yaslanan ama esas olarak 25 yıldır bu sektörde öne çıkan bir firmayız.Hem PVC sektörüne hem de alüminyum doğrama sektörüne kendi özgün damgamızı vuruyoruz. Dizaynları ve özgün özellikleri ile patentli ürünlerimizi hem ülkemize hem yurtdışına pazarlıyoruz. Katıldığımız her fuarda ya da farklı ülkelerde değişik ürünler talep ediliyor. Bu sebeple istenen ürün taleplerini kendi dizaynımızla sistemimizle adapte edip eşleştiriyoruz ve bu şekilde çalışmasını tamamlayıp üretimine başlayıp satışını yapıyoruz. O yüzden 16 adet kolumuz oldu. Her göz zevkine uygun, her renkte hem fiyat olarak hem de dizayn olarak kolların imalatını yapıyoruz.


Yerli ve milli konusunun son dönemde sürekli gündeme gelmesi özellikle yerli imalatçıları ciddi anlamda güçlendirmeye başladı. Özellikle aksesuar konusunda markaya yatırım yapmak ve markanın uluslararası pazarda yer bulmasını sağlamak zor bir süreci oluşturuyor. Sizler markanızın ve kalitenizin özellikle yurtdışı pazarlarda kabul görmesi için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?


Türkiye’de artık rüzgâr çok farklı esiyor. Bugüne kadar özellikle aksesuar konusunda hep aklınıza yabancı isimler gelirdi. Çünkü yurtdışı firmaları dünyanın her yerindeki fuarlara katılıyor, bayilikler veriyor ve bu sayede kalite çıtasını da üst segmentte tutarak ticaretini yapıyorlardı. Bugün baktığımız zaman aslında yol güzergâhı bizler için de aynı. Belki önceleri imkânsızlık mı dersiniz adına ne derseniz deyin, sanayicilerin ihracat içinve bu enerjiyi sürekli hale getirmek için pek cesaretleri yoktu. Özellikle Wındoform Kapı Pencere Aksesuarları olarak uzun yıllardır yurtdışı pazarlarda özellikle bir Türk markasının gelişimini nasıl sağlayacağımızın araştırmasını yaptık. Ar-Ge ve insana yatırım faktöründe özellikle uluslararası pazarlarda kabul görmüş ürünlerin kalitesini ve dizaynlarını araştırdık. Hangi ülkede hangi bölgede özellikle ne tarz ürünler kullanılıyor bunun incelemesini yaptık. Bunları yaparken de yurtiçi ve yurtdışı pazarlardaki önemli müşterilerin beklentilerini, taleplerini ve isteklerini öğrendik. Ona göre dizayn ve geliştirici düşünceleri bir araya getirerek ihtiyaç olan ürünün üretilmesini sağladık. Sadece üretmek yetmezdi. Ürünü kaliteli üretmek ve bu ürünleri profesyonelce pazarlamak, aynı şekilde satılan ürünün de arkasında durmak gerekiyordu. Bütün bunları üst üste koyduğumuz zaman gerçek bir ticari yapının oluştuğunu gördük. Bu yüzden artık tüm dünyadaki ülkelerde fuarlara Wındoform Kapı Pencere Aksesuarları olarak katılıp ürünlerimizi sergileyebiliyor, müşteri bulabiliyoruz.


Türkiye’de alt yapı ve makineleşmenin en önemli dönemini yaşıyoruz. Değişik kalitede boyalar ve çeşide ulaşınca bunlara ulaşmak da kolay oldu. Bunlara ulaşınca; şayet firmanın da hedefi varsa, Avrupa kalitesini de yakalamak istiyorsanız rahatlıkla ulaşabildiğinizi görüyorsunuz. Hatta onlardan daha üstün ürünler ve renklerle fuarlara çıkmaya başladık. Bizim bütün hedefimiz ithal ürünlere ihtiyaç kalmadan imalatı en üst seviye kalite ve çeşitlilik ile çıkarmaktır. Biz bunu istiyoruz. Biz bugün ürün üretirken bunu sadece Türkiye için değil, tüm dünyaya satacak şekilde üretiyoruz. Ambalajına varana kadar en kaliteli hammaddeyi kullanarak üretim yapıyoruz. Artık bunu bu anlayışla gerçekleştiriyoruz ve öncülüğü de ona göre yapıyoruz.


Bu tarz büyük yatırımlar pazardaki rekabet ortamında firmanıza herhangi bir sıkıntı veriyor mu?


Kesinlikle hayır, çünkü yatırım yapmadan gelişip büyüyemiyorsunuz. Önceden “Az üretelim çok kazanalım,” mantığı vardı. Bugün Avrupa kalitesinin üzerinde malzeme üretip Çinlilerin fiyatına satabiliyoruz. Aradayız ama işimizi çok iyi yapıyoruz. Tüm dünyaya yüksek adette sattığımız için fiyat faktörü rekabette ve gelişimde önemli derecede fayda sağlıyor.


İzmir firmasıyız. İstanbul’da ofisimiz var, Gaziantep’te depomuz var. Yurtdışında birkaç ülkede depo açmak istiyoruz. Türkiye büyüyor,bizler de büyüyoruz.


Yapı fuarı hakkında bizleri bilgilendirmenizi istesek neler söylerdiniz?


Bu sene fuar gayet iyi geçti. Dünyada genel olarak ticaret de iyiye doğru gidiyor. Arz talep dengesi bizim için önemli seviyelerde. Önümüzdeki sene daha güçlü bir şekilde yapı fuarına katılmayı planlıyoruz.


Aksesuar üretiyorsunuz, dünyada çok önemli ve sektörde ağırlığı olan markalarla rekabet ediyorsunuz. Müşterilerinizin sizi tercih etmesindeki en önemli sebep nedir?


Sürekliliği olan bir firmayız.  Ürün çeşitliliğimiz çok, renklerimiz zengin.  Stoklarımız çok güçlü. Bugün ithal ürün konusunda her şeyi depoda bulundurmak oldukça zor ve maliyetli. Özel renkler veya özel ürünlerde termin süreleri yüksek oluyor. Bizde hızlı imalat mantığı ve iyi hizmet sebebiyle aynı zamanda Avrupa kalitesinde ürün yaptığımız için en önemli tercih sebebi bunlar. Bu yüzden 2-3 sene içerisinde tercih edilen firma ve marka olduk.


PVC’de görülen isminiz son zamanlarda Alüminyum sektöründe konuşulmaya başladı. Siz alüminyum sektörünü Türkiye’de nasıl buluyorsunuz?


Aslında alüminyum metaline çok yabancı değil firmalar. Buna PVC sektör firmaları da dahil. Belki de bilirsiniz, PVC kanallı alüminyum doğramalar çıktı. İspanya’da, İtalya’da, Yunanistan’da bunlar yapılıyordu. Türkiye’de de yaygın olmasa da birkaç firma yapıyordu. Son 2-3 sene içerisinde bayağı yayılmaya başladı bu ürün. Orada da PVC kanallı pencerelerde de bir ürünümüz var. Pencere çift açılım gerçekleştirirken bizim ürünümüzle 4 açılır hale geldi. Sadece kolu taktığınız zaman akustik özelliği sayesinde 4 açılır hale geldi. Bu da hem mimarin hem de son kullanıcının hoşuna giden bir sistem haline geldi. O ürün bizi çok ciddi anlamda ön plana çıkardı.


Alüminyum geleceğin metali ve her yerde kullanılıyor artık. Birkaç eksiğimiz var firma olarak, ürün konusunda. Onların araştırmaları da devam ediyor bünyemizde. Onları tamamladığımız zaman bu sektörde de çok ciddi bir gelişme sağlayacağız. Çeşitlerimiz tamamlandığı zaman daha aktif hale geleceğiz. Alüminyum sektörü daha oturmuş bir sektör konumunda. Hem alış satışları hem de ödeme şekilleri ile daha önemli seviyeleri yakalamışlar. Bu da bizi heyecanlandırıyor. Bu sektöre de iyi şekilde hizmet verirsek daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum. 


Hangi ürünlerle fuara katıldığınızı öğrenebilir miyiz?


Burada alüminyum eksenal kollarımız, PVC kanallı kollarımız ve kapı kollarımız var. PVC tarafında menteşelerimiz var, kapı kollarımız var, kilitli kollarımız var, yeni model kollarımız var. Bizim esas işimiz pencere ve kapı kolları ve bunun çeşitleri. Önümüzdeki dönemde alüminyum sektörü için menteşelerimiz çıkacak. Bunlar çok özel ürünler.Fuarlarda bunların tanıtımını yapacağız.


Yerli imalatçı firmalar genellikle belli bir büyüklüğe eriştikten sonra kendisine sınırlar çiziyor, engeller yaratıyor; yani gelişip büyümek istemiyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bizim hedefimiz dünya markası olmak. 25 yıldır bunun için uğraşıyoruz. Önümüzde 10 yıllık zorlu bir süreç var ve bu süreci en iyi ve etkili şekilde kullanacağımızı düşünüyorum firma olarak. Bütün fuarlara katılıyoruz, birçok çeşit ürünü en kaliteli şekilde üretip en hızlı şekilde teslimatı yapıyoruz. Bugün dünyanın en gelişmiş ürünleri üreten firmalar ne yapıyorsa biz bir basamak üstünde hareket etmek istiyoruz. Çünkü firmamızın bir hedefi var ve bu hedefe ulaşmak için ne gerekiyorsa, ekibimiz, yönetimimiz her türlü enerjiyi harcayacak pozisyonda. Fuar, kalite, dizayn, reklam fiyat politikası yani aklınıza gelebilecek her türlü çalışmayı yapmaya çalışıyoruz şu anda. Bunları yaptıktan sonra başarmamak için hiçbir sebep yok. Firmanın farklı bir konseptte yorulmasını istemiyoruz. Söz gelimiprofil çekmek bizim işimiz değil. Biz kapı ve pencere aksesuarlarında uluslararası tanınan ve kabul görmüş bir marka olmak için yola çıktık.


Bizim her fuara katılmamızın sebebi şu; bu fuarlar üzerinden o ülkeye entegre olmak istiyoruz. Bu bir süreç. Yurtdışındasektörü sürükleyen ve işi hakkıyla yapabilen 80-100 firma var. Düzgün ve kaliteli işler yapmışlar, çok çalışmışlar. Biz de bunu yakalayacağız. İstikrar olduğu sürece Türkiye’deki firmalar gerçekten başarılı olur. Profesyonelliğinizile işlerin üzerine giderseniz başarılı olursunuz. Daha iyi yerlere gelmek için el birliği ile çalışırsak sadece firmalar değil, ülkeler de kazanacaktır.


Son olarak mesajınız var mı?


Son olarak; çalışacağız, azmedeceğiz, sabırlı davranacağız, kendimize güveneceğiz, işimize yüklenip daha iyi yerlere geleceğiz. Dünyada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi birinci görevimiz olarak göreceğiz. 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .