Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

http://bit.ly/2Jwo6AT

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12602569
   Roportaj UDDEHOLM TÜRKİYE  Ferhat TOKLU ET: 16-07-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Alüminyum ekstrüzyon sektörü dünyada ve Türkiye’de çok hızlı birşekilde büyümektedir.
 


Dünya çelik sektörünün en köklü ve güçlü geçmişine sahip Uddeholm, 350 yıllık geçmişiyle muazzam bir tecrübe ve deneyime sahip bir firmadır. 1668 yılından beri çelik üreten Uddeholm, hem bir marka olarak hem de yüksek bilgi ve deneyim olarak dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de adına layık bir konumda bulunmaktadır. Küresel çapta İsveç çeliği üreten, dağıtan ve pazarlayan Uddeholm’ün,dokuz yüzü Hagfors, İsveç’teki fabrikada olmak üzere dünya çapında toplam üç bin çalışanı bulunmaktadır. Asya Pasifik’te Uddeholm, yüzde yüz iştiraki olan ASSAB ile temsil edilmektedir. Uddeholm, Türkiye’de sadece takım çeliği değil aynı zamanda ısıl işlem, işleme, kaplama, desen gibi kalıpçının ihtiyacı olan tamamlayıcı alanlarda da hizmet vermektedir. Bu hizmeti de Böhler-Uddeholm Çelik San. ve Tic. A.Ş. çatısı altında vermektedir.Uddeholm Türkiye, merkezi Gebze Kocaeli'de olmak üzere, Türkiye’de tam on iki farklı birimle, beş farklı kentte müşterilerine hizmet etme vermektedir.


Biz Alüminyum Yapı Dergisi olarak Uddeholm Türkiye’den Sayın Ferhat TOKLU  ile aklımıza takılan her şeyi konuştuk.


Alüminyum ekstrüzyon sektörü dünyada ve Türkiye’de çok hızlı birşekilde büyümektedir.


UDDEHOLM TÜRKİYE – Ferhat TOKLU


Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?


2012 yılında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 11 yıldır çelik ve ısıl işlem sektöründe satış görevindeyim, 5 yıldır, Uddeholm Türkiye ailesinde çalışmaktayım. Ekstrüzyon uygulamaları uzmanlık alanımdır.


Firmanızı tanıyabilir miyiz?


Uddeholm 1668 yılından bu yana, 350 yıldır çelik üretimi yapan, bu alanda dünyanın en köklü kuruluşlarından biridir. İsveç takım çeliği denince ilk akla gelen kuruluş olan Uddeholm, bu ününü ve öncülüğünü sürekli yeni çelikler, her sektör için kaliteli ve patent ürünler geliştirmesi ile kazanmıştır.


Üretimini veya satışını yaptığınız ürünler hakkında bilgi alabilir miyiz?


Türkiye’de 50 yıldır faaliyet gösteren firmamız takım çeliği, ısıl işlem, kaplama ve desen gibi kalıpçının ihtiyacı olan alanlarda hizmet vermektedir. Böylelikle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını, tek elden karşılayabilmekteyiz.


Hitap ettiğimiz sektörler hakkında bilgi alabilir miyiz?


Beyaz eşya, otomotiv, inşaat ve gıda ana sektörler olmakla beraber kalıba ihtiyaç duyulan tüm sektörlere hizmet vermekteyiz.


Alüminyum ekstrüzyon sektörüne dönük Uddeholm faaliyetleri nelerdir?


Alüminyum ekstrüzyon kalıplarında kullanılmak üzere yüksek kalitede takım çeliği tedariği, ısıl işlemi, nitrasyon ve daha sonrasında kaplama hizmetini sunuyoruz. Müşterilerimizi farklı uygulamalar için doğru malzeme ve ısıl işlem prosesine yönlendiriyoruz. Orvar 2m üretim yöntemi, içyapı temizliği ve yüzey kalitesi açısından1.2344 muadillerinden farklıdır. Yine patent ürünümüz olan FORMVAR ve DIEVAR ince kesitli ve yüksek baskı adeti beklentisi olan profil kalıplarında, özel ısıl işlem prosesimizle yüksek performans sağlamaktadır.


Alüminyum sektörünün gelişmesi hakkında bilgi alabilir miyiz?


Alüminyum ekstrüzyon sektörü dünyada ve Türkiye’de çok hızlı bir şekilde büyümektedir. Ülkemizde preslerin çapları büyümekte ve yeni kurulan alüminyum fabrikalarının sayısı artmaktadır. Pres çaplarının büyümesi ile karmaşık ve ince kesitli profil gereksinimleri üretimi zorlaştırmaktadır. Kalıp üretimi için standart çeliklerin yetersiz kaldığı yerlerde, ESR (curuf altı ergitme) yöntemi ile üretilmiş takım çeliği kullanılmalıdır, Uddeholm’ün patent malzemeleri olan tane inceltilmiş (MIC=microdized)  kalitedeki FORMVAR ve ESR kalitedeki DIEVAR, UNIMAX ile zorluklar kolayca atlatılacaktır. Patent ürünlerimizin tokluk, süneklik ve yüksek sıcaklık mukavemeti ile birlikte kalıp ömürlerinde çok iyi sonuçlar sağlar.


Müşterileriniz neden Uddeholm’u tercih ediyor?


Her şeyden önce müşterilerimiz 350 yıllık deneyimi olan bir markayla çalıştıklarının bilincinde oldukları için çelik ve ısıl işlemde kalite, bilgi ve tecrübemize güven duymaktadırlar. Bu da her iki taraf açısından güvenli bir çalışma ortamı oluşturmaktadır.


Firmanızı rakip firmalardan ayıran özellikler nelerdir?


Her sektör için farklı patent takım çelikleri ürettiğimiz gibi her sektörün kullandığı malzemelere vakum sertleştirme fırınlarında farklı ısıl işlemler uygulayabiliyoruz. Müşterilerimizi sürekli ziyaret ederek onların istek ve beklentilerini yerinde gözlemleyip doğru malzeme seçimine ve ısıl işlem prosesine yönlendiriyoruz.


Özellikle firmanızı öne çıkaran özelliklerden bahseder misiniz?


Her şeyden önce müşteri odaklı çalışıp müşterinin istek ve beklentilerini kaliteden ödün vermeden karşılıyoruz.  Kaliteli çelik ve ısıl işlemi, hızlı ve iyi bir lojistik hizmetiyle birlikte sunarak müşterilerimize hizmet ediyoruz.


Özellikle ön planda tuttuğunuz yeni ürünüz var mı?


Alüminyum ekstrüzyon kalıplarına yönelik patent ürünümüz olan FORMVAR takım çeliğini 2 sene önce piyasaya sunduk, FORMVAR’ın üretiminde geleneksel 1.2344 ve 1.2343 gibi sıcak iş takım çeliklerinin üretimine kıyasla iç yapısının temizliğinin ve homojenizasyonunun arttırılması ve yapıda birincil karbürlerin görülmesi  amacıyla Uddeholm tarafından geliştirilmiş tane inceltme (MIC=microdized) teknolojisi uygulanmaktadır. Bu da FORMVAR’dan yapılan alüminyum ekstrüzyon kalıplarının, uygun ısıl işlem ile çalışma esnasındaki tokluğuna ve sünekliğine pozitif etki sağlamaktadır.


Son olarak, müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli hizmet etmek için Avrupa şubemizi 2016 eylül ayında Selimpaşa Ortaköy Sanayi Bölgesi’nde 5000 m²’lik yeni fabrikamıza taşıdık.


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .