Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
İstanbul Sanayi Odası, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması-2023” Sonuçlarını Açıkladı
 
SARAY, ISO 500’de 266. Sırada Yer Aldı
 
Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Açıklandı..
 
Türkiye Devler Liginde Arslan Alüminyum A.Ş. 2023 Yılı Kuruluş Sıralamasında 244’üncü Sıradan Yer Al
 
Astor Enerji A.Ş. İso 500 Listesi’nde 41 Basamak Yükseldi
 
Yatırım Devi Kenan Metal A.Ş. Alüminyum Billet Üretim Kapasitesini İki Katına Çıkaran Yatırım Anlaşm
 
Kalite ve Güvenin Simgesi: Akpa Alüminyum
 
KALYON PV Türkiye’nin İlk Karbon Nötr Güneş Paneli Üreticisi
 
http://www.caliskanaluminyum.com

https://www.carramimari.com/

https://www.kaban.com.tr/

https://birmilyonnokta.com/amp/firmalar/plaser-insaat

http://www.sienka.com.tr/

https://eminaluminyum.com.tr/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 21371447
   Roportaj   OSOFT YAZILIM A.Ş. - Rıfat OĞLAK ET: 07-06-2023 Yazdır   Tavsiye Et
Biz OSOFT Yazılım olarak alüminyum üreticileri için geliştirdiğimiz sistemler sayesinde
 

Biz OSOFT Yazılım olarak alüminyum üreticileri için geliştirdiğimiz sistemler sayesinde Dünya standartlarında çözüm sağlamaktayız.Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?


Öncelikle tüm okurlara merhaba, ülkemizin yaşadığı doğal afette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet kalanlara sabır ve acil şifalar diliyorum. Ülkece zor zamanlar geçiriyoruz. Bu yaşanılan felaketten sonra üstümüze düşen daha çok çalışmaktır ve çalışacağız.


Benim yazılım sektörüne ilk girişim 1998 yılında gerçekleşti. Ardından 2003 yılında OSOFT Yazılım şirketini kurdum, 2005 yılında geliştirdiğim alüminyum ekstrüzyon yazılımı ile sektöre giriş yapmış oldum. İlk olarak Saray Alüminyum ile başladığımız ekstrüzyon sistemimizi yıllar içinde geliştirmeye devam ettik. Son yılarda kardeşim Kadir Bey de aramıza katıldı. Kadir Bey’den kısaca bahsetmek gerekirse;  2009 yılında Saray Alüminyum’ da profesyonel iş hayatına başladı. Son 10 yılı Üretim Müdürü olarak toplamda 12 yıl boyunca Saray Alüminyum’da görev aldıktan sonra, OSOFT Yazılım’a gelerek, sektör içinde kazandığı tecrübeleri, yine sektöre farklı bir alanda sistemsel olarak katkıda bulunmaya devam ediyor.


Öncelikle 2023 Vizyonu ile Firmanızı okurlarımız adına tanıyabilir miyiz?


Firmamız 2003 yılında benim girişimim ile MRP, MRP 2 ve ERP alanında yazılımlar geliştirmek için kuruldu, 2005 yılında Saray Alüminyum da PVC Profil ve Alümiyum Profil Üretim Takip sistemleri konusunda geliştirilen yazılımları devreye alarak sektörle tanışmıştır. Gelişen dünyada, gelişen alüminyum üretim teknolojilerinin yanında yönetim teknolojileride gelişmektedir. OSOFT Yazılım olarak, Endüstri 4.0 çerçevesinde gelişen teknolojileri yakından takip ederek, hizmet sağladığımız sektörlere farklı kazanımlar sağlamak genel vizyonumuz olmuştur. 2023 yılı içinde ve 2024 yılınıda kapsayacak şekilde, üretim aşamalarında, sistem kullanıcılarını Endüstri 4.0 ve yapay zeka teknolojisi ile sistemin kullanımını daha sistematikleştirmek hedefindeyiz. Sektörde sistemsel olarak tam entegre tek yazılım olma çalışmalarımız devam etmektedir.


Üretimini veya satışını yaptığınız ürünler hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?


ilk olarak Sybase veri tabanı ve Powerbuilder Tool ile geliştirdiğimiz yazılımı, yeni web teknolojileri ile sürdürüyoruz. OSOFT muhasebe, finans ve e-dönüşüm çözümleri ile sektörel uzmanlığını tam bir ERP ile sektörde yeni bir bakış sunar. Sistemsel olarak üretim yönetiminin bu denli güçlü bir yapı oluşturularak çözüm sağlamanın yanında muhasebe ve finans modülününde OSOFT bünyesinde gerçekleştirilmesi ile işletme içinde farklı çözümlere ihtiyaç duymadan, tüm sistemi OSOFT çatısı altında yönetebilme imkanı sağlıyoruz.


Hitap ettiğiniz sektörler hakkında okurlarımızı bilgilendirir misiniz?


Tekstil sektörü lokomotif ürün olarak bulunmaktadır, alüminyum, plastik, mobilya, sağlık sistemleri gibi farklı birçok sektörlerde de hizmetimiz bulunmaktadır. Faaliyet konunuz Yazılım Ürünleri. Sektörümüz Alüminyum Sektörü.  Bu iki konu hakkındaki birbiriyle ilişkisi hakkında sizlerin değerlendirmesini alabilir miyiz?


Alüminyum ekstrüzyon üretim ve ürün teknolojisi, basit gibi görünen ancak içine girdiğinizde birçok dinamikleri olan üretim ve ürün tekniği ile karşılaştığınız bir yapıdır. Bu yapıyı sistematik halde uygulamak oldukça güç iken, takibini sağlamak daha da güç olabilir. Bu noktada OSOFT Yazılım olarak geliştirdiğimiz sistem oldukça kapsamlı, denetleyici ve tüm üretim süreçlerinde ki dinamikleri detaylarıyla takibini kolaylaştıran, uzun yıllar boyunca yapılan çalışmalarla şekillenmiş efektif bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Alüminyum sektörü ülkemizin ihracat kapasitesine ciddi katmadeğer sağlayan önemli sektörlerindendir. Bu noktada karşımıza çıkan ihracat müşterilerinin kalite ve izlenebilirlik beklentilerine, güçlü sistemlerle cevap verilebilir. Biz OSOFT Yazılım olarak Alüminyum üreticileri için geliştirdiğimiz bu sistemin dünya standartlarında çözümünü sağlamaktayız.


Türkiye’de son dönemlerde alüminyum sektörünün ciddi anlamda gelişmesiyle ‘Yazılım Ürünleri’ konusuda ki ihtiyaç sürekli gündeme geliyor. Bu konu hakkında okurlarımızı bilgilendirir misiniz?


Yazılım ürünleri tek alüminyum sektörü için değil, üretim yapan ve ihracata yönelmiş tüm iştiraklerin olmazsa olmazı haline gelmiş yapılardır. OSOFT olarak, sektör bilgimiz ve tecrübemizi de ortaya koyarak geliştirdiğimiz sistem ile hizmet sağlamış olduğumuz sektörlere oldukça kaliteli sistemler sunmaktayız. Gelişen dünya koşullarında izlenebilirlik oldukça önem kazanmıştır. Yurt dışı pazarında özellikle dikkat edilen noktalardan biri izlenebilirlik. Her sektörde önemi her geçen gün artmakta, özellikle lokomotif sektörlerimizden Tekstil sektöründe çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Bunu konudaki başarılarımız ile yurt dışına yazılım geliştirme hedeflerimiz de oldukça ilerlemiş bulunmaktayız. Bu gelişmeler eşliğinde yazılım ihracatı gerçekleştirme hedefindeyiz.


Özellikle ağırlığı yapı sektöründe güçlenen bir alüminyum sektöründen sonra son dönemde özellikle Enerji, Savunma ve Endüstriyel ürün imalat bölümlerine işlenen malzemelerde de güç toplamaya başlayan bir sektör alüminyum. Bu gelişimlere karşı firmanız Osoft Yazılım ailesi neler yapıyor öğrenebilir miyiz?


Alüminyum sektörü büyüdükçe bahsettiğiniz gibi yeni alanlar, yeni sektörler kapsama alınmaktadır. Biz de bu noktada, ekstrüzyon üretimi takibi yanında alüminyum ürünlerinden elde edilen üretimlerin takibi ve sistemlerinin yapılanması üzerine ürünlerimizi geliştirmekteyiz. Günümüzde Savunma Sanayi ve Endüstriyel Ürünlerin imalatı neredeyse her biri bir proje kapsamında değerlendirilmekte. Aynı profile farklı farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamaları efektif biçimde planlamak, yönetmek ve kalite standartlarında üretimini sağlamak, hammaddeden nihai ürüne kadar takibini detaylı bir şekilde gerçekleştirebilmek için sistemimizdeki kurguları, sistemde kullanıcıdan bağımsız kontrol mekanizmaları oluşturarak takip sağlamaktayız. Bu noktada geliştirmeye çalıştığımız Endüstri 4.0 ve yapay zeka uygulamaları gibi sistemsel yönetimin gücünü arttırarak kaliteli ve takibi kolay sistemler kurgulamaktayız. 


İncelemelerimiz sonucu profesyonel bir yapıyı oluşturuyor Osoft Yazılım.  Bunun sektörün geleceğine etkisinden bahseder misiniz?


Uzun yıllardır hizmet vermekte olduğumuz bir sektördeyiz. Ekibimiz içinde uzun yıllardır birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarımız, sistemin geliştirilmesinde uzun yıllardır emek verdikleri için, onlarda sektörün ihtiyaçlarına oldukça hakimler. Sektöre dışarıdan ve profesyonel bakış açıları ile sektöre ufuk açıcı yönetim teknikleri geliştirmeye çalışıyoruz. Bu noktada ekstrüzyon üretiminin takibinin yanında, ekstrüzyon ürünlerinin uygulanmasında, proje oluşumları ve detayları, proje tasarım programlarından elde edilen veriyi sisteme otomatik kayıt edip her bir projenin bölümlerini bütçelemesinden üretimine, Satınalma operasyonlarından sevkiyatına ve hakediş hesaplamalarına varan takip sistemi uygulamaları geliştiriyoruz. Bu gelişimleri sektöre kazandırmak, müşterilerimizin kullanımına açmak, onların projelendirmede ve bütçelemedeki güçlerini arttırıp doğru veriyi elde etmelerini sağlayarak rekabet güçlerini arttıracak gelişimleri sağlamaya çalışıyoruz.


Özellikle firmanızı ön plana çıkaran özelliklerinden bahseder misiniz; firmanız neden tercih sebebi olmalıdır?


Birkaç özelliğimizden bahsetmek isterim; öncelikle sektörün içinden gelen tecrübemizle, sektörün sistemsel olarak doğru akışını sağlayacak detaylara önem veriyoruz. Sektöre sistemsel olarak 2005 yılından bu yana hizmet veren uzun soluklu ve geleceği hedefleyen, yenilikleri her zaman sektör adına uygulamaya çalışan ve sektör için belki de birçok ilkleri gerçekleştiren, ilk yerli firmayız. Bugün sistemsel olarak geldiğimiz yapıda sektörel üretim izlenebilirlik ve çözümlerinin yanında finans-muhasebe ve E-dönüşüm çözümlerini de bünyesinde barındıran OSOFT, bir işletmenin ihtiyaç duyduğu her sistemi tek bir çatı altında toplamayı başarmış bir hizmet sunmaktadır. Bunların yanında kurulum sonrası vermiş olduğumuz servis hizmeti noktasında, her zaman ulaşılabilir ve çözüm odaklı anında müdahale ile işletmelerin yükünü hafifletmekteyiz. Bunun yanında büyüyen ve gelişen teknolojileri yakından takip ederek, sektörün çıkarına gelişmeleri vakit kaybetmeden uygulamaya çalışmaktayız.


Özellikle ön planda tuttuğunuz sektörü yakından ilgilendiren veya etkileyecek bir ürününüz var mı? Haricinde ya da özel olarak geliştirdiğiniz yeni teknoloji yatırımı var mı? Varsa bahseder misiniz?


Sektör için geliştirdiğimiz, son zamanlarda oldukça efektif sonuçlar aldığımız alüminyum ekstrüzyon ürünleri uygulamaları gerçekleştiren firmalar ile, perakende satış ağı ve üretici ilişkilerini yönetebilecekleri, tüm süreçlerin sistemsel olarak takip edilebildiği, birçok evrağın dijitalleşerek operasyonun yürütüldüğü yapılar oluşturmaktayız.


Bunların dışında Endüstri 4.0 ve yapay zeka uygulamaları ile yakın gelecekte uygulamaya alacağımız, bilişim çağına ayak uydurabilecek özel çözümlerimiz olacak. Bunları da zamanı geldiğinde paylaşacağız.Sizlerden alüminyum sanayisini konuşursak kısaca düşünceniz neler olurdu?


Alüminyum sektörü tüm dünya ve ülkemiz için çok kıymetli bir sektör. Ülkemizin de tüm dünyada adını gururla söz ettirdiği sektörlerdendir. Bu sektörde olmak ve katma değer sağlayan hizmetler sunmak bizim içinde çok kıymetli. Bu sektörün gelişmesi, bizim de hem firma olarak hem de ülke olarak gelişmemize katkıda bulunmaktadır. Bu sektörde uzun yıllar beraber çalıştığımız firmalarla beraber biz de büyüyoruz ve bu gelişimleri beraber yaşıyor olmak bizleri gururlandırmaktadır.


Son olarak bizlerle paylaşmak istediğiniz önemli notlarınızı alabilir miyiz?


Öncelikle sizlere teşekkür ederiz, bize bu fırsatı tanıdığınız için. Daha sonra kıymetli okuyuculara teşekkür ederiz değerli vakitlerini bizlere ayırdıkları için. Biz OSOFT olarak yıllardır süre gelen tecrübelerimizi ve iş ilişkilerimizi sektör ile paylaşmaya, sektörün gelişmesinde katkı sağlamaya 18 yıldır olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Son zamanda ülkemizin başına gelen felaketleri daha çok çalışarak aşacağımızın bilincinde olarak bu yolda devam edeceğiz.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

https://win-eurasia.com/tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .