Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
İstanbul Sanayi Odası, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması-2023” Sonuçlarını Açıkladı
 
SARAY, ISO 500’de 266. Sırada Yer Aldı
 
Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Açıklandı..
 
Türkiye Devler Liginde Arslan Alüminyum A.Ş. 2023 Yılı Kuruluş Sıralamasında 244’üncü Sıradan Yer Al
 
Astor Enerji A.Ş. İso 500 Listesi’nde 41 Basamak Yükseldi
 
Yatırım Devi Kenan Metal A.Ş. Alüminyum Billet Üretim Kapasitesini İki Katına Çıkaran Yatırım Anlaşm
 
Kalite ve Güvenin Simgesi: Akpa Alüminyum
 
KALYON PV Türkiye’nin İlk Karbon Nötr Güneş Paneli Üreticisi
 
http://www.caliskanaluminyum.com

https://www.carramimari.com/

https://www.kaban.com.tr/

https://birmilyonnokta.com/amp/firmalar/plaser-insaat

http://www.sienka.com.tr/

https://eminaluminyum.com.tr/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 21370753
   Roportaj Fabrika Müdürü  Özkol Alüminyum İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd Şti. / Sinan KURŞUN ET: 09-06-2023 Yazdır   Tavsiye Et
Solar Enerji Sistemlerine ÖZKOL ALÜMİNYUM Olarak Ciddi Yatırımlar Yapmayı Planlıyoruz.
 

Özkol Alüminyum İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd Şti. / Sinan KURŞUN – Fabrika Müdürü


Yönetim Olarak Gelecek Vadettiğini Düşündüğümüz Solar Enerji Sistemlerine 


ÖZKOL ALÜMİNYUM Olarak Ciddi Yatırımlar Yapmayı Planlıyoruz.Geleceği olan bir sektör solar konusu. Yatırım yapmaya ve takip etmeye değer olduğunu düşündüğümüz bir sektör olarak görüyoruz solar sektörünü. Son dönemlerde özellikle dünyada yaşanan enerji krizlerinin çözüm noktasında güneş enerjisinin daha verimli kullanımına yoğunlaşılması sebebi ile bizler de ÖZKOL ALÜMİNYUM yönetimi olarak bunun önemli bir parçası olmaya karar verdik. Yönetim olarak gelecek vadettiğini düşündüğümüz solar enerji sistemlerine ÖZKOL ALÜMİNYUM olarak ciddi yatırımlar yapmayı planlıyoruz.


Fuarın analizini yapar mısınız?


Özkol Alüminyum olarak solar fuarına ilk kez katılıyoruz. Gayet memnun kaldığımız, başarılı çalışmalar yaptığımız önemli bir fuar. Özellikle yurtdışından gelen ziyaretçi ve katılımcılar için de önemli bir buluşma noktası olarak görülüyor. Biz ilk kez katıldığımız için tam anlamıyla tespit aşaması diyebiliriz. Özellikle müşteri ziyaretleri ve taleplere baktığımız zaman bir sonraki fuarlara daha farklı ve geliştirici ürünlerle katılmayı planlıyoruz. Vizyonumuza uyumlu halde bir çalışmanın Ar-Ge’lerini yapıp buraya geleceğiz. Bir sonraki sefer daha profesyonel bir stand ve ürünlerle katılacağız.


Son dönemde alüminyum ekstrüzyon sektör firmaları güneş enerjisi konusunda ciddi üretimler yapmaya başladı. Hemen hemen her firma bu sektöre ait profiller üretmeye başladı. Yapı ve inşaat sektörüne aynı şekilde hızlı girişler yapan sektör firmaları sonrasında üretilen ürünlerin kalitesini ciddi manada düşürmeye başladı. Bu yeni ve geleceği olan bir sektör. Burada aynı hataların yapılmaması için neler yapılmalı?


Özellikle şahsım olarak firmam adına cevap vermem gerekirse; burada ciddi anlamda bir yatırım sürecinin içerisine gireceğimizi düşünüyoruz. Çünkü yönetim olarak alınan kararlarda güneş enerjisi konusunda dünyada yaşanan tüm gelişmelerin takip edilmesi, Ar-Ge çalışmalarının yapılması ve gelişmiş ürünlerin üretilebilmesi adına yatırımların tam anlamıyla güçlü bir şekilde yapılması gündemde olan çalışmalar. Yani yönetim bu işin üzerine geliştirilmesinden yana karar almış durumda. Şu an mevcut olarak çalışan birçok sistem üzerinde ciddi çalışmalar yaparak daha hızlı ve verimli kullanım sağlayacak hale nasıl getirilir bunun çalışmalarını yapıyoruz. Dünyada birçok sistem var hâli hazırda. Bizim yaptığımız bu sistemleri daha verimli ve daha kaliteli hale nasıl getirebiliriz ve bunun satışını tüm dünyaya nasıl servis edebilir ve ülkemize nasıl döviz kazandırırız; bunların planlarını yapıyoruz. Türkiye’de şu an olmayan sistemleri yapabilir güce eriştik solar panellerde hatta sabit olan ayak sistemlerini Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde hareketli hale de getirdik. Gören çok ilginç buluyor bu sistemi. Biz solar piyasasında yeniyiz fakat firma yönetimi ve şahsım bu işin üzerine geliştirerek gidilmesinden yana. Acilen aldığımız kararlar doğrultusunda bünyemizde bir Ar-Ge merkezi kurarak bu işte ne kadar ciddi olduğumuzu da ispat etmek istiyoruz. Bunu basit bir düşence olarak yapmaya çalışırsak çok büyük sıkıntılar yaşar ve geride kalmış oluruz. Biz bu konuda da önemli yatırımlar yaparak güçlü bir şekilde solar piyasasının ihtiyacı olan ürünlerin önemli üreticisi olmak istiyoruz.Alüminyum metali özellikle solar sektörünün önemli bir parçası konumunda. Gelen ziyaretçiler sizin gibi önemli bir üretici firmadan teknik anlamda ya da proje anlamında destek talebinde bulundu mu?


Dünyada solar konusu aslında belli noktalara gelmeye başladı. Bizden daha verimli, daha kullanımı kolay ürünler hakkında bilgi istiyorlar. Özellikle panellerde rüzgâr hesabı var, güneş açısı var ve en önemlisi panel temizliği var. Birde daha kullanımı kolay yaparsanız ve müşterinin bunu çatıya veya herhangi bir yere ne kadar kolay şekilde montajını yapabilirim bunların sorularını soruyorlar. Daha çok verim nasıl sağlayabilirim sorusunun cevabını arıyorlar. Örneğin ziyaretçilerin çoğu hareketli panelleri soruyor, bu bizler için çok önemli. Hareketli sistemlerde güneş ışıklarının devamlılığını yakalamak mümkün ve %10-15 performans sağlayabilirsiniz. Türkiye’de güneş sabit olabilir ama İran’da örneğin daha farklı açılar var. Bizim planlamamız bunun geliştirilmesinden yana.


Özkol Alüminyum Güneş Panelleri Üretim Konusu Daha Geliştirici Yatırımlar Yapmayı Planlıyor mu?


Bunun önemli bir süreç olduğunu düşünüyoruz. Bunun üzerine yönetim olarak alınan kararlar doğrultusunda güneş enerjisini yatırım yapılması planlanıyor. Çünkü bu önemli sektörün büyümemesi ve gelişmemesi için hiçbir sebep yok. Biz alüminyum ekstrüzyon profil üreten bir fabrikayız. Ürünlerimizin kalitesi bizler adına çok önemli. Orijinal hammadde kullanan bir tesisiz. Kalite ve standart bizler için olmazsa olmazlar arasındadır. Özkol Alüminyum olarak biz kendi kendimize rakip olan bir firmayız yaptığımız başarılı çalışmalarla. Kalitemize güveniyoruz ve ürünlerimizi dünya pazarlarına açarken rekabetçi sahada çok önemli ticari, güçlü bağlantıları yapıyoruz. Biz bu anlamda kendi kendimizin rakibiyiz.Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

https://win-eurasia.com/tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .