Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ASAŞ, 10 Ülkenin Yer Aldığı AB Fon Destekli RETROFEED Projesinde Önemli Bir Partner Konumunda
 
Amerika’da Türk Penceresinden Bakacak
 
Aygün Alüminyum Ziraat Bankası Genel Müdürlük Projesinde çalışmalarına başladı
 
İDDMİB’den dünyaya ‘Sanal Çıkarma’
 
Salgın döneminde balkon camlama sistemlerine talep 53 arttı
 
Yaz sıcağında püfür püfür serinlik Egepen Deceuninck ile ferah mekanlar
 
BETA Kimya’dan yeni sprey dezenfektan: MitreapelHunter
 
Aktaş Holding'den EPDM Yapışkanlı Mebran
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://www.tualaluminyum.com

http://www.gucal.com.tr

http://www.boraluminyum.com

Toplam Ziyaret : 14341084
   Ürünler ET: 31-08-2016 Yazdır   Tavsiye Et
Güneş Enerjisi ile Çalışan ve Raylar Üzerinde Hareket Eden Hareketli Bir Yapı: Libart Güneş Enerjili

İstanbul'un Karadeniz kıyısındaki Demirciköy sahil kasabasının mavi koylarından birinde, 68,000 m²'lik alan üzerine kurulu Babylon Beach Club tesisindeki bu eşsiz sistem hem estetik hem de sürdürebilir yapı konseptine başarılı bir örnek.
Libart'ın yeni güneş enerjili hareket sistemi; ahşap, alüminyum ve camın uyumunun, teknoloji ile birleştiği bu noktada gözüküyor.


Babylon Beach Club
Yaz/kış kullanılan restoran alanının işletmecisi, yazın açık alanı, kışın ise kapalı alanı daha efektif kullanmak istemekteydi. Bu istek doğrultusunda projenin restoran binası bağımsız hareketli yapı olarak tasarlandı ve Libart'ın Freestanding (bağımsız) hareketli yapıları ile yaz kış alanın en etkili şekilde kullanılmasına olanak sağlandı.
Yazın açık alan ihtiyacının fazla olmasından dolayı sistem restoran binasının içine park edecek şekilde çözümlendi. Kış aylarında sistem otomatik hareket ederek binanın bir uzantısı şeklinde hareket ediyor ve dışarıya park ediyor.


Libart'ın Güneş Enerjili Freestanding Hareketli Yapısı Tüm Dikkatleri Üstüne Çekiyor
Sistem dışarı çıkarıldığında restoran binasına 8 m x 7,5 m boyutlarında ve 4 m yüksekliğinde cam bir uzantı ekleniyor. Hareketli yapı tamamen ısı cam ile kaplı alüminyum ve paslanmaz çelik bağlantı elemanlarından oluşan, rüzgar ve kar yüklerine karşı sağlam bir yapı. Libart'ın yeni hareket mekanizmasının kullanıldığı ilk projelerden biri olmasından dolayı Libart için de önemli bir gelişim. Sisteme hareket sağlayan motor, akülü şekilde çalışan 24DC bir motor olup sistemin çatı kısmında bulunan güneş panelleri ile şarj oluyor. Güneş enerjisi ile çalışan bu motorun en önemli özeliği ise sistemin çevre konusunda duyarlı olması.


Libart Çevreye Duyarlı ve Sürdürülebilir Yapılar Tasarlamaya Devam Ediyor
Libart'ın çevreye verdiği önem ürünlerine de yansıyor. Mimarların da önemle üzerinde durduğu çevre duyarlığı konusunda Libart, mimarlar ile birlikte yenilikçi ve sürdürülebilir yapılar inşa etmeye, sistemler çözmeye her zaman devam ediyor. Yüksek ısı yalıtımı değerleri, cam sistemler konusundaki deneyimi ve sistemlerin ihtiyaç duyduğu elektriği alternatif kaynaklardan elde etmesi ile, Libart ürünleri yeşil bina projelerinde tercih edilen ürünler olmaya devam ediyor.


Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .