Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2017’nin ikinci 500 büyük firması açıklandı; Listede 12 Alüminyum Firması var
 
İHRACAT ŞAMPİYONU ERDOĞANLAR İKİNCİ 500’DE
 
İKİNCİ 500’DE YER ALAN FABAL ALÜMİNYUM BAŞARIYA DOYMUYOR
 
SİSTEM METAL SEKTÖRÜN VE EKONOMİNİN GURURU OLMAYI SÜRDÜRÜYOR
 
Burak Alüminyum Sanayi ve Tic. A.Ş. ‘A’dan Z’ye Hayatın Her Yerinde’
 
ALFA METAL’İN ZİRVELERE DOĞRU YÜRÜYÜŞÜ SÜRÜYOR
 
Türk Alüminyum Sektörüne
 
ASAŞ’ta DigitALL Dönüşüm
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

https://www.insulbar.de/tr/

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

Toplam Ziyaret : 11237211
   Ürünler ET: 06-07-2017 Yazdır   Tavsiye Et
Metaxdoor Sağlığa Kapı Açıyor

Her türlü bina için giriş ve geçiş çözümleri konusunda yaklaşık 15 senedir sektöre yön veren Metaxdoor, sağlık sektöründe de aranan bir marka! Metaxdoor’un hastanın iyileşme süreci üzerinde olumlu katkısı olan en son teknolojik gelişmeler çerçevesinde hazırladığı hermetik kapılar, Yurt dışı ve Yurt içinde hastanelerde kullanılıyor.  


Yurt içinden ve yurt dışından gelen müşteri istekleri ve talepleri doğrultusunda her türlü bina için giriş ve geçiş çözümleri sunan Metaxdoor, 35 ülkeye ihraç ettiği ürünlerle ülkemizi gururla temsil ediyor. Yurt dışında 20 bin noktaya ulaşan Metaxdoor, kayar ve döner kapı çözümlerinden sonra hastane ve klinik odaları için de özel çözümler sunuyor. Bunlar ürünlerden biride Hermetik kapılar. Bakteri ve mikro organizmaların barınmasını engelleyecek şekilde uygun tasarım ve malzemeden üretilen hermetik kapılar, iç ve dış mekândaki basıncın korunmasını sağlayan, bakteri ve virüs geçişini engelleyen kapılardır. Yapılan araştırmalar sonucunda hastaların iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayan, Metaxdoor’un ürettiği hastane kapıları, Türkiye’nin önemli hastanelerinde de tercih ediliyor. 


Yoğun bakım odalarında ve ameliyathanelerde maksimum seviyede sterilizasyon için mutlaka hermetik kapıların kullanılması gerektiğini ifade ederek şu açıklamalarda bulunuyor: “İç mekan hastane kapıları grubunda olan MS30/HRM hermetik açılır kayar kapı sistemleri, hijyen açısından kontrol edilme ihtiyacı bulunan odalarda giriş kapısı olarak tasarlanmıştır. Hastaneler, laboratuvarlar, gıda hazırlama bölgeleri ve hijyen gerektiren bütün yerler için ideal kapılardır. Sızdırmazlık özelliği sağlanmış olan bu kapılar, ısı, gürültü, toz, mikrop vb. gibi sorunlardan mekanları korur. Estetik görüntüsü, kullanım kolaylığı, modüler yapısı, sessiz çalışan mekanizması ile öne çıkan bir sistemdir. 


Sistemin temel fonksiyonlarından bazıları; yatak geçişine imkan veren tam açılma özelliği, kontrollü geçiş için yarım açılma özelliği, ayrıca, sürekli açık olma ve otomatik geri dönüş özelliği dediğimiz Push and Go sistemi oldukça kabul gören popüler uygulamalardır.’’ 


 


Hastane kapıları hangi özellikte olmalı? 


Hastane kapılarının özellikleri hakkında ise şu şekilde bilgi veriyor: 


•Hastane genelinde işleyişi kolaylaştırmak, hastaların ve çalışanların güvenliğini sağlamak için otomatik veya kontrollü açılan (Door Access) kapılar kullanılmalıdır.


•Kapılardaki kurşun izolasyon yoğunluğu, odanın ihtiyacına göre belirlendiği için yoğun bakım odalarında ve ameliyathanelerde menteşeli veya kayarak açılan kapıları öneriyoruz. Bütün ameliyathane genelinde olması gereken hijyen standartları bu kapılar için de geçerlidir. Gözetleme pencerelerinde X-ray ışınlarına dirençli özel camlar kullanılır. 


•Hastanelerde standart otomatik ve manuel kapılar haricinde, ameliyathane ve yoğun bakım odaları için negatif basınçlı oda kapıları, radyasyon yayan makinaların kullanıldığı alanlar için X-ray oda kapıları, akustik oda kapıları, MR oda kapıları, ameliyathanelerde koridora açılan kapılarda kayar kapılar tercih edilmelidir. Hastanenin mimari durumuna göre 90 derece açılan otomatik, sızdırmazlık özelliğine sahip ameliyathane kapıları da önerebiliyoruz. 


•Ameliyathane odalarına sadece filtre edilmiş hava girişi sağlanması gerekmektedi. Bu nedenle odaların kapıları daima kapalı olmak zorundadır. Ameliyat odasının kapısı aynı zamanda gerekli durumlarda hasta, personel ya da ekipman girişine imkan sağlayacak şekilde üretilmelidir.


•Kapılarda ulaşılması zor olan noktalar (kapı üstleri, kapı kanatlarının alt kısımları vb.) kir, pis, mikrop barındırmayacak şekilde dizayn edilmelidir. Üretimde antibakteriyel malzeme kullanılması, kapının kolaylıkla ve en üst seviyede dezenfekte edilmeye uygun olması olmazsa olmaz özelliklerden bazılarıdır. 


•Ameliyathanelerde kullanılan kapılarda, el temasının minimum seviyede tutulmasında fayda vardır. Bu nedenle temassız (el değmeden) açılma özelliği olan sensörler kullanılmalıdır.


•Hastane, ameliyathane ve pek çok giriş geçiş noktasında kullanılan kapılarda, sedye gibi araçların çarpması esnasında kapıların zarar görmesini engelleyecek çarpma bantları da kullanılmalıdır. 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .