Anasayfa Ürün Haber Vitrindekiler Röportajlar Projeler Teknik Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak. 

 
Ziyaretçi Rekoru Kıran Düsseldorf’ta Arslan Alüminyum 240.000 Ton Yıllık Üretim Hedefiyle Gövde Göst
 
Endüstri ve Yapı Ürünlerinin Dünya’da Aranan Markası Akpa Alüminyum Düsseldorf ALUMINIUM Fuarında İ
 
ASAŞ, Sektörün Kalbinin Attığı Aluminium 2018 Fuarında
 
Yılmaz Makine Personel Alımına Devam Ediyor.
 
Aluminium 2018 Fuarı’na katılan Assan Alüminyum sektörün geleceğini tasarlıyor.
 
Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi
 
ASAŞ’ta Mucizeler Gerçekleşmek İçindir
 
http://boraluminyum.com

http://selsil.com

http://skb.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://stilcephe.com.tr

https://yapifuari.com.tr/Online-Davetiye?utm_source=banner&utm_medium=yap%C4%B1_banner&utm_campaign=

http://areksaluminyum.com.tr

Toplam Ziyaret : 12048980
   Ürünler ET: 16-03-2018 Yazdır   Tavsiye Et
Bostik Yangın Yalıtımında “4 Saat Koruma” Sözü Veriyor

Yangından korunmada aktif ve pasif olmak üzere iki ana yöntem bulunmaktadır. Aktif korunmada mekanik olarak veya elektronik sistemlerle müdahale edilerek yangın söndürülmeye çalışılır.Pasif yöntemde ise yapının çökmesinin önüne geçilerek genel bütünlüğünün korunması, yangının yapının diğer bölümlerine geçişinin önlenmesiilk hedeftir.Bostik“Pasif Yangın Durdurucu” ürünleriyleyangın sırasında 4 saate kadar gaz ve zehirleyici dumandankoruma sözü veriyor.


 


Konut, AVM, hastane, okul, otel, fabrika, metro başta olmak üzere tüm yaşam alanlarında büyük risk taşıyan yangınların başlıca nedeni yeterli önlem alınmamasıdır. Oysa yangına karşı korunmak, yangının sonuçlarıyla karşılaştırıldığında çok ucuzdur. Yapılar, yangın durdurucu ürünlerle tasarlanırsa, daha işin başında güçlü bir korunma sağlanmış olur. Bostikpasif yangın durdurucu sistemleri:


   •   Yangının ortaya çıkma ve yayılma riskini minimuma indirir.

  •   Yangın sırasında binadaki canlıların sağlıklı olarak dışarı çıkarılmasına zaman tanıyarak hayat kurtarır.

  •   Oluşabilecek maddi zararı azaltır.

  •   Bina inşaatını korur.


 


Bostik yangın gurubu ürünleri, yangında ikinci bir şansın olmayacağı bilinciyle, en yüksek standartlara uyacak şekilde geliştirildi. Uluslararası akredite test kuruluşlarında test edilerek onaylandı. Bostikpasif yangın korunma ürünleri, genleşme ve bağlantı derzlerinde, açıklıklarda ve bölümler arası yangın geçişlerinde alev, ısı ve duman yayılımını azaltarak, yangın esnasında güvenlik alanları oluşturur.


 


Bostik pasif yangın durdurucu ürünler, yapının yangın güvenliğini nasıl arttırır?


 


BostikFireSeal: Nötral karakterde, orta modulus, 4 saate kadar yangın geçişine dayanıklı derz dolgu silikonudur. Taş duvar da dâhil olmak üzere birçok yüzeye mükemmel yapışma sağlar, 25mm genişliğine kadar olan derzlerde çökme yapmaz ve dış cephelerde kullanım için uygundur. BostikFireseal hem hareketli hem de hareketsiz derzlerde (örneğin eleklerde, ara duvarlarda ve strüktürel duvarlarda uç uca gelen açık ekler için) kullanılabilir. Hem kablolarda hem de metal borularda, özellikle de hareket faktörünün bulunduğu yerlerde (örneğin, sıcak/soğuk su boruları) sızıntı önleyici olarak etkilidir.


 


BostikIntucrylic:Yüksek kalitede polimer katkı içeren yangın geciktirici akrilik yapı mastiğidir. İnşaatta kullanılan birçok yapı malzemesine kusursuz yapışır. Bu ürün, yangın durumunda şişerek, yangın geçirmez bir yalıtım malzemesi haline gelir ve duman ile alev geçişini engeller. BostikIntucrylic, hareket faktörlerinin söz konusu olduğu yerlerde genleşme ve yapı derzlerinin yalıtımı için kullanılır. Yangına dayanıklı döşeme sistemlerinin yerleştirilmesinde derzlerde yalıtım bileşeni olarak, yangına dayanıklı inşaat malzemeleri ve pencere ile kapı çerçeveleri gibi yapıların arasında oluşan boşlukları doldurmak için ve hem kablo hem de boruların etrafında sızdırmazlık olarak kullanılır.


 


BostikExpandingFoam:4 saate kadar yangın geçişine dayanıklı, genişleyen köpük dolgu malzemesidir. Atmosferden aldığı nemi emerek kendi kendine kürleşen, tek komponentli poliüretan köpüktür. Yarı sert yapıda olup, bükülümü zor olmasına rağmen titreşim ve derz hareketlerine olanak sağlar. Tam bir yangın değerlendirmesi sağlamak için BS 476 bölüm 20’ye göre test edilmiştir. Aynı zamanda DIN 4102, B1 ve B2’ye de uygundur. Ahşaba, tuğlaya, taşa, çimentoya, sıvaya, asbeste, alçıpana,duralite ve metal yüzeylere mükemmel yapışır.


 


Intustrip: Yangına hassas durumlarda sıkıştırma contası olarak kullanım için geliştirilmiş, yumuşak yapışkanlı, hazır, şerit biçiminde bir mastiktir. Şeritler hidrokarbon kauçuktandır.Aleve ya da başka bir ısı kaynağına maruz kaldığında,içerdiği özel katkı maddeleri sayesinde şişerek genişler ve duman ile alevlerin geçişine dayanıklı yalıtım malzemesi haline gelir. BostikIntustrip, ürünün kullanımını kolay ve ekonomik hale getirmek için makara halinde temin edilir. Pencere çerçeveleri ve kapılardaki cam yataklarında ve sıkıştırma contalarında kullanılabilir.


 


 

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
http://aluminyumyapi.com/?sayfa=iletisim

http://fabal.com.tr

http://zahit.com.tr

http://gursan.com.tr

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

http://aluminyumyapi.com/?sayfa=icerik&tip=ATG%20%DDleti%FEim

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .