Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2020 Yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Açıklandı.
 
Türk Alüminyum Sektörünün Devi Arslan, İSO 500’de 262’nci Sıraya Yükseldi.
 
Türkiye’de Gnc Makina Güvencesi İle Hizmet Veren Victor Taichung Yeni Üretim Üssü İle Üç Ödül Birden
 
Akpa Alüminyum, Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında
 
Guardian Glass Ürünleri Regnum Sky Tower’da Yenilikçi Bir Mimari Yaklaşım İle Buluşuyor
 
Kalitesini İngiltere’de Tescilleyip Taçlandıran Tek Firma Olma Başarısını Kazandı.
 
Yarım Çay Bardağı Suyla Petekler Isınıyor!
 
ASAŞ, 2021 Trend Renklerini Mimarların Beğenisine Sundu
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://www.ersasaluminyum.com.tr/

https://www.kaban.com.tr/

https://www.arfemaluminyum.com/

http://www.sienka.com.tr/

http://www.mehagrupyapi.com/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 16454488
   Projeler Songdo Uluslararası Şehir Kütüphanesi ET: 10-07-2021 Yazdır   Tavsiye Et

Songdo Uluslararası Şehir Kütüphanesi


Songdo Uluslarası Şehri, Güney Kore’nin başkenti Seul’ün 56 km batısında, Incheon Limanı yakınlarında yer almaktadır. Şehir, Incheon Havalimanı’na arabayla sadece 15 dakika uzaklıktadır, ideal coğrafi konumu, onu Kuzeydoğu Asya’da iş ve ticaret için daha iyi bir yer haline getirir. Songdo Uluslararası Şehri, teknoloji tabanlı, entelektüel ve ekoşehir olarak bilinir. Şehrin altyapısı olgunlaşırken, bu halk kütüphanesi gibi kültürel binaların geliştirilmesi, kültürel bir amacın şehre taşınmasında önemli bir gösterge olması ve yaşayan vatandaşlarla daha yakın ilişkiler kurması umulmaktadır.


Bu kütüphanenin konsepti, sadece bir şehirde bir dönüm noktası olarak değil, aynı zamanda yerel vatandaşlar ve turistler ile bağlantı kuran tanıtımının önemini anlamakla başlar. Bu nedenle, vatandaşların/ziyaretçilerin bir araya gelmesi ve etkinliklere veya sergilere ev sahipliği yapması için bir Okuma Salonu (güneye bakan doğal manzaraya doğru) ve bir Topluluk Yaşam Salonu (şehire/ topluluğa bakan kuzeye doğru) oluşturmak için iki kilit alan oyulmuştur. Bu yeni nesil kütüphanenin halka büyük okuma/ öğrenme deneyimleri getirmesi ve aynı zamanda etkinliklerin, toplantıların ve sergilerin gerçekleştirildiği yerel bir mekan olması umulmaktadır.


Yuvarlatılmış form, çevredeki duruma en iyi şekilde yanıt verir, farklı yönlerden maksimum erişime izin verir, farklı yönlerden maksimum erişime izin verir, komşu anaokulu üzerindeki etkiyi en aza indirir ve vatandaşların toplanacağı açık alanı en geniş seviyeye çıkarır. Ayrıca tasarımcının yaptığı doğru hesaplamalara dayanarak, bina yazın doğrudan güneş ışığından kaçınmak ve kışın sıcak tutmak için güneye 18,5’lik bir açıyla eğilerek, okuma ve etkinlikler için aydınlık, konforlu ve enerji tasarruflu bir alan yaratıyor. Yapısal sistem olarak konsol-kafes sistemli bir beton çekirdek duvar kullanılır. Mühendisler tarafından yapılan hesaplamalara göre, okuma salonu diyagonal destek için sadece 4 diyagonal yapısal kolon kullanıyor, böylece ziyaretçiler okuma ve görüntüleme için en geniş alanın keyfini çıkarıyor. Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, cephenin ana malzemeleri olarak kömürleşmiş ahşap kaplama ve cam perde seçildi. Bu iki malzemenin kombinasyonu sadece görsel görünümlere zıtlıklar getirmez. Ayrıca iklimsel olarak  yerel koşullara uyum sağlar, kömürleşmiş ahşabın minimum bakım ile 80 ila 100 yıl dayanması beklenir.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://www.haffner.com.tr/

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .