Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2020 Yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Açıklandı.
 
Türk Alüminyum Sektörünün Devi Arslan, İSO 500’de 262’nci Sıraya Yükseldi.
 
Türkiye’de Gnc Makina Güvencesi İle Hizmet Veren Victor Taichung Yeni Üretim Üssü İle Üç Ödül Birden
 
Akpa Alüminyum, Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında
 
Guardian Glass Ürünleri Regnum Sky Tower’da Yenilikçi Bir Mimari Yaklaşım İle Buluşuyor
 
Kalitesini İngiltere’de Tescilleyip Taçlandıran Tek Firma Olma Başarısını Kazandı.
 
Yarım Çay Bardağı Suyla Petekler Isınıyor!
 
ASAŞ, 2021 Trend Renklerini Mimarların Beğenisine Sundu
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://www.ersasaluminyum.com.tr/

https://www.kaban.com.tr/

https://www.arfemaluminyum.com/

http://www.sienka.com.tr/

http://www.mehagrupyapi.com/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 16454035
   Projeler Stavros Niarchos Foundation Library ET: 10-07-2021 Yazdır   Tavsiye Et

Stavros Niarchos Foundation Library


Mimarlardan:


SNFL, genç kullanıcılar, yetişkin eğitimi ve iş dünyası için özel olanaklara sahip tüm New Yorklular için yeni nesil bir kütüphanedir. Beşinci Cadde'de SNFL'nin karşısında bulunan NYPL'nin dünyaca ünlü Stephen A. Schwarzman Binası'na (SASB) harika bir çağdaş tamamlayıcı görevi görür. Mimarlar Carrere & Hastings tarafından görkemli bir Beaux-Art tarzında tasarlanan SASB, 1911’de açıldı ve NYPL’nin referans koleksiyonlarının ana gemisi olarak yılda 1,7 milyondan fazla ziyaret alıyor.


SNFL’deki yeni özellikler, binalar arasındaki bu uyumu yansıtıyor: SASB’nin Rose Ana Okuma Odası’ndaki tabloların etkileyici ölçeğini hatırlatan uzun masalar, Long Room’da SASB’nin tavanlarındaki neo-klasik tabloları yansıtan tavan çalışmaları ve doğal taş, terazzo ve meşe gibi klasik melzemelerin kullanımı.


SNFL’nin yıllık tirajı iki milyondur ve bu büyük hacimdeki erişim, organizasyon ve depolamada zorluklar yaratır. Tasarım çözümü, daha fazla kitap,daha fazla koltuk ve daha aşağıda raflar önerir.


Kütüphanenin kalbi, orijinal olarak bir mağaza olarak tasarlanan eski yapıya kütüphane fikrini gerçekten getiren yeni bir alan olan Uzun Oda'dır. Bu dramatik çizgisel atriyum, bir tarafta üç kat esnek, gün ışığı alan okuma alanlarını ve diğer tarafta beş seviye kitap yığınını birbirinden ayırır; göz atılabilir bir koleksiyon ihtiyacını ve daha fazla halka açık okuma odası alanı arzusunu dengelemek için yaratıcı ve verimli bir çözüm sunar.


 


Uzun Oda'nın üstünde, beşinci ve altıncı katlar İş Merkezi ve Pasculano Öğrenim Merkezi tesislerine ev sahipliği yapıyor. SNFL şimdi Midtown şehir manzarasına sansasyonel yeni bir kamu çatı cazibesi ve çarpıcı bir heykel ilavesi sunuyor. Orijinal binanın çatı seviyesinde inşa edilen yedinci kata asansörler ve merdivenler ile çıkılıyor.Bu yeni zemin, eğimli ahşap çıta tavanlara sahiptir ve 268 kişilik esnek bir konferans ve etkinlik merkezi içerir.


40.Cadde ve Beşinci Cadde cephelerinin üzerinde L şeklinde bir çatı terası uzanır ve bir çatı bahçesi ve bitişik bir kapalı kafe içerir. Manhattan’ın halka açık tek ücretsiz çatı terasıdır ve Beşinci Cadde’den Stephan A. Schwarzman Binası’na ve çevresindeki gökdelenlere kadar şaşırtıcı Midtown manzaraları sunar.


 


Yedinci katın üzerinde, mekanik ekipmanı kapatmak için eğimli yeni bir çatı, cadde seviyesinden 56m (184 fit ) yüksekliğe ulaşıyor. Açılı eğimleri ve bakır renkli alüminyum yüzeyi, Manhattan’ın iki 1904 örneği terastan görülebilen Beaux Art bakır kaplı tavan arası çatılardan esinlenmiştir. Yeni bir New Yorklu olarak, form aynı zamanda New York’un art deco gökdelenlerinin sivrilen kulelerine ve yeni kulelerinin yönlü cephelerine de selam veriyor.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://www.haffner.com.tr/

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .