Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2020 Yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Açıklandı.
 
Türk Alüminyum Sektörünün Devi Arslan, İSO 500’de 262’nci Sıraya Yükseldi.
 
Türkiye’de Gnc Makina Güvencesi İle Hizmet Veren Victor Taichung Yeni Üretim Üssü İle Üç Ödül Birden
 
Akpa Alüminyum, Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında
 
Guardian Glass Ürünleri Regnum Sky Tower’da Yenilikçi Bir Mimari Yaklaşım İle Buluşuyor
 
Kalitesini İngiltere’de Tescilleyip Taçlandıran Tek Firma Olma Başarısını Kazandı.
 
Yarım Çay Bardağı Suyla Petekler Isınıyor!
 
ASAŞ, 2021 Trend Renklerini Mimarların Beğenisine Sundu
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://www.ersasaluminyum.com.tr/

https://www.kaban.com.tr/

https://www.arfemaluminyum.com/

http://www.sienka.com.tr/

http://www.mehagrupyapi.com/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 16454144
   Roportaj Haffner Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.  Cemil BULDUK - Yönetim Kurulu Üyesi ET: 07-03-2021 Yazdır   Tavsiye Et
Haffner bugün, üretiminin %90’dan fazlasını 85 ülkeye ihraç etmektedir.
 

 


Haffner bugün, üretiminin %90’dan fazlasını 85 ülkeye ihraç etmektedir. ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Hindistan, Şili, İspanya, Polonya, Rusya ve Ukrayna’da kendi ofislerini kuran global bir marka konumundadır.


 


Haffner Makina San. ve Tic. A.Ş.


Cemil Bulduk Haffner Murat Makine Yönetim Kurulu Üyesi


Öncelikle 2021 yılı vizyonunu ele alarak firmanızı ve gelişim süreçlerini öğrenebilir miyiz?


 


Haffner’in vizyonu daima ihracat ve müşteri odaklı, ileri teknoloji içerek esnek çözümler sunan global marka kimliğimini sürdürmek olmuştur. Bu kapsamda bir çok adım attık, atmaya devam ediyoruz.


 Haffner’in gelişim sürecine bakacak olursak, kuruluşunun 1926 yılına uzandığını görüyoruz. Firmaya ismini veren Gotthold Haffner tarafından Almanya’nın Pforzheim şehrinde kuruldu.


2007 yılına gelindiğinde şirket %80 oranında ihracat ağırlıklıydı. Rusya, İngiltere, Fransa, Polonya, Romanya ve Çin’de de oldukça aktif olarak faaliyet gösteriyordu. 


 


Değişen global pazar dengeleri ve üretim kalitesinden ödün vermeden rekabetçi üretim yapılabilmesi ihtiyacı sonucunda 2012 yılında üretim tesisleri İstanbul’a taşınmıştır. 


Haffner bugün, üretiminin %90’dan fazlasını 85 ülkeye ihraç etmektedir. ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Hindistan, Şili, İspanya, Polonya, Rusya ve Ukrayna’da kendi ofislerini kuran global bir marka konumundadır.


Üretimini ve Satışını Yaptığınız ürünler hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?


 


PVC, Alüminyum ve Çelik işleme makineleri konusunda çok geniş bir ürün portföyümüz bulunuyor. Haffner, tüm dünyada PVC ve Alüminyum pencere, kapı ve dış cephe üretim hattının temel parçası olan profil işleme merkezleri ve kesim merkezleri konusunda ciddi pazar hakimiyeti olan bir marka. Müşteri odaklı esnek çözümler geliştiriyoruz.


 


Sektörün önünü aydınlatıcı ve geliştirici çok önemli ürünleriniz gündemde, Tasarım, Dizayn, Estetik ve Kullanım rahatlığı sağlayan bu ürünlerinizin üretimi için Haffner Makina olarak nasıl bir Ar-Ge sisteminde çalışmalarınızı yapıyorsunuz?


 


Ar-Ge ve Test Merkezimiz, yeni ürün geliştirme, test, özel makine üretimi gibi konularda çalışıyor. 35 kişiden oluşan AR-GE ekibimiz, 2020 yılında 25’den fazla özel proje gerçekleştirdi. Ar-Ge üretim ve ihracatımızın destekleyici gücü konumunda bulunuyor. 2021 bu alanda üniversiteler ve hizmet verdiğimiz sektörlerin önemli Ar-Ge merkezleri ile daha fazla işbirliği yapacağımız bir yıl olacak.


 


Haffner Makina’nın Sektördeki Geleceği ve Türk Alüminyum Sektörünün Geleceğinde Oynayacağı Rol Konusunda Okurlarımızı Bilgilendirir misiniz?


 


Alüminyum, kolay elde edilebilir, kolay işlenebilir, sürdürülebilir, geri dönüştürülebilir, dayanıklı ve hafif yapısı ile yapı sektörüne ek olarak otomotiv, aydınlatma, hava, kara ve demir yolu ulaşım araçları üretimi, mobilyaya, ambalaj, beyaz eşya gibi birçok sektörde kullanımı özellikle son 5 yıldır yaygınlaşan bir malzeme. Bu konuda, Türk firmaları tüm dünyadan gelen talepleri büyük bir başarı ile yönetiyor. 90 ve 2000 lere kadar tekstil, 2010 ve 2020’lerde inşaat sektörünün Türk ekonomisinin lokomotif sektörü haline geldiği gibi, 2020 sonrası dönemde Alüminyum sektörü bu konuma gelecektir. Haffner olarak tüm üretim ve teknolojik altyapımızı buna göre kuruyoruz.


Makine sektör firması olarak özellikle rekabet stratejisi, kalite ve satış sonrası servis konusunda bizleri bilgilendir misiniz?


 


Satın alınan her Haffner Makine’nin üretimin devamlılığını sağlayan stratejik bir yatırım aracı olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Her makinenin kurulumunu, dünyanın nersinde olursa olsun, Haffner’in donanımlı servis ekibi ile gerçekleştiriyoruz. Bayi kanalı ile çalışmaktan çok, kendi ofislerimizi açıp lokal, diyaloğa açık ve hizmet bölgesine hakim ekiplerle çalışıyor ve hizmet kalitesini güvence altına alıyoruz.


Günlük yönettiğimiz servis talebi 45’in üzerinde. 600’den fazla noktaya fiziki ziyaret gerçekleştiriyoruz. 4000’in üzerinde uzaktan bağlantı yapıyoruz. Son dönemde, servis talebine geri dönüş oranımız %95. Yine %95’in üstünde bir müşteri memnuniyeti ile çalışıyoruz.


Yedek parça konusunda da 10.000 parçadan oluşan önemli bir stoğumuz var. Anlık ihtiyaçları planlı stoklarımızla yönetebiliyoruz. Yılda 5000’den fazla parça sevk ediyoruz. Dolayısı ile servis, mühendislik, servis ve yedek parça hizmetlerimiz ile Haffner tüm dünyada güven hissi yaratan bir marka konumundadır. 


Son zamanlarda kalite savaşı ve fiyat istikrarsızlığı makine sektörünün geleceğini önemli derecede sıkıntıya düşürüyor. Haffner Makina olarak bu süreç hakkında nasıl bir strateji belirlemeyi planlıyosunuz. Bu konu hakkında bizlerle paylaşmak istediklerinizi alabilir miyiz?


Makine sektörü gerçekten Türk ekonomisinin sağlam kalelerinden birisi ve bu alanda rekabet edemeyeceğimiz ülkenin bulunmadığına inanıyorum. Buna karşın, ihracat pazarlarında, Türk firmalarının birbirleriyle olan fiyat odaklı rekabeti hem kaliteye hem döviz girdisine zarar veriyor. Bu anlamda makine sektörünün gerçekçi ve sürdürülebilir bir fiyatlandırma politikası uygulaması gerektiğini düşünüyorum.


Haffner Makina  yöneticisi olarak özellikle Dünya’da yaşanan Covid-19 süreci gündemde ve neredeyse tüm ülkeleri hem maddi hem manevi anlamda sarsıntıya uğratıyor. Özellikle ticaret ayağına baktığımız zaman nerenin güvenli liman konusu ciddi tartışmalara yol açıyor. Siz Haffner Makina olarak bu süreci nasıl değerlendiriyor?


2020 Tüm olumsuzluklara rağmen Haffner Makine’nın marka gücünü arttırmaya, istihdam sağlamaya ve büyümeye devam ettiği bir yıl oldu. Şili depomuzu ve Almanya ofisimizi açtık. Alüminyum ve çelik profil işleme kategorilerinde bir çok yeni ürün geliştirdik. Pandemi, uzaktan servis ve hizmet kabiliyetimizi arttırmamızı sağladı. Müşterilerimiz ise yine uzaktan  müdahaleye imkan veren teknolojilere geçiş yapmaya başladı, hizmet verdiğimiz sektörlerde, sağlıklı finansal yapıya sahip bir çok firmanın pandemi sürecini yatırım ve hazırlık süreci olarak değerlendirdiğini gördük. Dolayısı ile vizyonumuza uygun nitelikte gelişmeler yaşıyoruz.

Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://www.haffner.com.tr/

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .