Anasayfa Ürün Haber Teknoloji Vitrindekiler Röportajlar Projeler Makale ve Raporlar Etkinlikler Duayenler Firma Rehberi Fuarlar Ürün Pazarı
Kullanıcı Adı
Şifre

   Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2020 Yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Açıklandı.
 
Türk Alüminyum Sektörünün Devi Arslan, İSO 500’de 262’nci Sıraya Yükseldi.
 
Türkiye’de Gnc Makina Güvencesi İle Hizmet Veren Victor Taichung Yeni Üretim Üssü İle Üç Ödül Birden
 
Akpa Alüminyum, Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında
 
Guardian Glass Ürünleri Regnum Sky Tower’da Yenilikçi Bir Mimari Yaklaşım İle Buluşuyor
 
Kalitesini İngiltere’de Tescilleyip Taçlandıran Tek Firma Olma Başarısını Kazandı.
 
Yarım Çay Bardağı Suyla Petekler Isınıyor!
 
ASAŞ, 2021 Trend Renklerini Mimarların Beğenisine Sundu
 
http://www.caliskanaluminyum.com

http://www.ersasaluminyum.com.tr/

https://www.kaban.com.tr/

https://www.arfemaluminyum.com/

http://www.sienka.com.tr/

http://www.mehagrupyapi.com/

http://www.selsil.com

Toplam Ziyaret : 16454490
   Roportaj Yönetim Kurulu Başkan  Adil IŞILDAK ET: 28-05-2021 Yazdır   Tavsiye Et
Albert Genau Avrupa’nın En Saygın Tasarım Ödülünü Kazandı!
 


ALBERTGENAU-YönetimKuruluBaşkan-ADİLIŞILDAK


Albert Genau Avrupa’nın En Saygın Tasarım Ödülünü Kazandı!


Türkiye Cam balkon Lideri Albert Genau geçtiğimiz aylarda patentli ürünü Tam balkon® ile kazandığı Yılın İnovatif Ürün ödülünün ardından Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarının başında gelen Red Dot Design Award’dan (Red Dot Ürün Tasarım Ödülü) ödül kazandı.


Tarihi 1955'e dayanan Red Dot Tasarım Ödülleri uluslararası kapsamda iyi tasarım için bir kalite işareti olarak kabul görüyor. Dünyanın önde gelen markalarına ait ürün tasarımlarını değerlendiren yarışma, güncel trendlere de ışık tutuyor.


Bu yıl, 60 ülkeden, 50 farklı kategoride gelen 5 binin üzerinde ürün tasarımı başvuruları bağımsız ve uluslararası jüri üyelerince değerlendirilerek en yüksek tasarım kalitesi ve inovasyon derecesine sahip ürünler ödüllendirildi. Tambalkon®da üstün tasarım


özellikleri ile “Product Design Award 2021”(Ürün Tasarımı Ödülü) ödülüne layık görüldü.


Albert Genau sistemlerinin tasarımına yansıyan fonksiyonel ve yenilikçi anlayışın Red Dot ödüllerinde elde ettikleri başarıda önemli rol üstlendiğini belirten Albert Genau Yönetim Kurulu Başkanı Adil Işıldak şunları söyledi:


“Albert Genau olarak ürünlerimizin konfor ve dayanıklılığının yanı sıra, teknolojisine ve tasarımına yaptığımız yatırımların sonuçlarını almaktan mutluyuz. Yenilikçi yaklaşımımız, hayatı kolaylaştırmaya odaklanmamız, dünyanın en prestijli tasarım yarışması Red Dot’da elde ettiğimiz başarıda önemli bir rol üstlendi. Sektörde bir ilki yaşatmanın gururunu yaşıyoruz.


Bizim tasarım alanındaki yeniliklerimiz, marka değerimize ve kalite anlayışımıza destek veren unsurlardır. Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda yapılan yenilikler, art arda aldığımız tasarım ödülleri ile de kanıtlanıyor.


Biliyorsunuz ki Albert Genau olarak biz uzun yıllardırstatik, mekanik ve kinematik sistemler tasarlıyoruz. Gerek sektörden gerekse de bayilerimizden gelen geri bildirimleri dikkate alarak 37 yılı bulan Ar-Ge deneyimimizle minimalist ve trend yaratacak tasarımlar ortaya çıkarıyoruz.


Mevcut cambalkon sistemlerimizin yanısıra, yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmalarımızın sonucunda tam otomatik


çalışma prensibine sahip olan yeni, patentli sistemimiz Tambalkon® da bu anlamda sektöre farklılık katmaya devam ediyor.


2020 yılı Mart ayında lansmanını yaptığımız ilk günden bu yana gerek üretim ve montaj kolaylığı gerekse de müşteri memnuniyeti açısından Türkiye’nin en çok aranan ve ses getiren ürünü haline gelen Tambalkon®‘u halihazırda 250’nin üzerinde üretici bayimizin bulunduğu Türkiye’nin yanısıra, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, tüm dünyada aynı anda 65 ülkede piyasaya sunuyoruz.” dedi.


-Tambalkon®’a inovatif ürün ödülünü kazandıran özelliği nedir?


Cam balkonun uzaktan kumandalısı olarak da düşünebileceğiniz Tambalkon®’u tam otomatik, tam temizlenebilir, iOS veya


Android uygulama ile cep telefonundan da kontrol edilebilen %100 silinebilir bir camlama sistemi olarak tasarladık.


Bildiğiniz üzere, standart dikey hareketli camlama sistemleri, balkonun içinde güvenli temizlenemezken özellikle orta panelin temizliği konusunda sorunlar yaşanıyordu. Bu sistemlerden farklı olarak Tambalkon®da cam panellerin silinebilme metodu sadece Albert Genau patenti altında.  Temizlik için dışarı sarkmaya, merdivene çıkmaya, camın arasına girmeye gerek bırakmayan Albert Genau patentli“Silinebilir Hareketli Cam Panel Sistemi” ile Tambalkon®da paneller kolaylıkla içeri doğru açılır ve tamamı %100 temizlenebilir. Burada tam temizlik elde edilirken güvenliği de en üst düzeyde sağlıyoruz.


Ayrıca, Tambalkon®, Uluslararası Akredite Test Ensitüsü tarafından yapılan testlerden en yüksek sınıflarda sonuçlar elde etti. Hava, rüzgar, yağmur yalıtımı konularında uluslararası test sertifikalarına sahip olan Tambalkon®da ısıcam’lı cam paneller kullanıyoruz. Bu sayede tek camlı cambalkon sistemlerine göre 5 kata varan ısı yalıtımına ulaşabiliyoruz ve isteğe bağlı güneş kontrollü camlar sayesinde de iklim etkisi azaltabiliyoruz. Albert Genau patentli su tahliye kanallı yağmurluk profili sayesinde yağmur suyunun


dışarı aktarımını sağlıyoruz.


Tambalkon® sistemi, akıllı ev sistemlerine entegre edilebilir veya ev içerisindeki wi-fi bağlantısı üzerinden mobil uygulaması


sayesinde mekanda bulunmadanuzaktan da kontrol edilebilmektedir.Tambalkon®da ayrıca güvenlik düzeyini daha da arttıracak


önlemler geliştirdik. Albert Genau patentli“El/parmak sıkışmasını engelleyen hareketli trabzan” da kullanıcılara sunduğumuz


özelliklerden biri. Bu sistem ile, cam panellerin açılısı sırasında, olası el/parmak sıkışma problemleri önleniyor. 


Tambalkon® tüm bu özellikleri ile özellikle pandemi koşullarında daha çok değerlenen balkonlar için mimar ve müteahhitler


ile daire sahiplerine farklı bir pencere açmaya başladı. Bugüne kadar hepimizin bildiği gibi daire satın alırken, mutfak ferahlığı,


ankastre seçimleri, banyo armatürleri, v.b etmenler kararı etkileyen unsurların başında gelirken artık balkon konforu daha çok gündemde.


Tambalkon® düz ve köşeli tip balkonların dışında, diğer Albert Genau cam sistemlerine entegre olarak açılı veya oval


balkonlarda, yerden yüksekte ve temizlenme ihtiyacı hissedilen her mekanda, kış bahçesi, teras, cafe veya restoranlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Tambalkon® kullanıldığında korkuluk kullanmasına gerek yoktur.


 


-Pandemi sizi etkiledi mi?


Evet, ama olumlu yönde diyebilirim. Vatandaşların evlerinden çıkmadığı salgın döneminde balkonların özellikle sosyal hayat için kıymetli ve keyifli bir alan olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını gördük. İnsanlar evlerinde kaldıkça evlerini yeniden düzenleme ihtiyacı hissettiler. Dolayısı ile hayatın içinde kalmamızı sağlayan balkonlarda geçirilen zaman artarken bu alanların daha kullanışlı ve konforlu hale getirilmesi gereği doğdu ve tüm cambalkon sistemlerimize olan talep yurtiçinde ve  yurtdışında da oldukça arttı.


-2020 yılında ürün yelpazenizin yanında bayi ağınızı da oldukça genişlettiniz. Firmanız üretici bayilerine ne gibi destekler sunuyor?


Biz tamamen bayi odaklı bir firmayız. İşimizin odağında bayilerimizin gelişimi, büyümesi için neler yapabiliriz düşüncesi var. Türkiye içerisinde şu an 56 ilde 244 üretici bayimiz ile hizmet veriyoruz.Firmamıza gelen bayilik başvurularını titizlikle değerlendiriyoruz. Bayi adayının firma yapısı, ekibi, fiziksel şartları ile birlikte markamızı taşıyabilecek bir organizasyonel yapısının olup olmadığına, eleman sirkülasyonuna kadar araştırıyor, bilgi ediniyoruz. Öyle ki, bir hafta içerisinde bile bize gelen onlarca başvuruyu


yönetimimiz ile bir araya gelerek tüm bu kriterlerimizi göz önüne alarak değerlendiriyoruz. Ancak içlerinden sadece birkaçı olumlu sonuçlanıyor. Dolayısı ile şu an markamızı taşıyan bayilerimizi,bütün bu kriterleri sağlayan firmalar olarak düşünebiliriz.


Markamız bünyesinde yer alacak bayi adaylarından istediğimiz münhasırlık, zaman içinde bayinin markaya bağlılığını pekiştirirken, müşteri nezdinde oluşabilecek birçok sıkıntının da önüne geçiyor. Albert Genau olarak Statü markamız ile Türkiye’nin en ucuz cambalkonunu da en yüksek segment cambalkon sistemini de aynı anda sunabildiğimiz için bayilerimizin zaten farklı yerlere yönelmesine gerek kalmıyor. Dolayısı ile Albert Genau müşterileri tüm bayilerimizden eksiksiz hizmet alabiliyor. Bunun için de bayilerimiz, tüm ürünlerimiz ile ilgili kendi yerlerinde, üretim ve montaj konusunda birebir eğitim alıyorlar. Eğitimi veren teknik ekibimizin de yeterli görmesi halinde, bayimiz internet sitemizde yer alabiliyor. Bu yüzden, eğitim aşaması hem bizim açımızdan, hem de bayimiz açısından,  önemli bir konudur. 


Birebir bayi desteğini sadece bayilik başlangıcında düşünmeyin, teknik destek ekibimiz, tüm mesailerini bayilerimize teknik destek vererek yürütmekteler. Eğer bayilerimiz talep ederse, ürün eğitimlerini yıl içinde de tekrarlayabiliyoruz.


Son yıllarda, inşaatların, toplu cambalkon projelerinin, bayilerimiz tarafından yoğunlukla tamamlandığını görmekteyiz. Bu tür projeli işlerde, mimarların tasarım isteklerinden başlayıp, doğru sistemin seçilip, uygulanmasına kadar bayimize hizmet veren ayrı bir proje birimimiz de bulunmaktadır.


 


-Bayi seçiminde hassas yaklaşıyorsunuz ancak özellikle bu yıl içinde cambalkon üretimine artan bir talep olduğunu görüyoruz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?


Çok yakın bir zamanda bir bayimizin bizimle paylaştığı bir düşüncesini aktarmak isterim. “Herkes cambalkoncu oldu”. Rekabet koşullarının bu kadar sertleştiği standart cambalkon sistemleri, para kazandırmayan bir emtia olarak Türkiye’de artık hemen


her yapıda görebileceğiniz bir ürün haline geldi. Uygulama yeri çeşitliliği ve kullanım tipi bakımından her yapı malzemesi kadar standartları olması gereken bu ürünü üreten firmaların da ticari birer işletme olarak karlılıkları azalıyor. Fakat bir yandan da kalite beklentileri artan müşterilerine hizmet vermeye çalışıyorlar. Biz, bu konuda üretici bayilerimize kaliteden ödün vermeden müşterilerine sunabileceği yeni sistemler geliştirmeye devam ediyoruz.


Albert Genau bayileri, lider bir marka çatısı altında ürün çeşitliliğine ve rekabetçi fiyatlara, televizyon, radio, internet reklamları  ve müşteri desteğine, üretimi hızlandıracak ve üretimdeki hataları en aza indirecek olan özel makinalara, kredi kartına taksitli satış imkanının yanında kotasız satışve bedelsiz nakliye gibiavantajlara  ulaşabiliyor.  Albert Genau olarak biz, cambalkoncuların isteklerini dinlemeye, anlamaya, üretim ve satışlarını arttıracak çözümler geliştirmeye çalışıyoruz.


 


-Son olarak sektörün geleceği adına paylaşmak istedikleriniz, 2021 yılı planlarınızdan biraz bahseder misiniz?


Türkiye, üretimi benimseyen bir ülke. Cambalkon sektörü de bu oranda hızlı büyüyen ve çok çabuk adapte olabilen bir sektör haline geldi. Şirket yapımız ve iş modelimiz sebebi ile coğrafya bağımsız, kapasite kısıtsız büyüyebiliyoruz. Yurtiçinde veya yurtdışında farketmez, kafamızda herhangi bir önyargı yok, herhangi bir engel yok, aksine planlı hedeflerimiz var. Bu anlamda hedef pazarlarımızda marka gücümüzü arttırmaya odaklanacağız. Uygun fırsat doğrultusunda yurtdışında satış-pazarlama ağı geniş şirketleri satın almak da yakın dönem planlarımız arasında bulunuyor.


Ortalama Puan: 0
Geri
 
 
https://www.cagdaskagit.com/

http://www.haffner.com.tr/

http://zahit.com.tr

http://www.oguzcephe.com.tr

http://www.aypen.com.tr

http://www.kurtoglualuminyum.com

 
Anasayfa Hakkımızda Firmanızı Kayededin İletişim
                  Copyright © 2010 Vizyon Tanıtım. Tüm hakları saklıdır. xdizayn.net .